Tento web využívá tzv. cookies. Pokud si jej budete dále prohlížet, vyjadřujete s tímto využíváním souhlas. Více informací o cookies včetně možnosti jejich odmítnutí naleznete zde.
x

Aktuální předváděcí akce v prodejně HORNBACH

ps 201807 main 2400x1600 1

Stále větší výkyvy počasí a s tím související sucha zvyšují nároky na množství vody při zavlažovaní zahrady. Začněte využívat dešťovou vodu a šetřete tak nejen svojí peněženku, ale i přírodní zdroje. Přijďte se informovat do vaší nejbližší prodejny. Předváděcí akce ve vaší prodejně od 5.7. do 25.8.

čtení času: 2 minutes

Využití dešťové vody a zavlažování

Předváděcí akce ve vaší prodejně od 5.7.2018 do 25.8.2018

Vzbudili jsme vaši zvědavost? Přijďte se informovat do vaší nejbližší prodejny .

Témata:
- využití dešťové vody,
- správné zavlažování.

Inteligentní zavlažování

Značka Hydrologic představuje inteligentní zavlažování šetřící vodní zdroje. Toto zavlažování je automaticky ovládáno pomocí elektronického systému a půdního senzoru vlhkosti umístěného v zemi. Podle potřeby můžete řídit jeden, dva nebo čtyři různé vývody.

Zavlažovací počítač for_q Hydrologic lze kombinovat s výrobky všech značek zavlažovacích systémů.

Správné zavlažování

Pokud si často rád vychutnáváte siesty na zahradě, měl byste znát pár základních tipů pro její udržování. Vůni, svěžest a barvy vaší zahrady ovlivňuje kvalita půdy a její zavlažování.

Správná voda
Co takhle promyslet připojení zavlažovacího zařízení na nádrž s dešťovou vodou? Oproti vodě kohoutkové totiž neobsahuje chlor a při používání nedochází k zasolování půdy.

Skladování dešťové vody
Na skladování zachycené dešťové vody se používají speciální barely a sudy. Dešťová voda by měla být uskladněna na chladném místě a neměla by být vystavena přímému slunečnímu záření. V nabídce najdete sudy na dešťovou vodu , plastové s víkem i bez víka nebo sudy s kohoutkem.

Výběr správné hadice

tsr buben hadice 1

Vysoce kvalitní zahradní hadice jsou vyrobeny z několika vrstev. Mezi jejich oceňované přednosti patří vysoká stálost, nekroutí se, nelámou, neodírají, neblednou. Vynikají skvělými užitnými vlastnostmi, dlouhou životností a schopností obstát při dlouhodobém používání i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Skladování hadice
Zahradní hadici byste měl skladovat nejlépe ve svinutém stavu tak, aby se nemohla zlomit. Existuje několik variant držáků na stěnu a hadicových bubnů , na které lze hadici navinout.

Využití dešťové vody

Stále větší výkyvy počasí a s tím související sucha zvyšují nároky na množství vody pro zavlažování zahrady. Začněte využívat dešťovou vodu a šetřete tak nejen svoji peněženku, ale i přírodní zdroje.

Instalace nádrže na dešťovou vodu
Nádrž na vodu umístěte na rovnou souvislou plochu a ochraňte ji před přímým slunečním zářením. Ideální místo je někde ve stínu u stěny domu. Párkrát za sezónu nádrž vymyjte a zbavte všech nečistot. Předejdete tak přílišné kazivosti vody. Na zimu vodu z nádrže vylijte a skladujte ji dnem vzhůru.

Vodu ze sudu nemusíte stáčet do konve, ale zalévat můžete pohodlně hadicí. Pomohou vám k tomu čerpadla do sudu .

Zde přejdete k sortimentu
Zde přejdete k sortimentu
nahoru