Nákupní seznam 0 Nákupní košík 0

S novou funkcí samoobslužného nakupování Self-Scan máte na své projekty ještě více času! Jednoduše si stáhněte aplikaci HORNBACH, spusťte skenování, načtěte čárový kód výrobku a zaplaťte u pokladny.

Bohatství života

Bohatství života začína v zahradě
Vaše zahrada může být více než místo k relaxaci. Více než osázená část pozemku za vaším domem. S trochou dovedností se ve vaší zahradě vytvoří obytný prostor, ve kterém se nejen cítíte dobře, ale také jej sdílíte s jinými živými organizmy.

Ukážeme vám, co je možné

Hornbach
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Produkty z fotografie dostupné v e-shopu:
1
Postavte pergolu

Nejen pro vytvoření chládku na terase, také ideální pro popínavé rostliny

2
Ůdržba popínavých rostlin

Popínavé rostliny nabízejí ideální prostředí pro malá zvířata

3
Živý plot s posezením

Tajná pozorovatelna pro vaši zahradu

4
Mini rybník v zinkovém vědru

Pokud nemáte prostor pro velké zahradní jezírko, je mini-rybník tou pravou volbou.

5
Použijte dešťovou vodu

Někdo v dešti tancuje a někdo déšť zbírá

6
Vytvořte vyvýšenou zahradu

Na zdraví vašich rostlin! Přestaňte zahradničit schrbení nebo na kolenou.

7
Postavte hlemýžďovou bariéru

Vaše zelenina nebo čerstvé zahradní byliny by se neměly stát obětí hlemýžďových chutí. Potřebujete účinnou ochranu, abyste hlemýždi drželi mimo rostliny.

8
Vytvořte včelí pastviny a motýlí louku

Bez nich květiny nekvetou a ovoce nezraje: včely a motýli. Takže se dostanete pod křídla užitečných obyvatel zahrady.

9
Cestičky v záhradě
10
Záhradní nábytek ze dřeva

Teplé barvy a přírodní materiál. Existují dobré argumenty pro dřevěný zahradní nábytek.

Zahrada je živý organismus plný propojených vztahů. Některé z nich nejsou na první pohled vidět, ale o to víc nás mohou překvapit. Tušíte, jak spolu souvisí sekání trávníku a hnízdění ptáků? A jaký vliv na motýly má to, jestli pěstujete ředkvičky v řádku, nebo ve čtvercích? Svým chováním můžeme zahradě velmi pomoct a sklízet ještě více úrody a radosti nejen naší, ale i jejích dalších obyvatel.

Podstatou živé zahrady je rozmanitost ploch, které mezi sebou volně přecházejí. Trávník postupně přechází v mokřad s vodomilnými rostlinami až do jezírka. Trávník zastíněný stromy přecházející v divoký koutek, jinde zase najdeme slunné skalky s voňavými bylinkami, okolo rostou živé ploty. Zahrada tak vytváří malý model krajiny plné ptačího zpěvu, barevných květů a poletujících motýlů. Chcete také takovou zahradu? Tak pojďme do toho!

Zahrada byla od pradávna především zdrojem naší obživy a živočichové se v ní začali pohybovat až postupem času. Někteří z nich si na prostředí zahrad a sadů zvykli natolik, že se tyto uměle vytvořené plochy staly jejich přirozeným prostředím. Proto vlastně pomáháme přírodě jen tím, že si sami pěstujeme jídlo na zahrádce. Naše aktivity pak lákají i další strávníky v podobě motýlů, čmeláků, ptáků, ježků, plazů i obojživelníků. Ti jsou pro naše zahrady zároveň cennými pomocníky a pomáhají jí ke zdraví a rovnováze.

nahoru

HORNBACH používá Cookies. Pokud si dále budete prohlížet naše stránky, souhlasíte s využíváním Cookies. Dozvědět se více

x