0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík

Nové návody každý týden

7 tipů, jak oživit interiér

11. 6. 2020

Co je to plovoucí podlaha?

Tak na tuto otázku pro vás máme odpověď. A nejen to. Poradíme vám, jaké materiály se plovoucím způsobem pokládají nejlépe, jejich výhody a nevýhody a spoustu dalších důležitých postřehů.

Jak instalovat pískovou filtraci

4. 6. 2020

3 nejčastější otázky při výběru pískové filtrace

Koupací sezóna je na startovní čáře. Chcete-li se „ráchat“ ve vlastní křišťálově čisté vodě a rozhodnutí pořídit si vlastní bazén už padlo, je třeba ještě vyřešit výběr bazénové filtrace. Tento nezbytný doplněk soukromých bazénů ovlivní, v jak čisté vodě se budete po celé léto koupat a kolik času strávíte čištěním a údržbou.

Jak obnovit zahradní nábytek

28. 5. 2020

Jak obnovit zahradní nábytek

Jestli už má váš zahradní nábytek ta nejlepší léta za sebou, nemusíte se ho hned zbavovat. Někdy stačí věnovat mu pár hodin času a dodat mu nový vzhled. Poradíme vám, jak obnovit zahradní nábytek a jeho zašlou slávu.

3 nejčastější otázky při výběru grilu

21. 5. 2020

3 nejčastější otázky při výběru grilu

Grilování už není jen sezónní záležitostí. Barbecue párty si můžete uspořádat jak na své zahradě, tak třeba v městských parcích (tam, kde je to dovoleno), při sousedských slavnostech na ulici nebo doma na balkóně. A který z grilů je pro vás ten pravý? Poradíme vám v odpovědích na tři nejčastější otázky.

Jak postavit dřevěný plot

14. 5. 2020

Jak postavit dřevěný plot s brankou

Dřevěný plot je prostě nadčasovou klasikou. Jak se takový plot staví a jaké materiály na něj budete potřebovat, se dozvíte v našem podrobném návodu. Povedeme vás krok za krokem tak, abyste si na konci projektu mohli říct, že váš dřevěný plot s brankou je ten nejhezčí v širém okolí.

Jak vybrat domácí vodárnu

7. 5. 2020

4 nejčastější otázky při výběru domácí vodárny

Domácí vodárnu potřebujete všude tam, kde není k dispozici vodovod. Nebo tam, kde vám naopak voda přebývá a vy ji potřebujete chytře rozvádět a využívat – třeba ze studny nebo nádrže s dešťovou vodou.

Příprava základové plochy pro terasu

30. 4. 2020

Jak připravit základovou plochu pro terasu

Jedno je jasné. Kdo investuje více času do přípravy základové plochy, má při samotné realizaci snazší práci. Pokud není plocha určená pro stavbu terasy rovná, je nutné podklad dobře vyrovnat.

Jak vybrat čerpadlo na vodu

23. 4. 2020

Stručný průvodce čerpadly na vodu

Typů zahradních čerpadel je mnoho. Používají se na zalévání, zavlažování, na odčerpávání sklepů nebo na zásobování domácnosti vodou. Neváhejte se obrátit na odborníky na našich prodejnách, pomohou vám s výběrem toho správného a užitečného.

Pravdy a mýty o grilování: Co (ne)grilovat a na co pozor?

16. 4. 2020

7 kroků k dokonalé grilovačce

Co všechno musíte udělat, když vás volají k jídlu – dodělat práci, uklidit nářadí, převléct se, umýt a chválit. Co všechno musíte udělat před dokonalou grilovačkou? Všeho nechat, zapálit gril a hodit maso na mřížku.

3 otázky při výběru klimatizace

9. 4. 2020

3 otázky při výběru klimatizace do bytu

Připravte se na tři otázky, které vám položí prodavači v HORNBACHu. Chcete ventilátor nebo klimatizaci, se kterou nebudete mít žádné starosti? Krátce, stručně a výstižně o tom, jak se dá elegantně vyřešit ochlazování místnosti za horkých letních dnů.

Jak zpevnit svah

2. 4. 2020

Jak zpevnit svah svahovými tvárnicemi

Pomocí ztraceného bednění a svahových a plotových tvárnic nejen dekorativně zpevníte svah, ale vtisknete své zahradě nový ráz. Ukážeme vám, jak využít několik dobrých tipů a triků!

Zahrada na balkóně

26. 3. 2020

6 tipů, jak si udělat zahradu na balkóně

Jestli chcete mít svůj balkón barevný, plný květin, vůní a vlastnoručně vypěstovaných bylinek, pak jste tu správně. Připravili jsme pro vás šest tipů, které vám pomohou vytvořit si kousek svého ráje na zemi.

Jak vybrat zahradní techniku

19. 3. 2020

Jak vybrat strunové sekačky, křovinořezy a motorové kosy

Přesné okraje, sestřih jako od kadeřníka. Všude tam, kam se už nedostanou sekačky ani traktory, pusťte travní vyžínače, křovinořezy a motorové kosy. Podle čeho vybrat toho správného pomocníka?

Tipy, jak vybrat venkovní ochranu proti slunci

12. 3. 2020

4 tipy, jak si užít volný čas na zahradě

Čistě relaxační? Nádherně květinová? Užitečná zeleninová? Nebo funkční mix všech typů zahrad? Ať už je váš záměr jakýkoli, budete na zahradě trávit svůj volný čas. Proto je důležité zahradu vybavit nejen volnočasovými, ale i praktickými pomocníky.

Jak naplánovat elektroinstalaci

5. 3. 2020

Jak naplánovat elektroinstalaci

Elektrická instalace v domě či bytě je práce pro odborníka elektrikáře. Některé práce však můžete podle jeho pokynů provést sami. Tak se na to pojďme společně podívat.

Jak vyrobit vysoký záhon

27. 2. 2020

Jak vyrobit vysoký záhon

Vysoký záhon je ideální pro ty z vás, kteří nemají místo pro klasické velké záhony nebo touží po pěstitelských úspěších na terase nebo balkóně. Nakupte materiál, připravte nářadí a nezapomeňte se nám pochlubit úrodou.

Jak vybrat sprchový kout

20. 2. 2020

Vana, sprchový box nebo kout?

Koupelna je místem odpočinku a relaxace. Aby plnila svou funkci, je potřeba ji vybavit odpovídajícím zařízením. Zvolit při nákupu sprchový kout, vanu anebo praktický box? Prozradíme, jaké rozdíly jsou mezi jednotlivými typy koupelnového vybavení, a jak postupovat při jejich nákupu.

Jak upravit terén kolem bazénu

13. 2. 2020

Jak upravit terén kolem bazénu

Pokud jste se rozhodli pro venkovní rodinný bazén, jsou terénní úpravy kolem něj korunou díla, příslovečnou třešničkou na dortu. Bazén obvykle bývá pýchou zahrady a dominantou celého exteriéru. Celkový dojem však závisí i na upraveném okolí. Nechte se inspirovat.

Jak naplánovat zahradu

6. 2. 2020

9 tipů, jak naplánovat zahradu

Přemýšlíte o tom, která zahrada pro vás bude ta pravá? Váháte mezi skalkou a okrasnou zahradou nebo mezi zahradou se záhony, ze kterých budete sklízet vaše pěstitelské úspěchy? Možností máte bezpočet. My vám dáme inspiraci, rady a tipy, vy se už jen rozhodnete a pustíte se do práce.

Jak vybrat kuchyňský dřez

30. 1. 2020

Vybíráme kuchyňský dřez krok za krokem

Kuchyně je místem vzájemného setkávání, hodování, ale také nenucené konverzace. Kromě kuchyňské linky, která vám bude svými parametry maximálně vyhovovat, je potřeba doplnit ji také o kvalitní kuchyňský dřez. Zvolit ten granitový, nerezový, dvojdřez s odkapem anebo klasiku? Rady, jak takový dřez vybrat, jsou součástí následujících řádků.

Hlodavci a malá zvířata

23. 1. 2020

Pořizujete si hlodavce? Podívejte, co vše budete potřebovat

Touží vaše děti po domácím mazlíčkovi, ale vám je jasné, že na pejska nebudete mít dostatek času? Nevadí. Pořiďte jim morče, křečka nebo činčilu. Sepsali jsme pro vás, jaké máte možnosti a co vše bude váš nový člen rodiny potřebovat.

Jak vybrat palubky

16. 1. 2020

Jak vybrat palubky

Pokud se rozhodnete k nákupu palubek, měli byste si odvézt dřevo v kvalitě, která není nahodilá. Na kvalitu palubek – úzkých, dlouhých prken ze dřeva, jež jsou opatřena perem a drážkou – pamatuje evropská norma, s níž koresponduje i norma tuzemská. Poradíme vám s jejich výběrem.

Jak vybrat vrtací a bourací kladivo

9. 1. 2020

Tipy, jak vybrat vrtací a bourací kladivo

Se speciálním typem elektropneumatických kladiv můžete vrtat, sekat nebo dělat oboje najednou. A abyste věděli, jak a podle čeho si takové kladivo vybrat, připravili jsme pro vás společně s odborníky z prodejny HORNBACH ty nejdůležitější informace.

Netradiční druhy štuku - příklad použití - beton

2. 1. 2020

Mrkněte na netradiční druhy štuků

Není štuk jako štuk. Jak vybrat ten správný? Záleží na mnoha okolnostech. Chcete ho na venkovní omítku nebo spíše do interiéru? Jakou má mít zrnitost? Možností je spousta. Pojďme probrat ty méně tradiční.

Jak položit koberec

27. 12. 2019

Jak položit koberec

Když je v místnosti koberec, hned pokoj dostane jinou atmosféru. Vyberte si z nespočtu barevných variant, provedení a hebkosti. Změřte si plochu, objednejte koberec on-line a pak ho s naším video návodem z projektové dílny HORNBACH snadno položíte.

4 nejdůležitější otázky při výběru dveří

19. 12. 2019

4 nejdůležitější otázky při výběru dveří

Traduje se, že štěstí přeje připraveným. Abyste i vy měli při výběru nových interiérových dveří, vchodových dveří nebo vchodových dveří do bytu šťastnou ruku a jasnou představu, připravili jsme pro vás přehled nejdůležitějších údajů a zároveň přehled nejčastějších otázek našich prodavačů směrem k vám, zákazníkům v prodejnách HORNBACH.

Jak namontovat umyvadlovou baterii a vodovodní kohoutek

12. 12. 2019

Jak namontovat umyvadlovou baterii

Potřebujete vědět, jak namontovat umyvadlovou baterii? Připravili jsme pro vás tři způsoby, jak baterii instalovat. S video návody z projektové dílny HORNBACH, nákupním seznamem a dobrými radami, zvládnete instalaci vodovodní umyvadlové baterie levou zadní.

12 voltové zahradní osvětlení zvládne každý

5. 12. 2019

8 tipů, jak vybrat nízkonapěťové zahradní osvětlení

Je něco krásnějšího než vejít na večerní zahradu, která svítí? Každý keř, zákoutí, vodní hladina, terasa i zahradní domeček má atmosféru tajemna, které vás prostě nikdy nepřestane bavit.

sparovani obkladu 2400x1600

28. 11. 2019

Jak spárovat obklady a dlažbu

Položili jste dlažbu, obklady v koupelně už máte také hotové a chystáte se už jen spárovat? Pak jste tu správně, protože vám poradíme, jakou použít spárovací hmotu nebo jak udělat dilatační spáry.

Jak napojit kamna na kouřovod

21. 11. 2019

Jak napojit kamna na kouřovod

Potřebujete vědět, jak propojit kamna s komínem a jaké vzdálenosti dodržet? Poradíme vám, jak napojit kamna na kouřovod. K tomu, abychom si užili nově zakoupená kamna, budeme potřebovat dvě zásadní věci. Především funkční komín, ideálně zrevidovaný kominíkem a také kouřovod, což je část, která spojuje kamna s komínem.

Značka Metabo

14. 11. 2019

Jak štukovat stěny a strop

Pokud už jste absolvovali všechny domácí experimenty, jak si vylepšit stěny interiéru, a pokorně se vracíte k čistým a hladkým stěnám a stropu, osvojte si slovo štuk. Jeho pomocí stěnám svého domova vrátíte čisté linie i jednoduchost, s nimiž se rýmují nejnovější trendy v bytové architektuře.

Jonsered Produkte im Einsatz 6

7. 11. 2019

Jak používat řetězovou pilu

Řetězová pila je přístroj s velmi širokým spektrem využití. Od kácení a zpracování dřeva v lese, zpracovávání palivového dřeva v domácnosti, tesařských prací na stavbách až k ořezům stromů na zahradě. Trochu zvláštním použitím je tvorba soch a zajímavého nábytku. Jak zvolit nejvhodnější pilu?

Jak správně krmit kočku, aby byla zdravá a nic jí nechybělo

31. 10. 2019

Jak správně krmit kočku, aby byla zdravá a nic jí nechybělo

Kvalita krmiva má významný vliv na zdraví a délku života vaší kočky. Poradíme vám, jaké maso a granule vybrat, aby si pochutnala a zároveň získala všechny potřebné živiny a minerály.

3 rady, jak se připravit na malování interiéru

24. 10. 2019

Psychologie barev v interiéru. Víte, jak nás ovlivňuje?

Barvy naši psychiku ovlivňují víc, než si dokážeme připustit. Některé v nás vzbuzují vášeň a touhu, podporují chuť k jídlu, jiné probouzí agresi, uklidňují anebo motivují k ještě lepším pracovním výkonům. Společně se proto podívejme, jak na nás jednotlivé barvy působí a jak s nimi zacházet v interiéru.

Jak vyrobit originální svítidlo

17. 10. 2019

Vyrobte si originální svítidlo, staňte se designérem

Jste milovníkem minimalismu, originálních kousků a máte šikovné ruce? Tak to je ten pravý čas vytvořit si originální a stylový doplněk. Díky tvarovatelným textilním kabelům, širokému výběru objímek, stropních krytek a žárovek si vyrobíte nadčasové svítidlo.

Jak vybrat a zařídit terárium

10. 10. 2019

Péče o zvíře v teráriu začíná nákupem vybavení. A co vás čeká dále?

Chystáte se věnovat teraristice? Tak načerpejte informace. Sepsali jsme pro vás článek, ve kterém si povíme, na co byste se měli připravit a jakou péči po vás bude zvíře vyžadovat.

Jak vybrat ohřívače a zářiče

3. 10. 2019

Jak vybrat ohřívače a zářiče

Pomalu přichází podzim... sluneční paprsky už nejsou tak silné, ale stále máme nutkání trávit čas venku. Prodlužte si léto ještě o několik týdnů a užijte si posezení na čerstvém vzduchu i na podzim v přítomnosti sálavého zdroje tepla.

10 nejčastějších otázek při výběru infrasauny

26. 9. 2019

10 nejčastějších otázek při výběru infrasauny

Jste milovníkem saunování? Potom je infrasauna pro vás to pravé ořechové! Společně s odborníky na prodejnách HORNBACH jsme pro vás připravili odpovědi na ty nejčastější otázky při výběru infrasauny. Dopřejte si zdravý odpočinek i u sebe doma!

Jak připravit trávník na zimu

19. 9. 2019

Jak připravit trávník na zimu

Bude chladno až mrazivo – bude zima. Váš sluncem hýčkaný trávník musíte na takovou sibérii pečlivě připravit. Vyjděte na zahradu a pořádně si váš trávník prohlédněte. Je vyschlý, rostou na něm houbičky nebo je krásně zelený? Pojďme si podrobně vysvětlit, co vás čeká.

Jak zapojit krbová kamna s výměníkem

12. 9. 2019

5 tipů, čím nejlépe vytopit bydlení v zimě

Mít dobře zatopeno je základ šťastného bydlení. Proto je dobré znát všechny možnosti, které vaše štěstí zajistí. Ať už bydlíte v domě, bytě, na chatě, hausbótu nebo třeba přebýváte v maringotce, máme pro vás řešení.

Konifery aneb jehličnany ve vaší zahradě

5. 9. 2019

Konifery aneb jehličnany ve vaší zahradě

Konifery jsou jehličnaté stromy, které lze pěstovat i na menších plochách, protože nedosahují rozměrů svých volně rostoucích příbuzných. Jehličnany, stálezelené neopadavé stromy, jsou oblíbené pro výsadbu živých plotů, dají se dobře tvarovat a rostou poměrně rychle. Kdy je sázet a jak se o ně starat?

Jak položit dlažbu

29. 8. 2019

Jak položit dlažbu

Určitě jste hodiny a hodiny vybírali kombinace, barvy a odstíny vaší nové dlažby a těšíte se, až bude vše na svém místě. Teď je ale ten pravý čas připravit podklad, srovnat na něm nerovnosti a trpělivě čekat než zaschne. Co všechno pokládka dlažby obnáší a na co si dát při práci pozor? To se dozvíte v podrobném návodu.

Jak si vyrobit nábytek z palet

22. 8. 2019

Jak si vyrobit nábytek z palet

Nábytek z palet hýbe světem. A není nic jednoduššího, než si z projektové palety vyrobit sezení, stůl nebo polici. Že nevíte jak na to? S našimi návody to zvládnete.

Jak postavit příčku ze sádrokartonu

15. 8. 2019

Jak postavit příčku ze sádrokartonu

Potřebujete rozdělit velký prostor nebo vytvořit optickou bariéru? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je zhotovení sádrokartonové příčky. Výstavba je jednoduchá a zvládne ji každý zručnější kutil.

4 rady pro nákup obkladů a dlažby

8. 8. 2019

4 rady pro nákup obkladů a dlažby

Chystáte se k nákupu dlažby a obkladů? Víte, podle čeho dlaždice vybírat a jaké jsou ve výrobcích rozdíly? Ve video návodu z projektové dílny HORNBACH najdete užitečné informace a pár dobrý rad. Nákup už však musíte zvládnout sami.

Jak ochránit a obnovit dřevo

1. 8. 2019

5 tipů, jak ochránit a obnovit dřevo

Jako je pes nejlepším přítelem člověka, je dřevo jeho stavebním partnerem č. 1. Dřevo má tři přirozené „nepřátele“ – vlhko, UV záření a dřevokazné organizmy. Co všechno musíte udělat, abyste před nimi tento krásný materiál ubránili?

9 tipů, jak vybrat vířivku

25. 7. 2019

9 tipů, jak vybrat vířivku

Kdo by se nechtěl nechat denně hýčkat proudy vody, bublinami a masážemi. Kdo by odolal nabídce mít toto všechno po ruce, aniž by musel vážit cestu do veřejných lázní či wellness zařízení. Řešením je vlastní vířivka.

12 voltové zahradní osvětlení zvládne každý

17. 7. 2019

Vyberte si venkovní osvětlení, které dokonale rozzáří vaši zahradu

Plánujete výběr venkovního osvětlení? Dříve, než se do toho pustíte, seznamte se s potřebnými parametry. Výběr vám pak půjde mnohem lépe. V tomto článku vám prozradíme, jaké termíny byste před samotným nákupem měli znát a jak si díky správnému osvětlení usnadníte život.

Jak vybrat radiátor

11. 7. 2019

6 tipů, jak vybrat radiátor

Asi nejpoužívanějším způsobem vytápění místností je dnes vytápění pomocí teplovodních radiátorů. Máme pro vás několik užitečných tipů, jak se připravit na nákup nových radiátorů.

9 tipů na vybavení pro psy

4. 7. 2019

8 tipů, jak vybrat obojek proti klíšťatům

Od jara do podzimu jsou vaši čtyřnozí kamarádi vystaveni riziku napadení klíštětem. Infikované klíště může způsobit chudokrevnost a přenáší smrtelná onemocnění. Zajistěte svým mazlíčkům ochranu včas a vyberte jim správný antiparazitní obojek. Poradíme vám, jak na to.

Pravdy a mýty o grilování: Co (ne)grilovat a na co pozor?

27. 6. 2019

Pravdy a mýty o grilování: Co (ne)grilovat a na co pozor?

„Potři maso ještě jednou,“ „ukroj to tenčí,“ „přidej uhlí,“ „uhlí nepřidávej, to rozfoukáme“. Co Čech, to expert na grilování. Ne všechno, co se na zahradách dělá, vede k perfektní hostině. Jaké mýty se drží letního grilování jako sýr připálený na mřížku?

Co dělat, abyste se po dovolené nevrátili do vykradeného domova?

20. 6. 2019

Co dělat, abyste se po dovolené nevrátili do vykradeného domova?

Na dovolenou se každý z nás těší, ale když konečně přijde čas balení, zhrozíme se. Co když se něco během naší nepřítomnosti stane? Co když nás někdo vykrade? Snad nikde neplatí víc pravidlo, že nejlepší je prevence. Co tedy dělat, než odjedete?

Jak vybrat zahradní domek

13. 6. 2019

7 nejdůležitějších otázek při výběru zahradního domku

Než si půjdete koupit zahradní domek, zamyslete se nad tím, jak velký máte pozemek a jak velký zahradní domek vám na něm může dělat radost. Někomu bude stačit maličký přístřešek na nářadí, někdo se už těší do svého letního bytu. Pro všechny z vás jsme připravili stručný přehled toho, co byste měli zvážit, než si zahradní domek pořídíte.

Jak postavit zeď ze ztraceného bednění

6. 6. 2019

Jak postavit zeď ze ztraceného bednění

Ztracené bednění je ideálním materiálem při tvorbě zahrady a úpravu terénu. Zdi, opěrné stěny, sklepy atd. se s velkou oblibou staví z betonového ztraceného bednění – nenápadný vzhled, funkce extrémně stálá. Jestli se chystáte na stavbu zdi pomocí ztraceného bednění, pak jste tu správně.

Jak kolem záhonu postavit palisády a obrubníky

30. 5. 2019

Jak kolem záhonu postavit palisády a obrubníky

Jestli jste vášnivý zahrádkář nebo se do zahradničení teprve pouštíte, tak i tak jste tu správně. Poradíme vám, jak dokonale ohraničit trávník a záhon obrubníky nebo betonovými palisádami.

Jak vybrat markýzu

23. 5. 2019

5 tipů pro výběr markýzy

V dnešní době představuje markýza nejen ochranu proti slunci, ale také ochranu proti nenechavým pohledům zvědavců, navíc častokrát celý objekt opticky zhodnocuje. Abyste se ve světě markýz dobře orientovali a vybrali tu, která bude skvěle ladit s vaším domem a zahradou, připravili jsme pro vás ty nejdůležitější informace.

Úprava vody v bazénu v pěti krocích

16. 5. 2019

Úprava vody v bazénu v pěti krocích

Voda v bazénu potřebuje vaši péči. Pokud si jí budete hýčkat, v horkých letních dnech si koupání v průzračné a čisté vodě o to víc užijete. Poradíme vám, na co se zaměřit a jak vyřešit nepříjemné situace odehrávající se ve vašem bazénu.

10 kroků k nové terase

9. 5. 2019

10 kroků k nové terase

Představujete si, že si svou kávu a božskou snídani vychutnáváte na terase? Že byste už konečně chtěli grilovat za každého počasí? Terasa je tím pravým místem, kde si užijete pohodu všedních i nevšedních dnů. V následujících deseti krocích vám poradíme, jak na to.

Jak vybrat samozavlažovací truhlík

2. 5. 2019

Jak vybrat samozavlažovací truhlík

Ať už plánujete v samozavlažovacích truhlících pěstovat cokoliv, věřte, že se vám to povede. Proč? Protože na tom nic složitého není. Tak jdeme na to.

Jak položit venkovní dlažbu

25. 4. 2019

5 tipů, jak pracovat se zámkovou a venkovní dlažbou

Pěšinky v trávě, mezi záhonky, chodníky kolem domu nebo příjezdová cesta ke garáži. To všechno jsou na první pohled jednoduché úpravy, ale aby fungovaly co nejdéle, vyžadují precizní a perfektně naplánovanou práci. A i když nejste zrovna zámecký pán, máte určitě v hledáčku pěknou zámkovou dlažbu, s jejímž výběrem vám v HORNBACHu rádi poradíme.

Jak založit kompost a co kompostovat

18. 4. 2019

6 věcí o kompostování, které by měl znát každý zahrádkář

„Založit, nebo nezaložit kompost?” takovou otázku by si jistě kladl i Hamlet, kdyby propadl zahradničení. Pokud si tuto otázku právě pokládáte vy, věřte, že správná odpověď je: „Kompostovat!” Jak s kompostováním začít si přečtěte v novém článku.

5 trendů v zahradním nábytku

11. 4. 2019

5 trendů v zahradním nábytku

Jaký zahradní nábytek bude vaším novým společníkem na terase, zahradě či na balkoně? Dřevěný, plastový nebo kovový? Nebo rovnou hit léta v podobě umělého ratanu? Plánujete-li změnu či inovaci ve svém soukromém exteriéru, je nezbytné zamyslet se, jakému typu zahradního nábytku dáte přednost.

Tipy, jak vybrat techniku do zahradního jezírka

4. 4. 2019

Tipy, jak vybrat techniku do zahradního jezírka

Odborník na jezírka a jezírkovou techniku řekl: „Pokud chcete zahradní jezírko, musíte se o něj starat. Není to dítě, je to jen kombinace techniky a nezkrotné přírody, která vyžaduje svoji péči. Pokud ji necháte být, porouchá se a zdivočí.“

Ploty a oplocení, aktuální trendy a jak vybrat plot

28. 3. 2019

Ploty a oplocení: Aktuální trendy a praktické tipy pro výběr

Drátěný. Dřevěný. Kovaný. Přírodní. Živý. Dřevoplastový. Kamenný. Cihlový… Zkrátka plot. Přídomků k němu vymyslíme desítky. Nicméně každá další charakteristika může laika znejistit. Jaký vybrat a na co si dát pozor? Připravili jsme přehled trendů i praktických informací, které vás ve světě plotů a oplocení zorientují.

Urban gardening, zahrádka z palet a pěstování ve městě

21. 3. 2019

Urban gardening a zahrádka z europalet

Stále více se zajímáme o to, co jíme. Přednost dáváme lokálním potravinám bez chemie a umělých hnojiv. Není nad sluncem provoněné jahody a čerstvé ředkvičky ještě špinavé od hlíny. Můžeme si ale takový zážitek dopřát, i když nemáme vlastní zahradu? Samozřejmě, že ano. Poradíme vám, jak na to.

Pomocníci při práci na zahradě. Jakými přístroji a nářadím se vybavit na sezónu?

14. 3. 2019

Pomocníci při práci na zahradě: Čím se vybavit na sezónu?

Aby práce na zahradě nebyla dřinou a stala se zábavou, je dobré používat nářadí i různé motorové pomocníky. Proč se vám vyplatí nakupovat kvalitní značkové hrábě, motyky, rýče, vidle nebo zahradní nůžky? Protože přední výrobci přizpůsobují jejich ergonomii tak, aby práce s nimi byla pohodlná.

Jak zařídit skleník, čím skleník vybavit.

7. 3. 2019

Jak zařídit skleník a čím ho vybavit?

Nacházíte-li se v životní etapě, kdy preferujete zdravé produkty vypěstované vlastními silami před bezpracným nákupem v supermarketu, pořiďte si skleník. Máte-li pro něj na zahradě dostatek prostoru, nic nebrání tomu sklízet čerstvou zeleninu, nebo začít pěstovat teplomilné rostliny či kaktusy.

Péče o trávník, vertikutace a provzdušnění

4. 3. 2019

5 tipů, jak vybrat vertikutátor a provzdušnit trávník

Váš trávník si zaslouží tu nejlepší péči. Nechcete přece, aby na zelené ploše bujely mechy a plevel a rostliny nedostávaly dostatek kyslíku. Co je k tomu potřeba? Vertikutátor a vaše nadšení.

Jak vybrat vysokotlaký čistič

21. 2. 2019

5 nejčastějších otázek při výběru vysokotlakého čističe

Vysokotlaké čističe jsou všestranným pomocníkem ve vaší domácnosti. Zvládnou precizně a rychle vyčistit nejodolnější nečistoty. Sepsali jsme pro vás odpovědi na pět nejčastějších otázek, které pokládáte našim prodavačům na prodejnách HORNBACH.

beet anlegen

14. 2. 2019

Příprava zahrady na sezónu

Jaro je za dveřmi. Vaše zahrada potřebuje po dlouhé zimě správně nastartovat. Vaši předsezónní péči si zaslouží trávník, stromy, keře, živé ploty, rybníčky a jezírka, zavlažovací systém, záhony, skleník a v neposlední řadě zahradní nábytek. Dejte se do práce.

Jak nalepit mozaiku

7. 2. 2019

Jak nalepit mozaiku

Práce s ní je jednoduchá, materiál se hodí do interiéru, do kuchyně, do koupelny a skvěle vypadá. Co je to? Obklad z mozaiky! Nechte se inspirovat naším video návodem z projektové dílny HORNBACH a pusťte se do práce.

Jak pěstovat kaktusy a sukulenty

31. 1. 2019

Tipy, jak pěstovat kaktusy a sukulenty

Pojďte s námi nakouknout do tajů těchto okouzlujících květin. Květin, které buď nekvetou celý svůj život, nebo jednou za rok předvedou takovou parádu, že se vám tají dech. Váš interiér s nimi bude rozhodně netradiční a vás to nebude stát příliš energie.

Jak vybrat interiérové schodiště

24. 1. 2019

Jak vybrat interiérové schodiště a nešlápnout při tom vedle

Schody ve vašem interiéru mohou být jeho dokonalou pýchou. Jen je třeba vědět, jak je vybrat – jaký zvolit materiál, tvar, rozměry a samozřejmě design, který je v tomto případě skutečně důležitý. Poradíme vám, co všechno byste před volbou měli zvážit.

Jak vybrat vysavač na okna

17. 1. 2019

6 důvodů, proč si pořídit vysavač na okna

Patříte i vy mezi ty, kteří přemýšlí, jak a čím umýt okna? Na to máme jednoduchou odpověď. Stačí vám vysavač na okna. Okna s ním umyjete rychle, bez šmouh a zbytečné námahy. A pozor, vysavač na okna toho umí mnohem víc.

Jak renovovat vanu a dlaždičky v koupelně

10. 1. 2019

Jak zrenovovat vanu

Pokud vaše vana a dlažba volají po faceliftu, nemusíte se hned pouštět do přestavby celé koupelny. Mnohdy postačí dopřát jednomu z nejoblíbenějších míst v bytě omlazovací kúru v podobě opravy poškozených míst a speciálního nátěru.

Netradiční pěstování pokojových rostlin, originální pokojovky

3. 1. 2019

7 typů netradičního pěstování pokojových rostlin

Rádi experimentujete a obklopujete se designovými kousky? Pak se vám bude líbit netradiční pěstování pokojových rostlin. Ozvláštní váš domov a každá návštěva se bude ptát „To je krása, jak jste to udělali?” Pojďme se společně inspirovat.

Jak vybrat vinylovou podlahu

27. 12. 2018

Jak vybrat vinylovou podlahu a později nelitovat

Omrzelo vás lino v paneláku nebo staré parkety v domě? Nebo prostě jen potřebujete nový povrch a na mušku jste si vzali vinylovou podlahu? Nedivíme se. A hned vám pomůžeme se správným výběrem, který vám nejen ušetří nervy, ale taky udělá velkou radost.

5 rad, jak se správně saunovat

20. 12. 2018

5 rad, jak se správně saunovat

Dopřáváte si saunu pravidelně nebo se saunováním chcete začít? Pak se vám jistě bude hodit článek o tom, jaké má sauna blahodárné účinky, jak se správně saunovat nebo v jakých případech návštěvu sauny raději odložit.

Jak zapojit krbová kamna s výměníkem

13. 12. 2018

Jak zapojit krbová kamna s výměníkem

Pořídili jste si krbová kamna s výměníkem? Tak to se určitě nemůžete dočkat, až si teplo začnete užívat ve všech místnostech. Nejdřív je ale potřeba kamna správně zapojit do otopné soustavy. V novém návodu vám poradíme, jak na to.

Co dělat na zahradě v zimě

6. 12. 2018

14 věcí, které můžete udělat pro svou zahradu během zimy

Nenechte svůj kousek ráje na zemi v zimních měsících ležet ladem. Ať už nás čeká mírná nebo krutá zima, vaše zahrada potřebuje péči téměř nepřetržitě. Zahrada v zimě, to je minimálně čtrnáct činností, které se vám na jaře stokrát vrátí.

8 užitečných tipů pro začínající akvaristy

29. 11. 2018

8 užitečných tipů pro začínající akvaristy

Rozhodli jste se, že si domů pořídíte rybičky? Než se začnete poohlížet po vhodném akvárku, tak si nastudujte co si připravit, co koupit, co zvolit a co nepodcenit. Jenom tak se vaši noví členové rodiny budou cítit jako ryba ve vodě.

Jak nalepit obkladový kámen na zeď

22. 11. 2018

Jak nalepit obkladový kámen v interiéru

Jestli vás už nebaví dívat se do stále stejných zdí a přemýšlíte o něčem novém, tak zpozorněte. Co takhle oživit interiér obkladovým kamenem? Ale jak na to? Sledujte náš nový video návod z projektové dílny HORNBACH.

Jak utěsnit okna a dveře

15. 11. 2018

Jak utěsnit okna a dveře

Kolik existuje důvodů, proč utěsnit okna a dveře? Jak šetřit palivo a energie, co seřídit a vyměnit tak, abyste netopili pánu bohu do oken, se dozvíte v našem novém článku.

Vánoční trendy v roce 2018

8. 11. 2018

Vánoční a silvestrovské trendy roku 2018

Těšíte se na Vánoce? My ano! A protože i Vánoce mají své trendy, tak pro vás máme spoustu tipů na vánoční a silvestrovské dekorace. Přejeme vám barevné, šťastné a veselé!

Jak brousit parkety

1. 11. 2018

Návod, jak brousit parkety v 7 jednoduchých krocích

Začali jste s rekonstrukcí podlahy a našli jste pod nánosy starých koberců dřevěné parkety? Pak jste našli malý poklad. Podepsal se na nich zub času? Nezoufejte. Poradíme vám, jak parketám vrátit původní lesk a slávu.

3 tipy, jak pověsit záclony

25. 10. 2018

3 tipy, jak pověsit záclony

Uhádnete, o čem je nový článek, když se v něm píše o kolejnicích, tyčích nebo lankových systémech? Tušíte správně. Nový článek je napěchovaný tipy, jak pověsit záclony a závěsy tak, aby v interiéru byl výsledek prostě a jednoduše dokonalý.

Jak vybrat kuchyňský nábytek

17. 10. 2018

Vybíráme kuchyňský nábytek

Také je pro vás kuchyně takovým malým rájem na zemi? Ve spolupráci s odborníky z kuchyňského centra HORNBACH jsme pro vás připravili přehled toho, co vás při zařizování nejoblíbenější místnosti vašeho domova čeká a nemine.

Jak vybrat vysavač na popel

9. 10. 2018

Jak vybrat kvalitní vysavač na popel

Asi se shodneme, že vybírání popela a čištění kamen není moc příjemnou činností. Například si nemůžete jen tak kýchnout a v některých případech by si vás okolí mohlo splést s čertem. Tak to letos zkuste s užitečným pomocníkem. Pomůžeme vám s výběrem vysavače na popel.

Rekonstrukce panelákové koupelny

04. 10. 2018

6 tipů pro rekonstrukci panelákové koupelny

Pamatuje si vaše paneláková koupelna hity sedmdesátých let? Na tom by nebylo nic špatného, ale interiérový design, vybavení koupelen a chytrá řešení mezitím ušly dlouhou cestu. Co vás čeká a nemine při rekonstrukci panelákové koupelny najdete v novém článku.

Jak se před sezónou postarat o radiátory

27. 9. 2018

Jak se před sezónou postarat o radiátory

Venku je čím dál častěji takové počasí, že byste ani psa nevyhnal. Takže je nejvyšší čas zkontrolovat radiátory a zahájit novou topnou sezónu. Poradíme vám, jak probudit, oprášit a připravit radiátory tak, abyste z nich dostali to nejlepší.

Yale - chytré zabezpečení domova

18. 9. 2018

Jak si zabezpečit domácnost? Chytře!

Patříte k fanouškům příběhů z blízké i daleké budoucnosti? Tak to si smlsnete při čtení čerstvých informací o tom, jak můžete chránit, monitorovat a kontrolovat svůj dům kdykoliv a kdekoliv. Máme pro vás důkazy, že inteligentní domácnost už není jen hudbou budoucnosti.

Jak vybrat aku šroubovák

13. 9. 2018

Jak vybrat aku šroubovák

Seznam toho, co je doma potřeba přišroubovat a vyvrtat je už příliš dlouhý a zažloutlý stářím? Potom nastal ten správný čas pořídit si nepostradatelného pomocníka, jakým je aku šroubovák. Který pro vás bude ten nejlepší? To se dozvíte v novém článku.

jak využít a uchovávat dešťovou vodu

5. 9. 2018

5 dobrých tipů, jak využít a uchovávat dešťovou vodu

Posledních pár měsíců se potýkáme s nedostatkem dešťové vody. A prý to bude trvat i příštích pár týdnů. Takže až budou hlásit, že spadne víc než pár kapek, tak buďte připraveni si udělat zásoby na ještě horší časy.

10 nejčastějších otázek při výběru krbových kamen

30. 8. 2018

10 nejčastějších otázek při výběru krbových kamen

Pokud jste minulou zimu klepali kosu, tak je nejvyšší čas s tím něco dělat. Co takhle pořídit si nová krbová kamna? Odpovědi na vaše nejčastější otázky při výběru krbových kamen vám usnadní přípravu na další topnou sezónu.

3 rady, jak se připravit na malování interiéru

24. 8. 2018

Jak se připravit na malování interiéru

Jestli jste se před chvílí rozhodli, že je čas na změnu interiéru, pak jste tu správně. Představte si barvy, odstíny a pak se začtěte, protože pro vás máme vše podstatné o přípravě na víkendovou akci s heslem „malování.“

6 tipů, jak vybrat lednici

23. 8. 2018

6 tipů, jak vybrat dokonalou lednici

Stará lednice už má nejlepší časy za sebou, a tak se poohlížíte po nové? Našich 6 tipů, jak vybrat lednici vám pomůže vyznat se v novém sortimentu a vybrat tu, do které budete chodit ještě raději.

3 tipy pro správnou izolaci

16. 8. 2018

Jak správně izolovat stavbu

Při rekonstrukci zejména starších domů bývá často problém s vlhkostí a plísněmi. Příčiny jsou v zásadě dvě: buď chybí izolace úplně, nebo je porušená. A jistě víte, že vlhké zdi s sebou přinášejí další potíže. Proto neotálejte a přečtěte si nový článek.

8 způsobů, jak se sblížit se sádrokartonem

15. 8. 2018

8 způsobů, jak správně pracovat se sádrokartonem

Sádrokarton? Jak s ním mám pracovat? Co všechno s ním jde dělat? Téměř každý, jen trochu málo zručný kutil propadne kouzlu sádrokartonu raz dva – než se ale pustí do jeho montáže nebo povrchových úprav, měl by si přečíst následující článek.

4 tipy, jak vybrat obklady do koupelny

14. 8. 2018

Jak vybírat obklady do koupelny

Čeká vás rekonstrukce koupelny a poohlížíte se po vhodných obkladech? Výborně, to se vám bude náš článek hodit. Rozebereme si, čím je potřeba začít, jaké druhy obkladů existují a na závěr si povíme, na co rozhodně nesmíte zapomenout.

8 tipů, jak položit různé druhy podlah

13. 8. 2018

Víte, jak položit různé druhy podlah?

Vedete doma debaty o tom, jakou vybrat podlahu, aby vypadala dobře a zároveň abyste položení zvládli svépomocí? Pak není nic jednoduššího než načerpat informace z článku, který je takovými informacemi přímo nabitý.

Příprava zahrady na zimu

10. 8. 2018

14 tipů pro přípravu zahrady na zimu

Zima se blíží a příroda se pomalu ukládá ke spánku. Poradíme vám, co musíte během podzimu udělat, abyste na jaře nenašli pod sněhem plesnivý trávník a zmrzlé rostliny. Přečtěte si naše tipy a vaše zahrada se bude tetelit blahem.

4 tipy, jak vybrat LED osvětlení

9. 8. 2018

Jak vybrat LED osvětlení

Budiž světlo! Tak nějak doufáme, že si to řeknete chvíli předtím, než sáhnete na vypínač, protože jste si přečetli čerstvý a aktuálními trendy nabitý článek o tom, jak vybrat a svítit LED technologií. Vybrali jste dobře, svítíte!

nahoru

HORNBACH používá Cookies. Pokud si dále budete prohlížet naše stránky, souhlasíte s využíváním Cookies. Dozvědět se více

x