Wood-Plastic Composite (WPC) je moderní ekologický kompozitní materiál složený ze dřeva a polymeru. Jeho hlavní výhodou je, že si zachovává ty nejlepší vlastnosti dřeva a zároveň eliminuje jeho problémy. Tento materiál je nejen odolný, ale také tvarově stabilní. Pokud se chystáte na stavbu terasy z WPC prken, pak jste se rozhodli správně.

Ve dvou LIVE streamech vám ukážeme, jak probíhá stavba WPC terasy krok za krokem. Připravte si nářadí, jdeme na to!

1. live stream - 3. června 2021, 10:00

2. live stream - 8. června 2021, 16:00

3. live stream - 10. června 2021, 16:00

K montáži budete potřebovat: vodováhu, vrtáky, záhlubník, aku šroubovák s bity, gumovou palici, úhelník, pokosovou a přímočarou pilu.

Krok za krokem v kostce

1. Nejprve bude třeba řádně si připravit podloží. Ideální variantou je betonová deska, případně lze pokládat i na hydroizolace v případě rektifikačních terčů a podložek pro vyrovnání výškových rozdílů. Dál lze pokládat třeba na štěrkopískové lože včetně obrubníků.

2. Následovat bude příprava startovacích klipů včetně vrutů, převrtání místa uchycení vrutem. Po zachycení startovacích klipů nainstalujeme samotné nosiče.

3. Nosiče se volně pokládají na podloží hladkou stranou nahoru. Není je třeba kotvit nebo zapouštět do betonu, ale je třeba je srovnat do roviny.

4. Po přípravě a vyrovnání nosičů začneme s pokládkou prvního terasového prkna, které zasouváme do startovacích klipů. Pomůžeme si gumovým kladívkem. Pro uchycení terasových prken uvnitř terasy použijeme spojovací klip. Ten se vsune do boční drážky prkna a pomocí vrutu se přichytí k nosiči. V případě potřeby lze doklepnout klip do drážky pomocí palice.

5. Na pokosové pile si zařezáváme prkna na jednotlivé požadované délky. Současně je třeba na pokosové pile zaříznout hrany prken, které použijeme do vnitřních spár terasy.

6. Pokračujeme dalším prknem, které zachytáváme pomocí dalšího spojovacího klipu. Nezapomeňte na spáru mezi prkny na délku používat vždy dva nosiče a dva spojovací klipy.

7. Takto pokračujeme až na konec terasy. U posledního prkna označíme nosiče s krajem, ty pak zařízneme. Po srovnání posledního prkna opět zasuneme startovací klipy, které zachytíme pomocí vrutu do nosiče.

8. Boky terasy lze zakrýt lištou, kterou je třeba upravit. Lištu srovnáváme vždy s vrchní hranou terasového prkna. Následně lištu uchytíme. A máme hotovo!