0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 98 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 02.06.23 v 4:55 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Dejte své zahradě všechno

Doba čtení: 2 min.
Dejte své zahradě všechno

Dejte svým rostlinám super sílu a ukažte jim, jak moc je máte rádi. Je to úplně jednoduché. Objevte, co ve vás je, a posuňte svou vášeň pro svou zahradu na vyšší úroveň.

Proč je naše moč tak cenná?

Látky NPK jsou ve velké míře obsaženy i v komerčně dostupných hnojivech. Tyto látky jsou tedy skutečným obohacením pro vaši zahradu:

  • Obsahuje velké množství dusíku
  • Fosfor
  • Draslík
  • Vápník
  • Hořčík

Je však důležité, abyste nekouřili a pravidelně neužívali léky. Močí totiž vylučujete také hormony a chemické látky. A to bohužel není pro rostliny zrovna to pravé.

Jak vše správně namíchat?

Jak již bylo řečeno, vaše moč je koncentrátem hnojiva. Proto je nejlepší ji zředit vodou. Podle toho, zda jsou rostliny středně, slabě nebo silně rostoucí, je třeba moč ředit vodou v poměru 1:10 nebo 1:20 - tj. jeden díl moči na 10 nebo 20 dílů vody.

Promíchání s vodou také zajistí, že přírodní hnojivo nebude zapáchat - za předpokladu, že ho použijete relativně čerstvé. Pokud ho totiž skladujete několik dní, vznikají bakterie, které dusík přeměňují na amoniak. A ten zapáchá. Pokud tedy chcete hnojit správně, je nejlepší použít směs ihned po vymočení.

Pro zalévání můžete moč přidat do konve jako jiné koncentráty a nejlépe ji nelít přímo na listy, ale na půdu. Ještě jednodušší je to s dávkovačem hnojiva, které můžete připojit přímo k zahradní hadici a nastavit správný poměr míchání.

Praktickou a levnou alternativou, kterou můžete vyzkoušet, je hnojivo, které si vyrobíte. Vaše zahrada vám za to poděkuje. Protože však neznáte přesné složení všech složek jako u kupované směsi, měli byste ho střídat s jinými hnojivy a nepoužívat ho pořád – pouze jako třešničku na dortu.

nahoru