Svět vánočních dekorací HORNBACH

Svět vánočních dekorací HORNBACH

Svět vánočních dekorací
420 m² - prodejní plochy
415 km - vánočního osvětlení

K adventnímu období neodmyslitelně patří radostná atmosféra příprav na nadcházející vánoční svátky. Tato kouzelná etapa se pojí nejen s obvyklými dekoracemi, jako jsou betlémy a věnce, ale také se září světélek a půvabem vánočních vůní. V jakém designu se bude nést duch letošních Vánoc? Podívejte se, jaké trendy nás letos čekají.

Světýlka

Trendy ve světě vánočních dekorací

V dnešní uspěchané době se zdobení našich domovů a pořízení dárků může často změnit na stresující období. Abyste si mohli předsváteční období užít bez zbytečného napětí a shonu, odborníci z Hornbachu si pro vás i letos připravili tipy, jak na vánoční výzdobu.

Hlavní trendy pro rok 2023 jsou domácí pohodlí, užívání si jednoduchých radostí života a navázání hlubokého spojení se světem přírody. Harmonická směs jemných, přírodních odstínů se plynule prolíná s jemnými akcentovými barvami, které podtrhnou kouzelnost tohoto klidného období.

Winter morning

Winter Morning

Jak by mělo vypadat dokonalé zimní ráno? Představte si, že začínáte den zachumlaní v teplé dece, popíjíte horkou čokoládu a v centru pozornosti stojí elegantní vánoční stromeček s motivy inspirovanými přírodou a zvířecí říší.

Styl „WINTER MORNING“ kombinuje neutrální přírodní barvy s chladnými modrými akcenty, což evokuje svěžest mrazivého rána. Jednoduchá výzdoba v podobě papírových hvězd, vloček, zamrzlých květin, sněhem poprášených větviček či ledových krystalů, přinese tento pohádkový mráz přímo do vašeho domova. Navíc se do přípravy mohou zapojit i děti se svými výrobky – papírovými hvězdami a vločkami.

It's all about stars

All about stars
Spojení moderní jednoduchosti a elegantního šarmu s nádechem jedinečného kouzla okamžiku – o tom je tento jedinečný designový styl „IT'S ALL ABOUT STARS“.

Základní barvy jsou harmonickou směsí teplé bílé, měděné a zlaté, zvýrazněné odstíny šedé, a dokonce i černé. Jednoduché, ale zároveň výstižné dekorace, jako jsou holubice, čtyřlístky, andělé, hvězdy a srdce, v sobě nesou symboly naděje. Mnohé z těchto dekorací navíc nabízí univerzální celoroční použití, díky čemuž se stanou ceněným doplňkem vaší domácí výzdoby.

Festive ballroom

Festive ballroom
Vstupte do okouzlujícího světa „FESTIVE BALROOM“ (slavnostního tanečního sálu), který vás přenese do říše romantiky a pohádkového kouzla.

Tento motiv charakterizuje paleta zasněné růžové, zlaté a třpytivé mědi, harmonicky spojená se svěžestí zelené a jemným půvabem perleťových odstínů. Připravte se na závan kouzel s přídavkem třpytek, andělských křídel a jiskřivých perel, které se prolínají s podmanivou krásou dekorací inspirovaných pavím peřím.

Santa's bakery

Santa's bakery
Dopřejte si nápadité kouzlo „SANTOVY PEKÁRNY“, která naplní váš domov teplem a nostalgií.

Tento designový motiv se vyznačuje klasickými svátečními barvami červené, zelené a bílé, které se chytře mísí s přitažlivými hnědými odstíny, připomínajícími útulnou pekárnu. Hnědé dekorace přinášejí sladkost čerstvě upečených dobrot a naplňují vzduch okouzlující vůní skořice a perníčků. Mezi dekoracemi se opakují motivy Santy, louskáčků či dětských figurek. „Santova pekárna“ je styl určený pro snílky a pro ty, kteří si v srdci uchovávají hravost a dětskou radost.

Fairy forest

Vydejte se na dobrodružnou procházku do říše pohádkového lesa. Tento tematický motiv se nese v paletě jemné růžové, syté zelené a zemité hnědé, která připomíná kouzlo lesa. Uprostřed výzdoby se setkáte s roztomilými zvířaty, jako jsou veverky, ježci a jeleni, kteří se nápaditě mísí s prostopášnými skřety či spoustou hřibů (pozor, i jedovatých).

FAIRY FOREST zachycuje atmosféru zasněného lesního dobrodružství a zaručuje, že vaše vánoční výzdoba bude dýchat zázraky.
Fairy forest

Dekorace a osvětlení

Velkým hitem letošních Vánoc jsou keramické domečky v různých barvách a formách. Kdo si domeček koupil loni, bude si možná chtít svoji sbírku rozšířit a poskládat si doma celé keramické městečko.

Druhým výrazným dekorativním prvkem je oblíbený louskáček v mnoha designových provedeních. Je libo romantického louskáčka s ozdobeným kloboukem, lesního raracha nebo tradičního?

Zima přináší také dlouhé večery, kdy máme tendenci světlo uměle doplnit. V tomto ročním období se vánoční osvětlení stává dokonalým prostředkem k vdechnutí tepla a kouzla do tmavých, chladných nocí, které promění vaše okolí v podmanivou pohádkovou krajinu. Moderní LED světla nejen vnesou do vašeho příbytku kouzelné světlo, ale jejich výhodou je i pozoruhodně nízká spotřeba energie, což zmírňuje obavy z prudce rostoucích účtů za elektřinu.

Většina moderních LED osvětlení navíc disponuje časovačem, díky kterému je provoz bezproblémový a skutečně snadný. Nemusíte se tak bát vysokých účtů i v případě, že u osvětleného stromku usnete.

Zajímavou volbou je také osvětlení na baterie, jako například aranžovací řetězy, světelné dekorace či reálně vypadající svíčky s tělem z vosku. Díky časovači můžete mít tyto bateriové svíčky na parapetu a při příchodu domů vás bude vítat útulné plápolavé světlo bez nebezpečí požáru. Pro milovníky vánočních vesniček jsou ideální makety sjezdovek, městeček a ledových kluzišť, které mají kromě LED osvětlení také pohyblivé prvky s hudbou.

 • 
				Vánoční trhy HORNBACH
 • 
				Vánoční trhy HORNBACH
 • 
				Vánoční trhy HORNBACH
 • 
				Vánoční trhy HORNBACH
 • 
				Vánoční trhy HORNBACH
 • 
				Vánoční trhy HORNBACH
 • 
				Vánoční trhy HORNBACH
 • 
				Vánoční trhy HORNBACH
 • 
				Vánoční trhy HORNBACH
 • 
				Vánoční trhy HORNBACH
 • 
				Vánoční trhy HORNBACH
 • 
				Vánoční trhy 2023

Co se týče venkovního osvětlení, oblíbené jsou stále klasické LED řetězy v různé délce a s různým počtem diod. Jejich výhodou je, že umožňují vyzdobit vaši zahradu či okolí domu s pomocí jednoho kabelu. Samostatnou a stále oblíbenější kategorií jsou zahradní světelné figuríny. Pokud hledáte něco neobvyklého, sáhněte po smart světelných pásech Twinkly, které umožňují nastavení barev, efektů a rychlost střídání světel, nebo si pomocí aplikace vytvoříte a nastavíte vlastní režim.

Jednoduché tipy z HORNBACHu

Advent je čas naděje, příprav a mnoha tradic. Neodmyslitelnou součástí je adventní věnec. „ Adventní věnec si můžete v Hornbachu koupit již kompletní. Pokud ale máte šikovné ruce, můžete si vytvořit originální kousek od základů sami. Bude vám na to stačit korpus, lepící tavná pistole, svíčky, skleněné koule, šišky, kůra či větvičky ze stromů, nebo jakýkoli dekorační materiál. Vytvoření vlastního věnce je zábava, kterou si můžete užít i se svými ratolestmi."

Vánoce 2023