Rok 2021 nás stále zkouší, ale také učí ocenit maličkosti v každodenním životě. Návrat k tradicím má proto i dnes o něco hlubší význam. Rodiny u nás během adventu tradicemi přímo žijí. V tomto hektickém období plném změn je ale náročné najít si čas na plánování výzdoby a nákupů vánočních dárků. My vám chceme tuto starost usnadnit a přinášíme trendy, které si letos určitě všichni oblíbí.

Klasická červená v neotřelé kombinaci s růžovou

Letos je v reakci na současnou situaci téma Vánoc pojaté emotivně – červená vyjadřuje vzájemnou blízkost a zájem o druhého. Magičnost vzájemného sdílení a společně strávený čas třeba pečením, snaha udělat svým blízkým radost vlastními výrobky – to vše v souladu s home sweet home. Klasická červená barva je šmrncovně kombinovaná s bílou a světle růžovou, což dodává tématu určitou neotřelost. Roli zde hraje světle hnědá, která je zastoupená hlavně perníčkovými ozdobami. Častým motivem ozdob je srdce, oblíbenou dekorací jsou různé figurky.

Elegantní třpyt zlato-stříbrných Vánoc

Noblesní a luxusní svátky v různých odstínech od třpytivě bílé, přes stříbrnou, pudrovou, šampaň až po zlatou oslavují klid a mír opravdu stylově. Hřejivou atmosféru dotváří převládající teplé tóny zlaté. Slavnostní nádech dodává kombinace lesku i matu s třpytivými prvky. Velké zastoupení mají ozdoby s motivy andělů, zdobení s třpytivými detaily, svícny i „zámecké“ ozdoby. Barevně vyniknou na klasických zelených nebo bílých stromcích, či bílých větvičkách listnatých stromů.

IMG 1374

Romantická pohádka nebo zasněžená zahrada

Do pohádky vás přenese nevinnost světle růžové doplněná o čistotu sněhově bílé a světle zlaté se strhujícími akcenty bordó. K růžové samozřejmě patří romantické peříčkové ozdoby jako ptáčci a květiny v různých podobách, nebo netradiční, vzhledově omrzlé, zasněžené či glitrované vánoční ozdoby jakými jsou víly nebo baletky. Jemný a křehký styl doplňují lesní zvířátka v netradičních barvách. Tato jemná romantická barevná variace vynikne i na zasněžených stromcích, kde působí přímo magicky.

Přírodní lesní téma

Kombinace klasických zelených odstínů s teplou bílou, měděnou, zlatou, ale okrajově i s červenou a oranžovou barvou přivede atmosféru přírody až k vám domů. Velké zastoupení zde mají zvířátkové a lesní motivy – sovy, jeleni, šišky, větvičky, lístky. Kromě figurek zvířátek jsou velmi oblíbené girlandy z přírodních materiálů nebo z umělého jehličí. Toto téma lze doplnit nasbíranými přírodními materiály a dodat mu tak na autentičnosti.

IMG 1432

Kouzelné vesničky a betlémy

I tento rok budou nostalgické betlémy s jesličkami středobodem zájmu. Tradice jesliček s malým Ježíškem a příchod tří mudrců přetrvává u nás po desetiletí. Obvykle se s těmito scenériemi setkáváme na náměstích a v kostelech, ale své pevné místo mají i v mnoha domácnostech. Pravý betlém si lze vytvořit i vlastnoručně. V Hornbachu naleznete hotové betlémy, ale také samostatné jesličky, které si můžete sami naaranžovat. Najdete u nás také větší sochy andělů, zvířat, pastýřů či Marie a Josefa, které se perfektně hodí na zahradu. Pokud preferujete nákupy z pohodlí domova, stačí si vybrat ze široké nabídky a Hornbach vám vše doručí přímo domů.

Vánoční vesničky se v našich končinách těší stále větší popularitě. Milovníky těchto výjevů potěší pokračující trend. Letos je téma vesniček s dětskou hravostí doplněno o ozdoby v modré, sněhově bílé a hnědé barvě. Dominuje venkovní zimní krajina obklopující vesničku. Není jisté, zda se tento rok dočkáme tradičních vánočních trhů. Proč si tedy nepřinést tuto atmosféru přímo domů? Vánoční vesničky jsou realisticky zpracovány, ručně malované s pohyblivými bruslaři, vláčky, dětmi stavějícími sněhuláky, blikajícími stromky a vánočními melodiemi. Vánoční vesničku si můžete také poskládat. Na základ vám postačí pevnější deska. Kopcovitý povrch vytvoříte krabicemi, které se najdou v každé domácnosti. Tuto plochu pokryjte umělým sněhem nebo vatou. Nakonec rozmístěte různé dekorace – například domky, vláčky, figurku Louskáčka, postavičky sobů, skřítků, zajíčků a podobně. Inspirujte se vzpomínkami z dětství, či pohádkami, nebojte se experimentovat.

Vánoce 2021

Světlo Vánoc

Světelné řetězy, svícny, svíčky nebo LED pásky – všechny formy osvětlení vytvoří jedinečnou atmosféru. Ozdobte okna, krby, schodiště, a balkon. Pro milovníky tradičních Vánoc doporučuji klasická žlutá světla, zatímco barevné žárovky obléknou dům do svátečních barev. Pokud oceníte více zábavy, zvolte LED světelné hadice s blikajícími barevnými světly pro interiér a exteriér. Hitem také budou svítící ptáčci, zajíčci nebo jeleni. Například značka LaFiora, kterou najdete v Hornbachu nabízí široký sortiment dekoračních světel. Letošní novinkou je osvětlení Twinkly, které lze propojit s aplikací v chytrém telefonu, kde se zmapuje řetěz na stromečku. V aplikaci se následně může volit různá barva osvětlení pro odlišné části stromku, efekty a jejich rychlost. Po dokoupení tzv. Music stick je možné osvětlení sesynchronizovat s hudbou.

TIP: Vneste zimní náladu i na zahradu. Vyzkoušejte světla LaFiora v podobě mrazivých rampouchů, nebo zde vytvořte zimní krajinu. Použijte keramické či nafukovací postavy zvířat, sněhuláky či Santa Clause.

Sváteční vůně

Nezapomínejte kromě zraku potěšit i další smysly. Skořice, hřebíček, pomeranč, vanilka, cedrové dřevo – to jsou jen některé z vůní, které dokážou vykouzlit povznášející a hřejivou atmosféru. Vonné svíčky přinesou do vaší domácnosti kromě krásné vůně i hravost plápolajícího ohně.

Vánoce 2021
  • Vánoce 2021
  • Vánoce 2021
  • Vánoce 2021
  • Vánoce 2021
  • Vánoce 2021
  • Vánoce 2021
  • Vánoce 2021
  • Vánoce 2021
  • Vánoce 2021
  • Vánoce 2021
z

Jednoduché tipy z HORNBACHu

Advent je čas naděje, příprav na Vánoce a mnoha tradic. Neodmyslitelnou součástí je adventní věnec. V HORNBACHu si jej můžete koupit již hotový. Pokud ale máte šikovné ruce, můžete si vytvořit originální kousek od základu sami. Bude vám na to stačit korpus, lepící tavná pistole, svíčky, skleněné koule, šišky, kůra nebo větvičky ze stromů. Použít můžete ale jakýkoli dekorační materiál. Vytvoření vlastního věnce je zábava, kterou si můžete užít i se svými ratolestmi. Navštivte nás v HORNBACHu a vyberte si ze široké nabídky dekoračních materiálů a ozdob.