Otevření vánočních center v HORNBACHu

Vianoce v tradičných farbách a so zimnou scenériou

Cítite tu typickou vůni Vánoc? HORNBACH totiž otevřel vánoční centra, kde najdete nejen letošní trendy předvánoční a vánoční výzdoby, ale také nespočet dekorací a barev, které vám dokreslí atmosféru vánočních svátků. Na co se můžete těšit?

Doba čtení: 4 min.

Letošní Vánoce ovládnou tradiční dekorace v klasických vánočních nebo něžných barvách. Zajímavým prvkem je vytváření zimní scenérie s motivy pohádkových vesnic. Mezi oblíbené dekorativní prvky patří venkovní nafukovací nebo keramické figury. Nejkrásnější svátky roku se letos ponesou v tradičním duchu. K oblibě se vrací klasické vánoční barvy a jemné barevné odstíny.

Pro letošní Vánoce je typická kombinace růžové se zlatou, stříbrnou nebo bílou barvou. Alternativou je světle modrá doplněna bílou nebo přírodní barvou. Konzervativní jedinci zůstávají věrni tradiční lesní zelené a klasické červené,“

popisuje letošní barvy Vánoc Tadeáš Tenkl, odborník z oddělení dekorací v projektových prodejnách Hornbach, a dodává, že kromě klasických závěsných dekorací roste zájem o vytváření vánoční atmosféry prostřednictvím zimní scenérie a za využití zajímavých figur zvířat nebo vánočních osob. Celkovou atmosféru dotváří vánoční osvětlení.

Vánoce v něžně růžové nebo elegantní modré

Růžová je teplá barva, která vrací prostoru citlivého ducha doby. V doprovodu se zlatou, stříbrnou nebo bílou vytváří jemné moderní prostředí s notnou dávkou nostalgie a dodává prostoru nádech lehkosti. Vedle bílé působí svěže a živě, po boku stříbrné zase elegantně a půvabně.

Z jasně modré barvy vychází příjemná svěžest a lehký chlad. Jemně světlá modř působí nekompromisní jasností. Modrý odstín dává vyniknout bílým a přírodním doplňkům, jejich spojením vykouzlí světlé prostředí. Bílou ještě více rozzáří a vyzdvihne vánoční charakter. Světlejší tóny s modrou elegantně kontrastují.

Tradiční Vánoce s lesní zelenou a červenou klasikou

Lesní zelená je rázná sebevědomá barva s moderním podtextem. Je to tón, který překvapí, a zároveň okouzlí. V době Vánoc vytvoří klidnou atmosféru a atraktivně oživí prostor. V kombinaci s tmavými a teplými odstíny vyzařuje útulností. Ve spojení se světlými a lesklými barvami působí mysticky.

Tradiční červená barva je extravagantní, plná vášně a magie. Atraktivní dekorace v působivých červených akcentech vytváří o Vánocích krásnou a silnou atmosféru. Je ideální pro kombinaci se dřevem i ostatními barvami. Se sklem a světlými tóny vytvoří stylový kontrast, aniž by působila zpupně.

Pohádková atmosféra

Mezi oblíbené trendové dekorace patří zimní scenérie s různými motivy – pohádkové vesničky, vánoční tržiště, zasněžené domky. Vytváří kouzelnou atmosféru včetně světelného, zvukového a pohybového efektu. Jsou tak atraktivní dekorací nejen pro děti, ale i dospělé. Součástí jsou i venkovní nafukovací nebo keramické figury.

Sněhový jednorožec, hrající andělíček nebo klasický nafukovací sněhulák jsou originální dekorace, které na zahradě zaručeně upoutají pozornost. Některé postavy mají zabudované LED osvětlení nebo integrovaný nafukovací systém, který stačí pouze zapojit do elektrické sítě,“

vysvětluje Tadeáš Tenkl z Hornbachu.

Typickou vánoční atmosféru vytváří osvětlení, které vytvořené náladě dodává patřičné kouzlo. Na pultech prodejen se dá vybrat z nepřeberného množství vánočních LED řetězů s variabilním počtem diod, rozmanitých tvarů a barev.

Stále oblíbeným trendem jsou bateriová osvětlení, která usnadní dekorování bez elektrických kabelů. Světlený řetěz tak snadno lze umístit na vánoční stůl, věnec nebo do venkovních prostor, kde není přívod elektrického proudu,“

radí Tadeáš Tenkl z Hornbachu

Netradiční ozdoby pro letošní rok

Kromě klasických vánočních ozdob, jako jsou například malované závěsné koule, hvězdy, vločky, zvonky nebo svíčky, přichází na řadu i moderní doplňky podléhající současným trendům.

V nabídce Hornbachu můžete najít i netradiční doplňky. K těm zajímavým patří například péřové boa, chundelaté závěsné koule nebo andělská křídla. Vytvoří romantickou atmosféru a nahradí klasické vánoční ozdoby na stromku, hodí se například jako výzdoba do oken anebo ozdobí štědrovečerní tabuli,“

nastiňuje Tadeáš Tenkl, odborník z oddělení dekorací projektových prodejen Hornbach.

Všechny vánoční dekorace a ozdoby lze se špetkou fantazie snadno kombinovat. Přírodní materiály, plastové nebo keramické figury a různé barevné odstíny vytvoří vždy jinou originální atmosféru. Například doplnění zlaté barvy rázem vykouzlí nádech luxusu. Použitím přírodních dekorací, živých větví a šišek docílíte staročeských Vánoc. A přidáním umělého sněhu vytvoříte kouzelnou pohodu Vánoc.

Virtuální prohlídka

A než k nám příjdete, tak se můžete podívat, jak vánoční centrum v HORNBACHu vypadá. Jako malou ochutnávku jsme pro vás připravili virtuální prohlídku vánočního centra.

Vánoční centrum v HORNBACHu Virtuální prohlídka Zde přejdete k sortimentu on-line Vánoční stromky a dekorace
Tento web využívá tzv. cookies. Pokud si jej budete dále prohlížet, vyjadřujete s tímto využíváním souhlas. Více informací o cookies včetně možnosti jejich odmítnutí naleznete zde.
x
nahoru