Poradenství

Značka ROXOLID

Doba čtení: 6 min.
Značka ROXOLID

ROXOLID plní svůj slib: Pevný jako skála, silný jako lev. S lepicími páskami ROXOLID se nepohne nic! Doby, kdy jste museli vrtat ošklivé díry do zdi nebo zatloukat tlusté hřebíky, abyste mohli zavěsit věci, jsou také pryč. Zde se dozvíte vše o lepidlech, lepicích páskách a protiskluzových výrobcích ROXOLID.

Značka, která znamená kvalitu

Cílem a hlavním požadavkem vývoje byla na jednu stranu účinnost lepidel, na druhou stranu její snadné použití.

Poradíme vám, jak najít správné řešení pro každé lepení a každý problém s lepením. Ať už se jedná o trvalé upevnění bez vrtání nebo maskování, ROXOLID je vám k dispozici. Výrobky jsou silné - jako lev.

ROXOLID plní své sliby.

Výhody značky ROXOLID

 • vyvinuto profesionály pro profesionály a přitom stále vhodné pro projekt a snadné použití
 • kvalita a výsledek jsou naší prioritou
 • jednoduché použití díky snadnému trhání a odstraňování
 • průběžné kontroly kvality nezávislými kontrolními instituty

Seznamte se s produkty ROXOLID

Lepidla ROXOLID

V závislosti na materiálu lepeného výrobku je vhodné konkrétní lepidlo. Kdy ale použít které lepidlo?

Univerzální lepidlo

Univerzální lepidla ROXOLID sice neumí přilepit váš oblíbený obraz na zeď, ale jsou skutečnými pomocníky pro většinu univerzálních prací. Kromě toho inspirují svým flexibilním spojením, takže máte dostatek času na provedení oprav. Po nalepení také není zřejmé, že bylo použito lepidlo, protože univerzální lepidla zasychají průhledně.

Kontaktní lepidla

Kontaktní lepidla fungují trochu jinak než "normální" lepidla. Při použití kontaktních lepidel potřete obě lepené části lepidlem, chvíli počkejte, dokud lepidlo téměř úplně nezaschne, a poté obě části k sobě přitiskněte. K lepení pak dochází takříkajíc kontaktně. Výhodou je vysoká pevnost bez upevnění a také flexibilita, která umožňuje krátkodobou změnu polohy lepení.

Lepidlo na dřevo

Pro lepení dřeva byste měli zvolit lepidlo na dřevo. ROXOLID Wood-X zasychá transparentně a neobsahuje rozpouštědla. Kromě toho je testován na vodotěsnost D3 podle normy EN-204.

Dvousložkové lepidlo

Dvousložková lepidla se vyznačují tím, že k vytvrzení lepicích látek dochází pouze chemickou reakcí, a to setkáním dvou složek. Všechna dvousložková lepidla ROXOLID mají silnou lepicí schopnost a jsou voděodolná. Zejména na plasty je nejlepší použít přípravek ROXOLID Plasti-X. ROXOLID EPO-X-Y lze vrtat, řezat, brousit, natírat, tvarovat a modelovat.

Montážní lepidla

Montážní lepidla jsou univerzální. Společnost ROXOLID nabízí šest různých montážních lepidel, která jsou speciálně navržena pro různé aplikace. ROXOLID je vám k dispozici od dekorací a řemeslných prací až po náročné montážní práce.

Tipy, jak správně lepit

 • Pokud jsou lepené plochy svislé nebo nad hlavou, je lepší použít gelová lepidla. S nimi lze lepit, aniž by vám lepidlo kapalo na hlavu.

 • Pro lepení na těžko přístupných místech můžete zvolit nízkoviskózní nebo stříkatelná lepidla.

 • Pokud potřebujete nějaký čas na kosmetické úpravy, měli byste zvolit lepidlo, které je flexibilní a umožňuje krátkodobou změnu polohy lepení.

 • Při lepení dětských hraček byste měli používat výrobky bez rozpouštědel.

Vždy platí následující: lepené plochy musí být čisté, suché a zbavené mastnoty.

Lepicí pásky ROXOLID

S maskovacími páskami ROXOLID uspějete při jakýchkoli malířských pracích v interiéru i exteriéru. Páska Fineline Tape vytváří velmi rovné plochy a zabraňuje stékání barvy zespodu. U zvláště citlivých povrchů, jako jsou tapety, by páska měla mít nízkou lepicí sílu.

Maskovací pásky s fólií

Chcete ušetřit námahu a čas, ale neubrat na výkonu? Naše maskovače ROXOLID jsou chytrým řešením 2 v 1 pro maskování a odmaskování v jednom kroku. Maskování velkých ploch nebylo nikdy jednodušší.

Můžete si vybrat z následujících velikostí:

 • 55 cm: ideální pro lišty nebo podlahy
 • 140 cm: ideální pro okna a nábytek
 • 270 cm: ideální pro dveře a stěny

Fasádní pásky

Pro omítání máte na výběr mezi maskovací páskou PVC nebo PE povrchem. Maskovací páska PE je ideální zejména pro plastové povrchy. Pokud musíte vyplnit spáry a spoje na tupo, můžete použít spárovací pásku.

Stavba a opravy

S opravnými a izolačními páskami ROXOLID jste ideálním způsobem vybaveni pro každou stavbu: Páska Duct Tape pro upevňování či utěsňování nebo pro stavební a reparační práce, páska Alu Tape pro oblepování a izolační topenářské práce, ventilace a klimatizace, páska Butyl Tape pro utěsňování a izolaci hadic, potrubí a rozvodů.

S opravnými a izolačními páskami ROXOLID jste optimálně vybaveni na každé stavbě.

 • Textilní pásky ROXOLID jsou pevné a mají vysokou lepicí sílu.
 • Pro všechny opravy, které by neměly být viditelné, je vhodná průhledná páska All Weather Tape.
 • Butylová páska je obzvláště užitečná při utěsňování a izolaci hadic, potrubí a vedení.
 • Hliníková páska je ideální pro maskovací a izolační práce, zejména na topných, ventilačních a klimatizačních systémech.
 • Výrazné výstražné a zábranové pásky udržují nepovolané osoby mimo nebezpečná místa.

Pokládka a montáž podlahy

ROXOLID nabízí vysoce účinné lepicí pásky pro pokládku a montáž podlah. Snadná montáž pomocí montážních pásek ROXOLID, bez vrtání.

Silné oboustranné lepicí pásky se nezastaví před ničím. Společnost ROXOLID má také správné produkty pro pokládku podlah.

S páskami Duo jste dokonale vybaveni pro všechny práce s koberci a lištami.

Balení

S balicími páskami můžete snadno lepit obaly nebo kartony. Pásky jsou vhodné pro odvíječe a pomohou ochránit zboží při přepravě.

Při výběru lepicí pásky věnujte pozornost následujícím bodům:

 • Používáte výrobek uvnitř nebo venku?
 • Pro jaké použití pásku potřebujete?
 • Na jaký povrch pásku používáte?
 • Jak dlouho se bude lepicí páska používat?

Protiskluzové pásky ROXOLID

S protiskluzovými výrobky ROXOLID se vyhnete nebezpečí uklouznutí na mokrém, či jinak kluzkém povrchu.

Aplikovat lze protiskluzovou pásku na mokré povrchy, reflexní protiskluzové pásky na schody a žebříky nebo protiskluzové rohože pro bezpečný přístup k zařízení a na hladké povrchy. Všechny protiskluzové výrobky jsou samolepicí a odolné proti UV záření.