Poradenství

Značka MODULAN

Doba čtení: 12 min.
Značka MODULAN

Položte základ svému úspěchu

S produkty značky MODULAN získáte dokonalý podklad pro finální úpravu povrchu. V sortimentu naleznete produktová řešení pro všechny práce na stěně – od montáže dílu přes vyplňování a uhlazování až po tapetování.

Výhody značky MODULAN

 • vzájemně optimalizované systémové produkty,
 • speciálně optimalizované receptury – pro bezpečné použití, univerzálně použitelné a také pro snadné a rychlé zpracování,
 • průběžné kontroly kvality nezávislými kontrolními instituty,
 • moderní techniky zpracování.

MODULAN je kompletní program pro vaše projekty. Díky němu můžete zvládnout vysoce kvalitní strukturu nátěru od podkladu až po finální nátěr - samozřejmě v profesionální kvalitě a na špičkové technologické úrovni. Profesionální zákazníci navíc mohou využívat exkluzivní služby.

Služba MODULAN pro profesionální zákazníky

Odborníci společnosti MODULAN vám také osobně poradí se všemi produkty MODULAN a jsou vám k dispozici na prodejnách HORNBACH v oddělení Barev.

Podpora výběrových řízení a velkých projektů

Plánujete velký projekt nebo se účastníte výběrového řízení? I v tomto případě vás rádi podpoříme našimi odbornými znalostmi. Veškeré dotazy týkající se systému MODULAN vám zodpovíme na prodejnách HORNBACH.

Dodávka na místo

Hromadné objednávky výrobků MODULAN jsou dodávány zdarma přímo na staveniště do 4 pracovních dnů. Pro objednání se obraťte na odborné zákaznické poradce v prodejně HORNBACH.

V naléhavých případech mohou být objednávky přijaté do 10 hodin dopoledne doručeny do 12 hodin následujícího dne. V některých regionech se může doba dodání lišit. O možné době dodání se informujte u svého odborného zákaznického poradce.

Služba míchání barev MODULAN pro interiérové a fasádní barvy

Profesionální nátěrový systém MODULAN vám nabízí téměř neomezený výběr barevných odstínů, které jsou namíchány přesně podle vašich požadavků přímo v jednom z našich barevných center v prodejně.
Používají se pouze barevné pigmenty nejvyšší kvality pro zářivé barevné odstíny a maximální přesnost barev.

 • Pro interiérové a fasádní barvy.
 • Široká škála moderních barev v barevném vějíři MODULAN - od klasických až po trendy.
 • Rozšířené barevné spektrum lze tónovat.
 • 80 % barev lze realizovat v kvalitě A1 podle BSF č. 26.
 • Záruka nejvyšší barevné stálosti.

Značka Modulan

Nejvyšší barevná stálost pro použití v exteriéru

Fasádní barvy MODULAN tónované nátěrovým systémem MODULAN SOLID mají nejvyšší barevnou stálost podle BFS Merkblatt 26 (kategorie pojiva A a skupina barevných pigmentů 1).

V kombinaci se správnou přípravou podkladu pomocí výrobků systémové značky MODULAN je vaše fasáda optimálně chráněna před škodlivými vlivy prostředí.

Hornbach
1 2 3 4 5 6
Produkty z fotografie dostupné v e-shopu:
1

Velmi dobrá světlostálost organických pigmentů

2

Dobrá světlostálost organických a/nebo anorganických pigmentů

3

Omezené množství světlostálých organických a/nebo anorganických pigmentů.

4

Silikátová disperzní barva s vysokým obsahem pojiva.

5

Silikátová disperzní barva s vysokým obsahem pojiva.

6

Disperzní a vápenná barva.

Produktová řada MODULAN

MODULAN nabízí opravné a plošné stěrky, tmely, pasty, tapety, základní nátěry, interiérové a fasádní barvy a lazury. Všechny výrobky jsou vzájemně dokonale sladěny a umožňují dosáhnout mimořádně kvalitního výsledku.

Všechny produkty se snadno, rychle a bezpečně používají. Základní nátěry a barvy lze nanášet pomocí stříkacích zařízení a systémů AIRLESS. A co je nejlepší? Můžete využívat nejnovější technologie.

Opravné a plošné stěrky

Značka Modulan

Opravné a plošné stěrky MODULAN umožňují vytvořit hladký podklad, a jsou tak nezbytným základem pro dokonalý povrch. Jsou k dispozici hotové nebo ve formě prášku, jehož viskozitu lze individuálně upravit podle požadavků a podkladu. Opravné a povrchové výplně MODULAN jsou k dispozici také v různých zrnitostech pro různé aplikace.

 • MODULAN 100
  Doplňkové výrobky pro každou stavbu k vyplnění větších otvorů, upevnění elektrických kabelů nebo těžkých součástí.

 • MODULAN střední zrnitost 300 pro opravy interiérů a povrchů
  Vyplňovací a vyhlazovací plnivo zejména pro vyplňování nerovností a vyhlazování povrchů v interiéru.

 • MODULAN 400 pro opravy interiérů a jemné stěrkové nátěry
  K vyplňování rovných ploch na stěnách a stropech v interiéru a k vyplňování sádrokartonových desek. Díky jemné zrnitosti je plnivo ideální pro výrobu hladkých podkladů pro tapety a malování.
 • MODULAN Opravné a povrchové nátěry, exteriér 500
  K vyplňování trhlin, děr a spár, jakož i k vyrovnávání nerovností a k vyplňování povrchů na minerálních podkladech ve venkovním prostředí. Vhodné také pro pokládku a lepení podlahových dlaždic, klinkerů a cihel.
 • MODULAN Primer 700
  Přilnavost podporující základní nátěr na hladké, nenasákavé povrchy obkladů a dlažeb jako podklad pro vyrovnávací práce.

Opravy stěn pomocí opravné a plošné stěrky

U tenkých tapet nebo jemných barev budou později rušivé i ty nejmenší nerovnosti na stěně. Proto je třeba vytvořit velmi hladký a rovný podklad. K tomu je obzvláště vhodná MODULAN opravná a plošná stěrka vnitřní - ať už jako prášek (MODULAN 400), nebo jako hmota připravená k okamžitému použití (MODULAN 451).

Pokud má stávající podklad velmi hrubou strukturu, např. zdivo, doporučuje se předem nanést vrstvu opravné a plošné stěrky MODULAN 301 "střední" nebo 351 "střední".

Má být stěna zdobena strukturovanou tapetou nebo omítkou? Pak doporučujeme stěnu předem připravit pomocí opravné a povrchové stěrky MODULAN 301 "střední" v práškové formě nebo pomocí stěrky 351 "střední", která je připravena k použití. Tím získáte hladký povrch, který je ideální pro omítku, dřevotřísku nebo strukturované tapety.

V tabulce naleznete přehled, která stěrka je nejvhodnější pro ten který podklad:
požadovaný povrch:
hrubý, ideální pro omítku, dřevotřísku nebo strukturované tapety.
požadovaný povrch:
jemné, ideální pro malování nebo jemné tapety
Podklad:
Hrubý, např. zdivo, sklolaminát nebo hrubá omítka.
301 „střední“
nebo
351 „střední“
301 „střední“ nebo 351 „střední“
a
400 „jemný“ nebo 451 „jemný“
Podklad:
jemný, např. sádrokarton, jemná omítka
301 „střední“
nebo
351 „střední“
400 „jemný“
nebo
451 „jemný“
MODULAN 351 opravná a plošná stěrka "střední" byla speciálně vyvinuta pro vyplňování nerovností a pro vyrovnávání velkých ploch v interiéru.

Velké plochy lze snadno opracovat pomocí speciální vyhlazovací sady MODULAN: Naneste vyrovnávací hmotu válečkem a stáhněte ji hladítkem. Je to jednoduché, šetří to čas a funguje to se všemi povrchovými výplněmi MODULAN.

Vyhlazení stěn přetiratelnou sklovláknitou tapetou

Nejlépe to funguje, když se sklovláknitá tapeta nalepí ještě do čerstvé vrstvy Modulanu. Stačí nanést opravnou a plošnou stěrku MODULAN 400 "jemná" nebo 451 "jemná" speciálním hladítkem se zuby MODULAN, nalepit sklovláknitou tapetu a vyhladit benátským hladítkem. Bez prachu, potu a velké námahy, to je obrovská výhoda hlavně při renovacích.

Vyhlazení stěn adhézním základem na obklady

S MODULANem pro lepení dlaždic můžete s klidným svědomím obkládat. Proč? Protože pracné sundávání starých obkladů ze zdi je minulostí. Nyní můžete pracovat přímo na starém podkladu z dlaždic.
Stačí nanést tenkou a rovnoměrnou vrstvu vákečkem, štětcem nebo hladítkem - tím se zajistí optimální přilnavost opravné a plošné stěrky MODULAN. Neexistuje snadnější způsob, jak docílit hladkých stěn.

Tmely

V řadě produktů MODULAN jsou k dispozici dva různé vysoce kvalitní tmely pro utěsnění a dokonalou povrchovou úpravu spár: silikonový a akrylátový.

 • Silikon MODULAN je pružný, vodoodpudivý, zabraňuje vzniku plísní a velmi dobře přilne téměř ke všem podkladům. Je ideální pro namáhané podklady, ve vlhkých místnostech a na podkladech s rizikem růstu hub a plísní. Silikon MODULAN je vhodný také pro přírodní kámen a pro lepení zrcadel.
 • MODULAN Acryl je plastoelastický a uzavírá vlasové trhliny ve zdivu i spáry mezi sousedními prvky, jako jsou dveřní zárubně a stěny. Díky tomu je ideální pro dokončování interiérů. MODULAN Acrylic lze natírat všemi barvami MODULAN.

MODULAN 624 Painter's Acrylic Express zasychá obzvlášť rychle. To znamená, že můžete rychleji zahájit další pracovní krok.

Lepidlo na tapety

Lepidla na tapety MODULAN jsou z hlediska kvality a zpracování přizpůsobeny potřebám profesionálních uživatelů. Zajišťují optimální přilnavost všech typů tapet. Existují přesně vyladěná lepidla pro netkané a papírové tapety. Speciální lepidlo na tapety je univerzální pasta, která je vhodná pro všechny tapety.

MODULAN 820 Special se vyznačuje silnou přilnavostí a přesto se snadno opravuje. Je vhodný pro tapetování na profesionálních lepicích strojích.
MODULAN 811 vlies je připraven k použití a lze ho snadno aplikovat na stěnu přímo z kbelíku. Vliesové tapety se vkládají přímo do pastového lože.

Přetiratelné tapety na zeď

Přetiratelné tapety umožňují kombinovat požadovanou strukturu povrchu a barevné sladění. Náš velký výběr vysoce kvalitních vliesových tapet a sklovláknitých tapet lze aplikovat téměř na jakýkoli povrch.

MODULAN Vlies umožňuje vytvořit hladký a dostatečně savý podklad pro kvalitní bílý nebo barevný finální nátěr interiérovými barvami MODULAN. U náročných podkladů je lze použít také jako regulační vrstvu pod dekorativní tapety.

Tapety MODULAN se skelnými vlákny mají hustou strukturu, jsou odolné proti nárazu, hnilobě, praskání, jsou robustní a odolné. Díky tomu jsou ideální pro použití ve veřejných budovách nebo v hojně navštěvovaných obchodních prostorách.

Základní nátěry

Značka Modulan

Pro kvalitní finální nátěr je rozhodující optimální příprava podkladu. V systému MODULAN najdete ten správný nátěr - jak v interiéru, tak v exteriéru.

Transparentní hydrosolové podklady MODULAN vyrovnávají různé savosti a zpevňují podklad.
Pigmentované základní nátěry MODULAN izolují, vyrovnávají rozdíly v kontrastu, zvyšují přilnavost, zabraňují vzniku plísní a zlepšují barevnou přesnost finálního nátěru.

Základní barvu MODULAN 2203 WP lze tónovat do šedé a béžové barvy v systému základních barev prostřednictvím míchacího zařízení MODULAN. To zvyšuje barevnou stálost a lesk finálního nátěru - a zajišťuje lepší barevnou přesnost finálního nátěru
Hornbach
1 2 3
Produkty z fotografie dostupné v e-shopu:
1
RAL 9002

MODULAN 2203 WP Základní barva v bílé barvě - pro odstíny Offwhite.

2
RAL 1021

MODULAN 2203 WP primer s béžovým předbarvením - pro hnědé a žluté odstíny.

3
RAL 3000

MODULAN 2203 WP základní barva s šedým předbarvením - pro červené, modré a šedé odstíny.

Lazury

MODULAN Ochrana dřeva nabízí prémiové produkty s vynikající dlouhodobou odolností, které byly speciálně vyvinuty pro nátěry, údržbu a renovaci dřeva ve venkovním prostředí. Vysoce kvalitní UV filtry zajišťují dlouhodobou ochranu před povětrnostními vlivy.

Ať už se jedná o rozměrově nestálé, rozměrově omezené nebo rozměrově stálé dřevěné prvky - MODULAN impregnace dřeva nabízí ten správný produkt pro fasády, ploty, okenní a dveřní rámy atd.

MODULAN 7000 Renovační nátěr je vhodný zejména pro renovaci silně zvětralého savého dřeva v exteriéru. Pro vyrovnání barevných rozdílů v podkladu je předem tónován do béžové barvy.
MODULAN 7100 Rapidlasur 3v1 je impregnace, základní nátěr a mořidlo v jednom. Chrání dřevo proti modrání, napadení houbami a hmyzem podle DIN 68800-3. Je vhodný jako základní nátěr na nové dřevo spolu s dalšími přípravky na ochranu dřeva MODULAN.

Jak lepit vliesové tapety na zeď

Tak jednoduché to ještě nebylo. Pomocí vliesových tapet si snadno a rychle zrenovujete své místnosti. Natřete stěnu lepidlem, přiložíte tapetu, rozbalíte ji, pruh dole uříznete a hotovo. A že je to opravdu snadné, uvi ...více