0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 98 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 21.03.23 v 14:27 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Dodavatelé

Doba čtení: 2 min.
Dodavatelé

Ve spolupráci s rakouským Start-Upem a univerzitou ve Vídni vyvinul HORNBACH tzv. CSR mapu. Pod tímto názvem se skrývá IT systém, který dokáže odhalit potenciální rizika u dodavatelů.

CSR mapa stojí na dvou pilířích. Zaprvé obsahuje relevantní data o výrobcích ze sortimentu HORNBACHu, a dále všechna data o auditech u dodavatelů. Každému mimoevropskému dodavateli jsou přiřazeny indexy korupce, index životního prostředí (ve spojení s legislativou dané země) a v neposlední řadě sociální index. Na základě těchto dat se sestaví možné rizikové faktory a hodnotní se samotný výrobek.

CSR mapa je mimo jiné propojena i se systémem hlášení, který zpracovává informace o živelných katastrofách. V případě, že k nějaké katastrofě dojde, objeví se taková informace u samotného produktu, který se v zasažené oblasti vyrábí.

Minimální požadavky na výrobní prostory našich dodavatelů

Základním požadavkem HORNBACHu je bezpečnost.
Všechna místa, kde se vyrábí produkty pro HORNBACH musí být pro zaměstnance bezpečná. HORNBACH uznává mezinárodní standardy dané ILO (International Labour Organization).
Z tohoto důvodu si dal HORNBACH za cíl zavázat celý dodavatelský řetězec, od dodavatelů prvotních surovin po konečného zpracovatele a dodržování tohoto závazku prověřovat náhodnými audity v místě výroby.

Požadavky na dodavatele

  • Nezaměstnávat osoby, které podle lokálních zákonů není možno zaměstnávat. Obecně osoby mladší 15 let.
  • Provozovatelé výrobních míst neakceptují nucenou nebo nedobrovolnou práci.
  • Dodržovat platné lokální zákony na ochranu životního prostředí.
  • Nabízená ubytovací zařízení pro zaměstnance jsou mimo výrobní a skladovací prostory.
  • Nouzové a únikové východy ve výrobě a v dalších prostorách napři. ubytovacích zařízeních pro zaměstnance jsou volně přístupné pro všechny zaměstnance za všech okolností.
  • Vedení daného výrobního místa se snaží zlepšovat minimální standardy provozu a zabránit případným potížím.
  • Vedení daného výrobního místa zaručuje, že požadavky na tyto standardy jsou stejné i u všech ostatních dodavatelů v dodavatelském řetězci.

nahoru