Nákupní seznam 0 Nákupní košík 0

Covid-19 - Doručování do vyšších pater, uzavřených prostor a do míst s vyšším počtem lidí není možné. Řidič má právo odmítnout doručení zboží do míst, kde by se cítil ohrožen na zdraví.

Stories 020: Motorizovaný vozík

Johann Schröder je ovocnář z regionu Altes Land. Jeho práce v jablečném sadu je namáhavá. Proto se snaží si ji usnadnit. Nápaditostí a řemeslnou zručností.

Jeho modifikovaný ruční vozík je toho příkladem. Když Johann sbírá sklizeň do velkých beden, je to zatraceně těžké. Plná bedna váží 300 kg. Ale než se naplní, je nutné ji v sadu převážet od stromu ke stromu a potom na statek.

Problém

I když to jsou jen krátké trasy, je to na nerovné půdě opravdu tvrdá práce. A čím je den delší, tím plnější a těžší je i bedna. To mělo jít i jinak. Snadněji.

Projekt

Johann se podíval na svůj ruční vozík. Jasný případ: Potřeboval motor. Nakonec z toho byly čtyři. Johann použil motory z elektrokol a řetězy ze závodních motokár. Zvedání beden s ovocem a pojíždění po poli je teď automatické. Vozík je dokonce možné řídit dálkovým ovládáním.
Aby nemusel být každý večer převážen zpět na statek kvůli nabíjení, nainstaloval Johann na horní stranu fotovoltaickou desku. Pro krátké trasy, po kterých jezdí, zásobování proudem bez problémů postačuje.

Vize

Na ovocnářském statku Schröder byla práce značně usnadněna díky dobrému nápadu a spoustě lepicí pásky. Ale plány jsou ještě dál. Protože takový motorizovaný vozík nelze koupit a užitek by z něj chtěl mít leckdo, plánuje Johann jeho další vývoj ve spolupráci s vysokou školou „Hochschule 21“ v Buxtehude.
K tomu patří autonomní jízda a GPS řízení. Vozíky by potom měly odvážet plné bedny ze sadu samostatně.

Muzeum rádií

Johann má ještě jinou velkou vášeň: stará rádia. A zachování této staré, rafinované techniky. Na svém ovocnářském statku má dokonce muzeum, čítající více než 100 přístrojů. Jak přišel k této zálibě, se dozvíte v našem dalším videu - Muzeum rádií.

nahoru

HORNBACH používá Cookies. Pokud si dále budete prohlížet naše stránky, souhlasíte s využíváním Cookies. Dozvědět se více

x