Nákupní seznam 0 Nákupní košík 0

Covid-19 - Doručování do vyšších pater, uzavřených prostor a do míst s vyšším počtem lidí není možné. Řidič má právo odmítnout doručení zboží do míst, kde by se cítil ohrožen na zdraví.

Stories 024: Vyznání lásky kovařině

Johannes Rienhoff, to je čistá energie. Během kování se střetávají oheň, voda a síla svalů. Ve své kovárně vyrábí železná vrata, ploty a skříně nebo upravuje opotřebované sekáče. Hovořil s námi o své lásce k železu a svém povolání.


Na železe je krásné to, že ten tvar už v něm v podstatě je.“

říká Johannes.


Plán

Johannes Rienhoff si svůj život vlastně představoval jinak: Když mu bylo 15 let, byl objeven jeho talent pro lehkou atletiku, a dostal se na sportovní internát v bývalé NDR. Jeho tělo se změnilo, zesílil a stal se vývěsním štítem své školy: Johannes trénoval na olympiádu. Jeho sen. Ale ve dvaceti se Johannes těžce zranil a jeho kariéra profesionálního sportovce skončila ještě dříve, než vůbec začala.

Co dělat – s tímto životem?

Johannes musel změnit způsob myšlení. Chtěl tělesnou práci, plnou síly, která mu současně dávala možnost se duševně rozvíjet. Většina prací u psacího stolu ho prostě nenadchla. Ale v povolání kováře našel obojí. Práce plná elementární energie a ducha: aby mohl vizualizovat své návrhy, naučil se kreslit.


Večer chci cítit jistou únavu. Potom vím, že jsem si volno po práci zasloužil.“


Stále dál

Co Johannes nezná: Nečinnost. Nechat něco být, to neexistuje. Ať již v práci nebo ve svém volném čase, když provozuje bojový a silový sport – Johannes pokračuje. Dokud to nezačne bolet. A potom ještě trochu víc. Dovolená je pro něj zkouškou trpělivosti. Čas, kdy nic nevytvoří? Užít si klid? Pro něj je to obtížné.


Tohle rčení: „Co dlouho vydrží, přinese málo peněz“... Styděl bych se, kdybych takhle vyráběl“


Vypnout umí beztak nejlépe při práci ve své kovárně. Získal ji v roce 2013 od předchozího majitele.

Tradice

Johannes udržuje a cení si tradice řemesla. Bere k sobě lidi na vandru a nabízí jim přístřeší. Kromě toho vyučuje. Jeho učni se u něj nenaučí jen něco o kování, nýbrž i o životě. Johannes se stále přesvědčuje o tom, že fyzicky namáhavá práce s kladivem a kovadlinou mladým lidem pomáhá najít vyvážení ke stresujícímu a nepřehlednému světu.

Vyznání lásky pro ... kovařinu

Johannes a jeho tým jsou zárukou nekompromisního uměleckého kovářství. Kromě energické a tvrdé práce udržují tradici a srdečné společné bytí. Kdo se chce o kovárně Lehmann dozvědět více, získá další informace na stránce https://schmiede-lehmann.de/.

nahoru

HORNBACH používá Cookies. Pokud si dále budete prohlížet naše stránky, souhlasíte s využíváním Cookies. Dozvědět se více

x