Nákupní seznam 0 Nákupní košík 0

Covid-19 - Doručování do vyšších pater, uzavřených prostor a do míst s vyšším počtem lidí není možné. Řidič má právo odmítnout doručení zboží do míst, kde by se cítil ohrožen na zdraví.

Stories 026: Vyznání lásky sklu

Rolando Vetri miluje práci se sklem. Tento samozvaný sklářský dobrodruh si vybudoval salónní dílnu a nachází v ní znovu svou rovnováhu a klid. Když průhledný materiál změkne nad plamenem a dá se formovat, zapomene na všechno kolem sebe.

Při 550°C se začne sklo jako takové pohybovat. Je to fascinující pohled.“

říká Rolando Vetri a dodává
Je to příjemné, když člověk může večer držet v ruce něco, co stvořil sám.“

Rolando ví, jaký relaxační účinek může foukání skla mít. Proto pracuje i ve svém opravdovém povolání se sklem: Rolando je zaměstnán jako sociální pedagog a lidem s psychickým onemocněním pomáhá vyrábět mimo jiné skleněné korálky.

Rolando Vetri přidržuje kulaté sklo v plameni svého hořáku, aby jej zpracoval

Návštěva salónu?

V Rolandově salónní dílně v rakouské vesničce Überackern jsou létací dveře otevřeny i pro návštěvníky. Kromě toho pořádá tenhle sklářský dobrodruh i workshopy pro foukače skla, aby své znalosti předal dále. Kdo chce být stále informován, může tak učinit zde na jeho facebookové stránce.

nahoru

HORNBACH používá Cookies. Pokud si dále budete prohlížet naše stránky, souhlasíte s využíváním Cookies. Dozvědět se více

x