K čemu dekorace do akvária slouží?

Dekoraci do akvária chovatelé vybírají ze dvou důvodů. První je ten, že touží po krásném prostředí. Takovém, které pozvedne jejich domov i domov rybiček do nebeských výšin. Druhý důvod je praktičtější - rybky se musí v akváriu cítit příjemně, aby se jim dobře dařilo.

3 chyby, které lidé při pořizování dekorace dělají

Pojďte se hned na začátku podívat, jaké nejčastější chyby lidé v pořizování akvarijní dekorace dělají. Ať jim rovnou předejdete.

1. Chtějí mít v akváriu pouze ryby, aby vynikly

Existuje mnoho lidí, kteří zastávají názor: „Konečně mám akvárium s krásnými rybičkami. Přece tam teď nebudu dávat nějakou dekoraci. Pak ty ryby vůbec nevyniknou!” Něco na tomto tvrzení možná bude, ale vážně by vás naplňoval pohled na prázdné akvárko s vodou? Nevytratila by se veškerá atmosféra? Vkusná dekorace během chvíle vykouzlí přirozené prostředí pro ryby, které vám padne do oka mnohem více. Zkuste to.

2. Nemyslí na psychiku ryb

Nedostatek akvarijní dekorace neprospívá ani samotným rybám. Jak to? Moc dobře si uvědomují, že pro mnoho jiných živočichů představují snadnou kořist. A co se stane v okamžiku, kdy je přepadnou takto chmurné pocity a nebudou se mít kam schovat? Propadnou stresu. A to může po nějakém čase vést i k oslabení imunity a nemocem. Vhodně zvolenou dekorací zajistíte, že se vaše rybky budou cítit bezpečně a zároveň budou hezky prospívat.

3. Do akvárií umisťují předměty, které tam nepatří

Důležité pravidlo zní:

„Nedávejte do akvária předměty, které by mohly uvolňovat nežádoucí látky.” Pokud tedy daný předmět není určený přímo do akvária, raději se mu vyhněte. Co by se mohlo stát? Své krásné rybky byste si mohli otrávit. A to určitě není to, co chcete.

Jakou dekoraci do akvária zvolit

Při výběru akvarijní dekorace hraje hlavní roli váš vkus. Někomu se líbí přirozená dekorace v podobě kořenů, větví a rostlin. A někomu jinému zase srdce vzplane pro kotvy, vraky nebo třeba most s chaloupkou. Možností existuje celá řada, prohlédněte si nabídku a vybírejte. V našem e-shopu najdete nejlevnější akvarijní dekoraci za méně než 100 Kč. Může si ji dovolit téměř každý.

Při výběru myslete na to nejdůležitější - spokojenost vašich ryb. Vytvořte jim takové prostředí, ve kterém se budou moci bezpečně ukrýt a odpočívat. Pak budou vaše rybky mnohem více odolnější vůči chorobám a dokonce zkrásní. Jak to? Spokojené ryby vykazují lepší zbarvení.

Jaká akvarijní dekorace je u našich zákazníků nejoblíbenější?

Naši zákazníci si často do svých akvárií pořizují různá pozadí. Velmi oblíbená je například fototapeta Juwel, která vytvoří krásně útulné prostředí. Pokud se rozhodnete ji také pořídit, dejte pozor, ať vyberete správný rozměr. Nabízíme tyto 3 varianty:

  • 60 x 30 cm
  • 100 x 60 cm
  • 150 x 60 cm

Mezi další oblíbené dekorace patří také SpongeBob Krusty krabí domek a Savanna kořeny. Líbí se vám?

Inspirujte se v přírodě

Pro akvarijní dekoraci nemusíte nutně chodit jen do obchodů, část si můžete nasbírat i v přírodě. Kde přesně? Ve vodě. Zde máte jistotu, že voda kameny dostatečně zaoblila a oni vašim rybám neublíží. Nebudou příliš ostré. Poslouží vám jako pěkný doplněk k ostatní dekoraci. Jediné, na co musíte dávat pozor, je složení kamenů. Některé materiály vodu negativně ovlivňují. Abyste zjistili, zda je váš kámen vhodný, udělejte octový test. Jak na něj? Kámen namočte do octové vody a pozorujte, zda dojde k nějaké reakci. Nic se neděje? Pak kámen s klidným svědomím umístěte do akvária.

Pokud budete potřebovat s akvarijní dekorací poradit, jsme tu pro vás. Jestli máte na srdci nějakou otázku, kontaktujte nás. Společně jistě najdeme odpověď.

3 nejčastější chyby při pořizování akvarijní dekorace