0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 98 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 31.05.23 v 3:40 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

5 nejčastějších otázek při výběru vysokotlakého čističe

Doba čtení: 3 min.
5 nejčastějších otázek při výběru vysokotlakého čističe

Vysokotlaké čističe jsou všestranným pomocníkem ve vaší domácnosti. Zvládnou precizně a rychle vyčistit nejodolnější nečistoty. Sepsali jsme pro vás odpovědi na pět nejčastějších otázek, které pokládáte našim prodavačům na prodejnách HORNBACH.

Na co se vysokotlaké čističe používají?

Vysokotlaké čističe se používají na odstranění nečistot. Usnadní vám práci a ušetří čas při mytí zahradního nábytku, terasy, auta, kola, fasády, chodníku nebo plotu. S použitím nástavců s nimi můžete čistit okapy nebo odčerpávat nečistoty z vodní hladiny. Tlakové myčky jsou nejen extrémně rychlé a výkonné, ale také vám ušetří obrovské množství vody.

5 nejčastějších otázek při výběru vysokotlakého čističe

Jaké jsou mezi vapkami výkonnostní rozdíly?

Tlak

U vysokotlakých čističů platí, že čím silnější tlak, tím vyšší rychlost a účinnost mytí.
Na běžné užívání stačí zakoupit čističe s výkonem (tlakem) v rozmezí 110 až 160 barů. Přístroje s vyššími hodnotami tlaku se používají hlavně ve stavebnictví a zemědělství.

Průtok vody

Další důležitou veličinou je průtok vody za hodinu. Informuje o objemu vody, který proteče pumpou za určitý čas. Velmi úzce souvisí se správným tlakem vody.
Čističe s tlakem 110 až 135 barů mají průtok 440 l/h. Čističe s tlakem 160 barů mají průtok 650 l/h.
V praxi to znamená, že čím vyšší má vysokotlaký čistič průtok litrů za hodinu, tím rychleji budete mít umyto.

Délka pracovního cyklu

Rozdíl je také v doporučené době pracovního cyklu, který může být 30, 60 nebo 90 minut v kuse. Zabudované tepelné pojistky se postarají o automatické vypnutí. Vysokotlaké čističe nižších tříd jsou vyráběny pro síťové napětí 230 V. U nejvyšší řady je nutné použít třífázový (motorový) proud.

5 nejčastějších otázek při výběru vysokotlakého čističe

Jaké příslušenství je součástí tlakové myčky?

Ke standardnímu příslušenství vysokotlakého čističe patří podvozek, tryska s paprskem, tryska s rotačním paprskem, nádoba na čisticí prostředky, hadice a další.

Dokoupit si můžete (pokud nejsou součástí balení vyšších modelů) kartáče různých velikostí na různě velké plochy, sady na čištění trubek, kanálů, prodlužovací násady, pěnovací trysky, autokartáče, sady na odsávání kalu, nástavce na mytí střech a skleníků a další.

5 nejčastějších otázek při výběru vysokotlakého čističe

Jaké čisticí prostředky se při práci s vapkou používají?

Do vysokotlakých čističů se používají čisticí prostředky s nízkou pěnovostí. Přípravky na strojní čištění jsou v dnešní době ekologicky nezávadné. Vybírat si můžete podle způsobu použití (mytí aut, fasád, mechu, kamene, plastu, dřeva atd.):


  • univerzální pěnové čističe (lehké znečištění)
  • alkalické pěnové čističe (nejodolnější nečistoty)

Hadici vždy připojte k zahradnímu zdroji vody (ke kohoutku). Můžete využít i vlastní zásoby dešťové vody a připojit vysokotlaký čistič k čerpadlu.

5 nejčastějších otázek při výběru vysokotlakého čističe

Jak se vysokotlaké čističe udržují?

V průběhu sezóny nepotřebují čističe nějakou zvláštní péči. Na občasné čištění trysek použijte čisticí jehly, které jsou součástí příslušenství.

Je však důležité vědět a mít na paměti, že vysokotlaké čističe nesmíte nechávat v místech, kde by mohla teplota klesnout pod 5 stupňů. Pokud totiž v přístroji zmrzne zbytková voda, tak materiál popraská.

5 nejčastějších otázek při výběru vysokotlakého čističe
nahoru