0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík

5 nejčastějších otázek při výběru OSB desky

5 nejčastějších otázek při výběru OSB desky

Stavíte dřevostavbu? Chystáte se rekonstruovat půdu? Přemýšlíte o nové podlaze? Chcete si vyrobit nábytek? Použijte OSB desky! Přírodní materiál ze kterého lze postavit skoro vše.

Doba čtení: 2 min. OSB desky, dřevotřískové desky

Co je to OSB deska a jaké má vlastnosti?

OSB je zkratka z anglického: oriented strand board (deska složená z dřevěných třísek). OSB desky jsou vícevrstvé desky, které jsou vyráběny z dlouhých, tenkých třísek předem určeného tvaru a tloušťky.

Velké, ploché třísky jsou uspořádány v podélném směru. Ohebnost těchto desek je díky těmto dlouhým a tenkým třískám větší než u běžných lisovaných desek (dřevotřískových desek). Lepení a struktura třísek dodává OSB desce její charakteristický vzhled.

OSB desky jsou:

  • tvarově stálé,
  • pevné v tlaku i tahu,
  • ohebné,
  • voděodolné.

Jejich výhodou je:

  • snadná montáž a úprava,
  • velký výběr formátů,
  • nízká cena.

Na co se OSB desky nejčastěji používají?

OSB desky se nejčastěji používají jako stavební desky při stavbě domu (dřevostavby), jako podklad pro zateplení, při rekonstrukci půdních prostor (stěny, podlahy), k úpravě interiéru (stěny, podlahy, nábytek) a na zahradě (zahradní domky, boudy).

5 nejčastějších otázek při výběru OSB desky

Jak se povrch OSB desky upravuje?

OSB desky se prodávají v surovém stavu a většinou bez povrchové úpravy. V sortimentu najdete i desky, které mají vyfrézovanou drážku. Ta pomáhá dobře napojit desky při stavbě stěn nebo při pokládce podlahy.

Pokud využíváte desky pro výrobu podlahy, zahradního domku nebo nábytku, doporučujeme zbrousit povrch bruskou a natřít ochranným lakem na dřevo, poté lze upravit desku do požadovaného barevného odstínu.

Na OSB desky, které použijete ke stavbě stěn, je také možné dát přetiratelnou tapetu. Pokud použijete desky na stavbu stěny, můžete na ně nanést stěrku a omítnout tak, jako klasickou zeď.

Přetiratelné tapety Přejít do e-shopu
5 nejčastějších otázek při výběru OSB desky

Co ještě budete k práci s OSB deskou potřebovat?

V závislosti na tom, kam budete desky dávat, se vám budou hodit tito pomocníci:

Je možné si nechat rozměr desky upravit přímo na prodejně?

Ano, můžete. V HORNBACHu zakoupené nejen dřevěné desky, ale také výřezy a rohové spoje u kuchyňských desek, upravíme na příslušný požadovaný rozměr. Více informací o přířezovém servisu najdete zde a službu využijte v každé vaší prodejně HORNBACH.

nahoru

HORNBACH používá Cookies. Pokud si dále budete prohlížet naše stránky, souhlasíte s využíváním Cookies. Dozvědět se více

x