Nákupní seznam 0 Nákupní košík 0

Přířez

Přířez

Přířezový servis HORNBACH provádí přířez dřevěného, deskového a metrážového zboží.

Doba čtení: 2 min.

U HORNBACHU zakoupený dřevěný materiál přiřízneme na příslušný požadovaný rozměr:

  • Přesně na milimetry podle vašeho zadání rozměrů.
  • Poplastované desky
  • Dřevěné desky
  • Výřezy a rohové spoje u kuchyňských desek

Minimální nařezaný formát je: 500 mm x 230 mm.
Našimi přístroji můžeme řezat pouze desky od délky 500 mm a šířky 230 mm. Rovněž lišty musí mít délku alespoň 500 mm .


1. Vyberete si desku k přiříznutí.
Asi již víte co chcete? Pokud ne, náš odborný personál vám kompetentně poradí a představí vám paletu našich výrobků.

2. Uvedete rozměry.
Máte-li již rozměry připravené, můžete nám je ihned předat. Jestli jste si při měření nejisti, či se vyskytly určité obtíže, požádejte náš odborný personál o radu.

3. Hotovo.
Ve většině případů bude vaše objednávka vyřízena, než dokončíte svůj nákup a spolu s příříznutým zbožím poté zaplatíte vše dohromady na pokladně. Jednodušší už to být nemůže! Pozor! Může se ale stát, že nám příjde velké množství objednávek a vaše zakázka se tímto opozdí. A z vlastní zkušenosti už víme, že to může být až o jeden týden. Počítejte prosím i s touto variantou!

Správný výběr

  • Dřevotříska je nejstabilnější ve směru svého růstu, podélně. Pro dosažení větší stability se dýhové vrstvy slepují napříč.
  • Dřevotřískové desky se skládají z jemných dřevěných třísek, které se pomocí lepidla a vysokého tlaku lisují na homogenní desku. Povrch je broušený. Dřevotřískové desky se dobře hodí na podlahy, stěnu, strop a také pro stavební účely a rekonstrukce. Dřevotřískové desky se podle způsobu sklížení řadí do tříd P1 až P7.
  • Desky MDF mají ve všech směrech homogenní (rovnoměrnou) strukturu. Dřevěná vlákna se lisují stejně jako tlustá lepenka do podoby desky. Hustota činí 600 až 900 kg/m3. Desky MDF mají mimořádně jemný povrch. Zpracovávají se strojově. Hrany jsou hladké a pevné. Ideální pro stavbu nábytku.
  • Kompaktní desky HPL jsou velmi odolné desky z vrstveného lisovaného materiálu. Jádro se skládá z černé lisované vrstvy, svrchní vrstvy jsou buď oboustranně bílé nebo černohnědé. Tyto desky jsou vhodné pro použití venku (chráněně) i v interiéru podle DIN EN438-4:2005. Kompaktní desky HPL splňují třídu hořlavosti B2. Desky jsou velmi robustní a je nutné je předvrtat. Mezi oblasti jejich použití patří pracovní plochy, stěnové obklady a zakrytí.
  • OSB je zkratka z anglického: oriented strand board (deska složená z dřevěných třísek). OSB desky jsou vícevrstvé desky, které jsou vyráběny z dlouhých, tenkých třísek předem určeného tvaru a tloušťky. Velké, ploché třísky jsou uspořádány v podélném směru. Ohebnost těchto desek je díky těmto dlouhým a tenkým třískám větší než u běžných lisovaných desek (dřevotřískových desek). Lepení a struktura třísek dodává OSB desce její charakteristický vzhled. Používají se jako stavební desky při stavbě domu, k úpravě interiéru či výrobě nábytku.

Kompletní dodávky

Lepené vrstvené dřevo (BSH) Si a NSI Konstrukční masivní dřevo (KVH) NSi
Smrk, všestranně hoblovaný, zaoblené hrany, ozubené spoje, techn. sušené na cca 10 % Třídění podle DIN 4074/EN 338
podle DIN 1052 použitelné pro všechny nosné stavební prvky kontrolovaná kvalita, splňuje třídu pevnosti C 24/S10
Lepené melaminovou pryskyřicí se světlou spárou Technické sušení na cca 15 % +/- 3 % vlhkosti dřeva
Třída pevnosti BS11/GL24 podle DIN 4074/EN 338 Rovný povrch, zaoblené hrany, konce seříznuty do pravého úhlu
Použití pro pohledové i nepohledové části Použití pro nepohledové části
nahoru

HORNBACH používá Cookies. Pokud si dále budete prohlížet naše stránky, souhlasíte s využíváním Cookies. Dozvědět se více

x