Nákupní seznam 0 Nákupní košík 0

7 tipů, jak oživit interiér

7 tipů, jak oživit interiér

Poohlížíte se po dekoracích, které z vašeho domu nebo bytu udělají útulný a moderní domov? U nás jste na správné adrese. Pojďme společně nasát trochu inspirace.

Doba čtení: 3 min.

Barva roku 2020

Neo mint neboli pastelově zelená barva - ta bude zdobit příští rok nejmodernější interiéry. Pokud chcete jít s dobou, při výběru doplňků se zaměřte právě na tuto barvu. V kombinaci s bílou a světlým dřevem dostanete do kolen každého bytového designéra. Pokládáte se za odvážného jedince? Pak si pastelově zelenou ozdobte celé zdi. Sáhnout můžete po barvě i tapetách. Záleží jen na vás. V případě, že na takto radikální krok připraveni nejste, pořiďte si v barvě neo mint pouze doplňky - ubrusy, deky nebo dekorační polštáře. Vypadá to také moc hezky a příští rok tyto doplňky můžete nahradit zase jinými.

7 tipů, jak oživit interiér
Interiérové barvy, omítky Přejít do e-shopu

Ekologie hýbe světem

Rok 2020 se ponese ve znamení minimalismu, přírody a udržitelnosti. Stejně jako tomu bylo v předešlých letech. Co to znamená? V moderních interiérech se objeví doplňky recyklované, dřevěné a ručně vyráběné. Prostor bude působit vzdušným a svěžím dojmem. Tomuto trendu velmi fandíme. Proč? Naše planeta potřebuje odlehčit a každá maličkost se počítá.

7 tipů, jak oživit interiér

TIP

Z oblíbených fotek si nechte vyhotovit fototapetu. Získáte tak originální dekoraci, která se stane dominantou celé místnosti. A co víc? Každý pohled na ni vás zahřeje a vyvolá hezké vzpomínky.

Fototapety Přejít do e-shopu

Jde se skládat

Nemovitosti jsou v dnešní době velmi drahé, což vede k jedné věci - naše obydlí jsou stále menší a menší. Není divu, že se mění tradiční rozdělení místností. Například se spojuje kuchyň s obývákem. A abychom se zde mohli bez problémů pohybovat, pořizujeme si sem skládací nábytek. Židle, stoly, pohovky. Pokud daný nábytek zrovna nevyužíváme, šup s ním někam, kde nebude překážet. Když už jsme u těch kuchyní, za zmínku určitě stojí ubrusy. Jak to? Ty se totiž vrací do módy. Pokud se v příštím roce na vašem stole objeví ubrus s ornamentálním, minimalistickým nebo vintage vzorem, máte vyhráno.

7 tipů, jak oživit interiér
Prostírání na stůl Přejít do e-shopu

Zdraví na prvním místě

Záleží vám na vašem zdraví? „Samozřejmě!” Přesně tak zní odpověď na tuto otázky většiny z nás. A to se odrazí v roce 2020 i v našich interiérech. Jak přesně? Například v důrazu na kvalitní spánek. Ten má na naše zdraví stejně velký vliv jako zdravé jídlo nebo pohyb. Investicí do chytrých matrací, které monitorují tělesné funkce a měří dobu spánku, bude přibývat. V ložnicích a na pohovkách dále objevíme polštáře s odvážnými a výraznými vzory. Ty celý prostor dokonale rozzáří a zajistí originální vzhled.

7 tipů, jak oživit interiér

Vdechněte interiéru život

Co bude letos zdobit naše zdi? Příroda - i tak by se dalo zjednodušeně odpovědět. Nástěnné dekorace s motivy ptáčků, zvířat a zeleně jsou trendová záležitost, která jen tak z módy nevyjde. Mezi bytovými doplňky by vám neměly chybět ani pokojové květiny, které vás propojí s přírodou a z interiéru vytvoří útulné místo. Relax pro každého člena rodiny zaručený.

7 tipů, jak oživit interiér

Když se skandinávský design spojí s tím japonským

Moderní skandinávský styl ovlivní další směry. A jedním z nich je ten japonský. Spojení těchto dvou stylů se nazývá Japandi. Jak ho poznáme? Vyznačuje se:

  • minimalismem,
  • jemnými barvami - béžová, krémová a smetanová,
  • přírodními materiály - dřevo a bambus,
  • čistotou,
  • útulností,
  • a ručně vyrobenými doplňky.

Kusové koberce Přejít do e-shopu

Koberce nepatří jen na zem

Dávno odzvonilo dobám, kdy na zdech visely jen obrazy. Tento rok tam čím dál častěji najdeme designové koberce. Právě ty se stanou dominantou celé místnosti a vytvoří tak velmi luxusní nástěnnou dekoraci. Trendy pro příští rok hlásají, že nejvíce se budou prodávat koberce inspirované japonskými zahrádkami a koberce vyrobené fair trade za pomocí přírodních barviv.
A na závěr ještě jedna rada - při výběru doplňků do interiéru pro příští rok nechte vždy hlavní slovo svému vkusu. A co když se právě neshoduje s nejnovějšími trendy? Nevadí. Vy se doma musíte cítit příjemně. To je to, na čem skutečně záleží.

nahoru

HORNBACH používá Cookies. Pokud si dále budete prohlížet naše stránky, souhlasíte s využíváním Cookies. Dozvědět se více

x