Nákupní seznam 0 Nákupní košík 0

S novou funkcí samoobslužného nakupování Self-Scan máte na své projekty ještě více času! Jednoduše si stáhněte aplikaci HORNBACH, spusťte skenování, načtěte čárový kód výrobku a zaplaťte u pokladny.

8 her, kterými rozveselíte a vycvičíte svého psa

8 her, kterými rozveselíte a vycvičíte svého psa

Kdo si hraje, nezlobí. Připravili jsme pro vás 8 her a výcviků, se kterými si s vaším pejskem užijete spoustu zábavy. Navíc ho naučíte novým povelům a získáte tak parťáka do každé situace.

Doba čtení: 3 min. Hračky pro psy

Hry s míčem

Hra s míčkem patří k nejoblíbenějším psím hrám. Váš parťák se při ní pořádně proběhne a navíc si rozvíjí motoriku a postřeh. Využijte plastový, pěnový nebo tenisový míček. Pokud chcete házet opravdu daleko, vemte si na pomoc házeč. Míček můžete nahradit i frisbee, jehož chytání vyžaduje přesnou koordinaci, výskoky a aport.

Hry ve vodě

9 kroků, které zajistí vašemu psovi kvalitní péči a zdraví

Je váš čtyřnohý parťák ve vodě jako doma? Dopřejte mu tuto zábavu a berte ho plavat kdykoliv to bude možné. Plavání je ideální například pro labradory. Díky blánám mezi prsty mají vynikající předpoklady pro aportování ve vodě a lovení ptactva. Při výběru aportovacích hraček sáhněte po takových, které se udrží na hladině.

Přetahování

Téměř každý pes miluje přetahování. Pořiďte mu kvalitní přetahovadlo a možná se budete divit, kolik síly má váš mazlíček v tlamě. Naučte ho hru také ukončit na povel pomocí hesla, které si sami zvolíte. Pozor dávejte na klacky a větve. Odštěpky se mohou pejskovi zaseknout v tlamě a poranit ho.

Lovení

Podobně jako aport míčku bude vašeho pejska bavit i lovení pískací hračky. Někteří psi jsou přímo zrození pro lovení divoké zvěře. Nepotlačujte v nich jejich přirozené pudy. Jen živé tvory vyměňte za umělé hračky. Váš pejsek se své kořisti zmocnil, začal ji trhat a třást s ní? Skvěle, tato hra je pro něj ideální.

8 her, kterými rozveselíte a vycvičíte svého psa

Hlavolamy a hry pro psy

Hlavolamy a logické hry nejsou jen pro lidi. Vyřádí se u nich i váš mazlíček. Jak taková hra probíhá? Jedná se o desku rozdělenou na jednotlivé části, ve kterých se ukrývá pamlsek. Váš pejsek musí pamlsek vyčmuchat a dostat se k němu. Rozvíjí tak svou trpělivost a jemnou motoriku.

Hry v interiéru

Máte doma malé plemeno nebo vás na akční procházky moc neužije? I v interiéru můžete svému pejskovi nabídnout spoustu zábavy. Vyzkoušejte například:

  • učení se novým trikům a povelům (sedni, lehni, dej pac, přines...)
  • hry na schovávanou (najdi míček, přines hračku…)
  • lov pamlsků (schovejte v místnosti pamlsek a nechte ho vašeho psa vyčmuchat)

Výcvik a školky pro štěňátka

Takzvaný cvičák je ideální, pokud chcete svého pejska naučit základním povelům, poslušnosti a socializovat ho. Cvičáky nabízí mimo jiné:

  • převýchovné kurzy pro problémové psy,
  • kurzy pro lovecké psy,
  • kurzy pro psy ochránce,
  • přípravy na výstavy,
  • agility sporty,
  • nebo školky pro štěňata. Zde se váš pejsek už v prvních měsících svého života naučí základní poslušnosti a socializuje se.

8 her, kterými rozveselíte a vycvičíte svého psa

Agility - zábavný sport pro psy

Pokud máte doma aktivního a učenlivého pejska, vyzkoušejte s ním takzvané agility. O co se jedná? Agility je zábavný sport, při kterém pes překonává překážky. Setkáte se tu s překážkami, tunely, houpačkami, pneumatikami nebo slalomy. Zapojí se nejen váš čtyřnohý kamarád, ale i vy. Cílem je, aby pes proběhl všechny překážky bez zaváhání a v co nejkratší době. Pozor - obojek, vodítko ani doteky nejsou povoleny. Společně komunikujete pouze pomocí signálů těla.

Canisterapie

Máte doma pejska, který je klidný, moudrý a jako stvořený pro pomoc lidem? Popřemýšlejte, jestli ho nezačnete připravovat na canisterapii. Výcvik se skládá z teoretické a praktické části pro vás oba. Teoretická část představuje soubor přednášek zaměřených na problematiku dobrovolnictví, cílové skupiny canisterapie, veterinární péči a etologii. V praktické části si projdete kynologické a socializační cvičení, modelové situace a nasazení přímo v terénu. Pes vycvičený na canisterapii pomáhá lidem v domovech pro seniory, v dětských centrech nebo v nemocnicích.

Hračky a hry pro psy najdete na našem e-shopu. Nebo se u nás zastavte a podívejte se na celou naší nabídku přímo v prodejně.

nahoru

HORNBACH používá Cookies. Pokud si dále budete prohlížet naše stránky, souhlasíte s využíváním Cookies. Dozvědět se více

x