0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
Poradenství

Jak nalakovat kuchyňský nábytek

Doba čtení: 3 min.
Jak nalakovat kuchyňský nábytek

Bílá barva kuchyňské linky už vás nebaví? Máme pro vás jednoduché a rychlé řešení, jak kuchyň proměnit k obrazu svému. Vyberte lak, barvu, štětec a směle do toho.

Lze vyměnit starou kuchyň za novou? Ano, jde to!

Jestli chcete velkou změnu a zároveň nemáte dost času a financí na instalaci nové kuchyňské linky a nábytku, tak je tu velmi příjemné, snadné a dostupné řešení. Řeč je o hybridním laku HORNBACH, díky kterému vytvoříte prostor s elegantními přírodními nebo výraznými barvami.

Hybridní laky HORNBACH spojují výhody a přednosti PU akrylových laků a laků z alkydových pryskyřic s moderní hybridní technologií. Tyto laky jsou založeny na vodní bázi, šetří životní prostředí, rychle schnou a jsou extrémně vydatné.

Centrum míchání barev HORNBACH

Pokud si z nabídky hybridních laků HORNBACH nevyberete, pak není důvod k panice. Můžete si totiž nechat vámi vysněný odstín namíchat v centru míchání barev HORNBACH.

Jak nalakovat kuchyňskou linku a nábytek?

1. krok:

Nejprve odšroubujte madla.

2. krok:

Důkladně odstraňte usazené nečistoty jako jsou mastnoty a usazené výpary, např. pomocí alkalizačního přípravku nebo čpavkového čistidla: 1 díl čpavku + 3 díly vody + 1 kapka mycího přípravku.

3. krok:

Poškozená místa na povrchu opravte pomocí tmelu a nechte zaschnout podle pokynů od výrobce.

4. krok:

Obruste rovnoměrně plochy k natření (brusným papírem se zrnitostí cca 180). Po obroušení odstraňte brusný prach. Plochu důkladně vysajte nebo zameťte do čista.

5. krok:

Dobře přelepte plochy, které se nemají nalakovat.

6. krok:

A nyní přijde na řadu základní nátěr. Použije povrchový lak, který je vhodný na podklad, a jehož barevný odstín sedí ke krycímu laku.

My doporučujeme hybridní multifunkční základní nátěr HORNBACH, základní matný nátěr na vodní bázi, pro interiéry i venkovní oblast. Tento výrobek 3v1 je základním nátěrem, adhezní mezivrstvou a povrchovým lakem v jednom a podporuje krycí schopnost a přesnost barevného odstínu hybridních laků HORNBACH.

7. krok:

Základní nátěr musí schnout alespoň 8 hodin. Poté ho obruste brusným papírem, zrnitosti 400 nebo jemnějším, nebo přebruste pomocí jemného brusného vliesu. Poté opět odstraňte brusný prach.

8. krok:

A teď přijde na řadu mezivrstva pomocí krycího laku s požadovaným barevným odstínem. K tomu doporučujeme hybridní lak HORNBACH. Tento krycí lak rychle schne, je mimořádně vydatný a odolný proti poškrábání a navíc také ještě šetří životní prostředí, jelikož je založen na vodní bázi a je bez zápachu.

9. krok:

Po době schnutí alespoň 12 hodin doporučujeme plochu ještě jednou mírně zbrousit brusným papírem, zrnitosti 400 nebo jemnějším. A pak otřít prach.

10. krok:

A nyní můžete nanést koncový nátěr. K tomu opět použijte krycí lak.

11. krok:

Po zaschnutí můžete odstranit lepenku a opět namontovat madla.

Jak nalakovat kuchyňský nábytek

Tip

Nalakované plochy dosáhnou své koncové tvrdosti a tím také své plné zatížitelnosti po době schnutí 28 dnů.

  • Jak nalakovat kuchyňský nábytek
  • Jak nalakovat kuchyňský nábytek
  • Jak nalakovat kuchyňský nábytek
  • Jak nalakovat kuchyňský nábytek
z
nahoru

HORNBACH používá Cookies. Pokud si dále budete prohlížet naše stránky, souhlasíte s využíváním Cookies. Dozvědět se více

x