Vážení zákazníci, upozorňujeme Vás na webové portály třetích stran, které nabízejí falešné slevové kódy pro nákup u naší společnosti HORNBACH. Naše společnost HORNBACH žádné takové slevové kódy neposkytuje a s těmito portály ani žádným způsobem nespolupracuje! Na odkazy na těchto portálech v zájmu vlastní bezpečnosti neklikejte, ani na těchto portálech nezadávejte žádné své údaje.

0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
27. 9. 2023 7:00 - 19:00 hod.
28. 9. 2023 zavřeno
Tuto informaci jste si vytiskli dne 22.09.23 v 1:26 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Brousíte si zuby na nový bojler? 6 tipů, jak vybrat bojler

Brousíte si zuby na nový bojler? 6 tipů, jak vybrat bojler

Rozvod teplé vody do kuchyně a koupelny není všude samozřejmostí. Naštěstí existují způsoby, jak tuhle vadu na kráse kompenzovat. Řešením je pořízení malého ohřívače vody neboli bojleru. Máme pro vás několik rad a tipů, jak nový bojler vybrat a nešlápnout vedle.

Kombinovaný, elektrický nebo akumulační bojler?

V nabídce narazíte na tři základní typy bojlerů. U kombinovaného bojleru využíváte takový zdroj energie, který je pro vás výhodnější. Vodu tak můžete ohřívat nejen elektřinou, ale také plynem, tuhými palivy nebo skrze solární systém. Výhodou tohoto bojleru je skutečnost, že vodu dokáže ohřát i během výpadku proudu.

Naproti tomu elektrický bojler vodu efektivně ohřívá při nočním proudu a vyniká svou vysokou bezpečností. Bojler nevyžaduje přívod plynu a je cenově dostupnější.

Akumulační bojler je o něco dražší, ale slouží k akumulaci přebytečného tepla od jeho zdroje. Akumulovat může teplo od kotle, tepelného čerpadla, solárního systému a jiných zdrojů. S jeho pomocí tak můžete uchovat teplo pro další vytápění.

Jaký zvolit objem bojleru?

Objem, respektive velikost bojleru byste měli p řizpůsobit počtu lidí v domácnosti. Pokud nepotřebujete větší množství vody a budete ji ohřívat pouze v malé kuchyňce nebo kanceláři, postačí vám malý průtokový ohřívač o objemu do šesti litrů. Pro ohřátí vody v koupelně už budete pravděpodobně volit bojlery s větším objemem. Například pro pokrytí potřeb čtyřčlenné domácnosti při průměrné spotřebě by měl stačit bojler o objemu 100 litrů.

Jak vybrat bojler

Vhodný typ ohřívače je základ

Volit můžete mezi zásobníkovým a průtokovým ohřívačem. Průtokový ohřívač ohřívá vodu během průtoku a ta je proto připravená pouze v době a množství dle aktuální spotřeby. Naproti tomu zásobníkový ohřívač je určen pro ty, kteří potřebují mít dostatek teplé vody „v zásobě“. Při výběru narazíte také na tlakové a beztlakové ohřívače. U tlakových ohřívačů můžete odebírat vodu z vícero míst. Beztlakové ohřívače umožňují odebírat vodu pouze z jednoho konkrétního místa.

Jak vybrat bojler

Kam bojler umístit?

Neméně důležité je také umístění bojleru. Některé bojlery je možno namontovat pod dřez či umyvadlo, kde si jich prakticky vůbec nevšimnete. Existují i alternativy v podobě bojlerů s umístěním nad baterii. Bojlery o větším objemu je možno namontovat na zeď a to jak horizontálně, tak vertikálně. Svislý bojler lze použít tam, kde je dostatek místa. Oproti ležatým bojlerům má výhodu v tom, že se teplá voda tolik nemísí se studenou. Horizontální bojler je vhodný všude tam, kde bojujete s každým centimetrem volného místa.

Jak vybrat bojler

Jaké funkce oceníte?

Bojlery disponují také celou řadou funkcí zvyšujících uživatelský komfort. Průtokové ohřívače mohou umožňovat volbu teploty vody, samozřejmostí je vizuální kontrola teploty nebo signalizace ohřevu. Neméně důležitá je také bezpečnostní pojistka či ochrana proti zamrznutí a vlhkosti. Moderní bojlery jsou vybaveny také inovativními Eco programy, které šetří vaše finanční prostředky. Některé ohřívače dokonce můžete využívat v kombinaci se solárními systémy.

Nejoblíbenější produkt
Elektrický bojler Ariston ECOFIX 80 V EU2
Elektrický bojler Ariston ECOFIX 80 V EU2
(27)
2740,00 CZK / ks
C

Nezapomínejte na správnou péči

Investice do nového bojleru rozhodně není zanedbatelná. Aby vám proto zařízení sloužilo pokud možno co nejdéle, je potřeba vědět, jak o bojlery správně pečovat. Pokud péči zanedbáte, spotřebujete více energie na ohřev vody a zvýší se nepřesnost měření její teploty.

Pokud bydlíte v lokalitě s tvrdou vodou, nezapomeňte z bojleru (jeho stěn, nádoby, topného tělesa a termostatu) pravidelně odstraňovat vodní kámen. Každého 2,5 roku byste měli vyměnit také hořčíkovou tyč ochraňující vnitřek nádrže před korozí. Jedině tak vám bude bojler sloužit po mnoho dlouhých let.

nahoru