0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 98 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
7. 4. 2023 8:00 - 21:00 hod.
9. 4. 2023 8:00 - 21:00 hod.
10. 4. 2023 zavřeno
Tuto informaci jste si vytiskli dne 31.03.23 v 23:38 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

10 nejčastějších otázek při výběru infrasauny

Doba čtení: 5 min.
10 nejčastějších otázek při výběru infrasauny

Jste milovníkem saunování? Potom je infrasauna pro vás to pravé ořechové! Společně s odborníky na prodejnách HORNBACH jsme pro vás připravili odpovědi na ty nejčastější otázky při výběru infrasauny. Dopřejte si zdravý odpočinek i u sebe doma.

Co je to infrasauna?

Infrasauna je uzavřená kabina v interiéru pro jednu až dvě osoby, která má v sobě různé typy zářičů (topidla nebo také lampy). Ty vyzařují vlnění, resp. infračervené záření, které prohřívá vaše tělo až 4 cm pod povrchem. Infrasauna je napájena elektrickým proudem ze zásuvky.

Z jakých materiálů je infrasauna vyrobena?

Korpusy a doplňky se vyrábějí z nesmolnatých dřevin, jako je např. bříza, hruška nebo jedlovec kanadský. Střecha je obvykle tenká překližka, která kryje rozvody a konektory. Infrasauny se prodávají většinou s venkovní povrchovou úpravou, setkáte se ale i s povrchem bez úpravy.

10 nejčastějších otázek při výběru infrasauny

Kolik infrasauna spotřebuje energie?

Ač se to na první pohled nezdá, infrasauny mají velmi nízkou spotřebu elektrické energie. Na jejich provoz potřebujete pouze 230V zásuvku, infrasaunu nemusíte předehřívat a jeden saunovací cyklus v kabině pro dvě osoby vás bude stát průměrně 6 Kč.

V čem jsou mezi infrasaunami rozdíly?

Největší rozdíl mezi infrasaunami je v jejich kapacitě a vybavenosti zářiči a doplňky. Drobným rozdílem je pak např. směr otevírání dveří či sklo výplně (čiré, zrcadlové, kouřové...).

Cenu ovlivňuje:

 • Velikost - počet osob v kabině (1 osoba, 1-2 osoby, 2 osoby),
 • vnější rozměry,
 • počet topidel,
 • typ topidel (keramické, karbonové, infračervené, podlahové),
 • příslušenství,
 • osvětlení (halogen, LED osvětlení).

10 nejčastějších otázek při výběru infrasauny

S jakými typy zářičů se infrasauny vyrábějí?

Při výběru infrasauny se setkáte s těmito typy topidel, které jsou rozmístěny uvnitř infrakabiny:

 • Infračervené - takřka ihned se zahřívají až na teplotu 500 stupňů Celsia. Na tělo zároveň pozitivně působí i jejich světlo.
 • Karbonové - postupně se zahřívají až na 170 stupňů Celsia. V rámci cyklu jedou na plný výkon cca 15 minut.
 • Keramické - zahřívají se až na 300 stupňů Celsia a jsou umístěny za ochrannou mříží.

Co všechno budete potřebovat k instalaci?

Při instalaci infrasauny se zapotíte jen trochu. Infrasaunu prostě vybalíte z krabice a podle přiloženého návodu jednoduše sestavíte. Infrasauna se totiž skládá ze systému hotových panelů, které v sobě mají zabudované potřebné zařízení. Nakonec propojíte konektory a můžete se začít saunovat.
Kdybyste přece jen potřebovali pomoc, máme pro vás připravený i návod Jak sestavit infrasaunu.

Jaké má infrasauna účinky?

Ač saunovací cykly v infrasauně nejsou pro organismus tak náročné, vždycky je dobré vědět, jak na tom se zdravím jste. Poraďte se s lékařem, jestli nemá vaše tělo nějaká omezení, které by vám saunování mohlo znepříjemnit.

Efekt pocení je jiný než ve finské sauně. Teplo v infrasauně proniká hluboko a účinkuje až v podkožní tukové tkáni. Uvolníte tím napětí, ulevíte nataženým svalům, křečím a bolavým kloubům. Při teplotě 38 - 48 stupňů je tělo ušetřeno vysoké zátěži a oproti pobytu ve finské sauně i teplotnímu šoku. Doporučujeme cykly v rozmezí 15 - 40 minut.

10 nejčastějších otázek při výběru infrasauny

Jak se správně saunovat?

Výhodou infrasauny je, že se můžete saunovat téměř okamžitě po příchodu domů, protože infrasauna nepotřebuje téměř žádný čas na zahřátí. Do sauny choďte osprchovaní a usušení. Sebou si vezměte tři ručníky - jeden na sezení, jeden pod nohy a jeden na otírání.

Jeden cyklus trvá 15 - 40 minut a v infrasauně by měla být teplota 40 - 60 stupňů, což je také maximum, které ze zářičů dostanete. Saunovací cyklus si můžete zkrátit předčasným vypnutím zářičů, které budou postupně chladnout. Na konci cyklu otevřete dveře a dejte svému organismu čas na to, aby se pomalu aklimatizoval.

Jaké má infrasauna příslušenství?

Některé komponenty, jako jsou např. mp3 přehrávače, rádia, Bluetooth připojení či podlahové topení, patří u některých typů infrasaun k základnímu vybavení. Pobyt v infrasauně si můžete zpříjemnit zakoupením dalších doplňků:

 • ionizátory - obohacují vzduch, uvolňují dýchací cesty a podporují prokrvení pokožky
 • masážní rukavice - prokrvují pokožku
 • vonné esence - aromaterapie blahodárně působí na organismus
 • peelingové soli - odstraňují nečistoty a odumřelé buňky
 • opěrky zad - zvýší pohodlí

10 nejčastějších otázek při výběru infrasauny

Jak o infrasaunu pečovat?

Pokud jste si zakoupili infrasaunu bez povrchové úpravy, tak dřevo z venkovní strany natřete tvrdým olejovoskem, který má dobré izolační vlastnosti. Z vnitřní strany je dobré dopřát dřevu parafínové oleje, které jsou vhodné jako impregnace proti vlhkosti a skvrnám. Jednou za čas je potřeba celou saunu vydrhnout jádrovým mýdlem (např. Jelen).

nahoru