Vážení zákazníci, upozorňujeme Vás na webové portály třetích stran, které nabízejí falešné slevové kódy pro nákup u naší společnosti HORNBACH. Naše společnost HORNBACH žádné takové slevové kódy neposkytuje a s těmito portály ani žádným způsobem nespolupracuje! Na odkazy na těchto portálech v zájmu vlastní bezpečnosti neklikejte, ani na těchto portálech nezadávejte žádné své údaje.

0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
27. 9. 2023 7:00 - 19:00 hod.
28. 9. 2023 zavřeno
Tuto informaci jste si vytiskli dne 26.09.23 v 7:07 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

4 tipy, jak vybrat obklady do koupelny, které rozzáří vaši domácnost i vaši tvář

4 tipy, jak vybrat obklady do koupelny, které rozzáří vaši domácnost i vaši tvář

Čeká vás rekonstrukce koupelny a poohlížíte se po vhodných obkladech? Výborně, to se vám bude náš článek hodit. Rozebereme si, čím je potřeba začít, jaké druhy obkladů existují a na závěr si povíme, na co rozhodně nesmíte zapomenout.

Nechte se inspirovat

Nejste si jistí, co přesně hledáte? Možností je tolik, že je opravdu těžké zvolit si jen jednu. Nejlepší bude, když si vyhradíte volný čas a necháte se inspirovat. Způsob, jaký si pro tento účel zvolíte, je čistě na vás. Můžete do vyhledávače na internetu napsat kouzelnou formulku “obklady do koupelny inspirace”, můžete nahlédnout do našich katalogů nebo se můžete přijet rovnou podívat do vaší prodejny HORNBACH.

Stanovte si rozpočet

Než se pustíte do velkého pátrání po ideálních obkladech, stanovte si rozpočet.
Nejlevnější obklady u nás pořídíte už od 139 Kč za m², ale vždy berte úvahu poměr ceny a kvality. Přeměřte si, na jaká místa budete obklady pokládat a na kolik vás to celé vyjde.
Nezapomeňte si část peněz vyhradit také na montáž, pokud si ji neobstaráte sami. Mezi další položky, se kterými musíte počítat, patří spárovací hmota, lepidlo a penetrace.

Jak vybrat obklady do koupelny

Jaký materiál je pro vás ten pravý?

Dávno minuly doby, kdy jste se museli smířit pouze s jedním materiálem pro obložení koupelny. Teď máte na výběr. Pojďte se s námi porozhlédnout po možnostech:

  • Keramické obklady
Nejznámější obklady v dnešní době jsou jednoznačně ty keramické. Jsou odolné a pokud sáhnete po kvalitnějších typech, poslouží vám desítky let. Keramická dlažba se neodře ani neprošlape a hravě odolává chemickým čistícím prostředkům. Což je v koupelně potřeba.

Také vás jistě potěší vysoká tepelná vodivost, kterou využijete při podlahovém vytápění. Keramické obklady se relativně snadno pokládají, ať už je umístíte na betonový nebo dřevěný povrch.

Za hlavní nevýhodu keramických obkladů považujeme chladný povrch. Pokud v rámci nové podlahy neplánujete pořídit také podlahové vytápění, počítejte s tím, že vás mohou zábst nohy.

Jak vybrat obklady do koupelny

  • Skleněné obklady
Jestli se vám rozzáří oči vždy, když spatříte něco lesklého, jsou pro vás jasnou volbou skleněné obklady. V minulých dobách byl tento druh obkladů díky vysoké ceně dostupný jen pro někoho, ale to už teď neplatí. Stále stojí o něco více než některé keramické obklady, ale částka je pro mnoho lidí již akceptovatelná. Skleněné obklady a skleněné mozaiky jsou stylové a elegantní a zaujmou každého, kdo vaší novou koupelnu jen letmo zahlédne.


  • Plastové obklady
Možná už jste také zaznamenali, že mnoho koupelen zdobí plastové obklady. A není se čemu divit. Jsou velmi levné, vlhkost si na ně nedošlápne a pyšní se životností až 40 let. Výhoda také je, že existuje mnoho druhů a některé jsou opravdu krásné, stačí jen zapátrat.

Plastové obklady mají dobré tepelně i zvukově izolační vlastnosti a můžete je bez problému nakombinovat také s jinými druhy obkladů. Instalace je velmi jednoduchá. Jak to? Není potřeba žádné lepidlo, vše se provádí za sucha.

Za hlavní nevýhodu plastových obkladů považujeme fakt, že se stále jedná jen o plast a ten pro přírodu z hlediska ekologie nepředstavuje nic pozitivního. Pokud se tedy řadíte mezi zastánce přírodních materiálů a zajímáte se o ekologii, sáhněte raději následujících materiálech.

Jak vybrat obklady do koupelny

  • Obklady z korku
Poskočí vám srdce radostí vždy, když vidíte něco přírodního? Pak se zaměřte na obklady z korku, jsou odolné vůči plísním a díky své elasticitě se těší dlouhé životnosti. Největší výhodou korku je to, že se skutečně jedná o přírodní materiál a ne jen o zdařilou imitaci, jako tomu je v případě předešlých materiálů. Tento druh obkladů není drahý, ale musíte počítat také s lepidlem a lakem, které jsou nezbytnou součástí při pokládání a následné údržbě.


  • Obklady z přírodního kamene
Možná máte obklady z přírodního kamene spojené především s krby a obývacími pokoji, ale dnes zdobí také stále více koupelen. Jistě nám dáte za pravdu, když vám povíme, že právě tento druh obkladů působí originálně, luxusně a zároveň velmi přirozeně.


Pokud se pro obklady z přírodního kamene rozhodnete, mějte na paměti, že se jedná o savý materiál. Co to znamená? Abyste kámen mohli udržovat v čistotě, neobejdete se bez vrstvy laku a impregnace z přírodního oleje. To s sebou přináší také větší výdaje.

Jak vybrat obklady do koupelny

Na údržbu myslete už při nákupu

„A co obnáší pravidelná údržba?” Každý dobrý prodejce obkladů do koupelny by vám měl sdělit, zda si v daném případě vystačíte pouze s hadrem a běžným saponátem, nebo bude potřeba ještě něco navíc. Nebojte se zeptat, tato otázka vám v budoucnu ušetří spoustu energie i peněz.

Obecně platí pravidlo, že čím větší dlaždice, tím méně spár a tím méně práce. Ale nebojte, můžete si pořídit klidně i mozaiku, jen si vybere ty obklady, které mají falešné spáry. Údržba je pak mnohem příjemnější.

Jistá úskalí představují také úplně tmavé nebo naopak světlé dlažby. Proč? Vše je na nich vidět. To bohužel platí také u lesklých materiálů. Pokud tedy volný čas trávíte raději s rodinou a přáteli než úklidem koupelny, zaměřte se na matné povrchy s příjemným barevným vzorem.

Teď už zbývá jen estetická část celého výběru, ta už je čistě jen na vás a vašem vkusu. Přejeme vám šťastnou ruku a jsme vám samozřejmě kdykoliv k dispozici.

Jak vybrat obklady do koupelny
nahoru