0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 28.02.24 v 16:33 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Jak vybrat obraz do bytu

Jak vybrat obraz do bytu

Máte doma prázdné stěny a přemýšlíte, jak je oživit? Poradíme vám, jak vybrat obraz do bytu a podrobněji vás seznámíme s tím, jak vybrat třeba obraz do obýváku, ložnice nebo do dětského pokoje.

V sekci obrazů HORNBACH najdete velký výběr obrazů na zeď, kterými oživíte stěny v obýváku, ložnici, v dětském pokoji nebo dokonce i v koupelně. Obrazy na stěnu nejsou jen efektivním prvkem interiérové dekorace, ale také podtrhnou atmosféru místnosti.

Jak vybrat obraz do obýváku

Při výběru obrazu do obýváku myslete na to, aby se obraz hodil k barvám a celkové atmosféře obývacího pokoje a vytvářel příjemný protiklad k barvě stěny.
Klasikou jsou černobílé obrazy, které dobře splynou takřka s každým okolím. Kromě toho se můžete řídit například barvou vaší pohovky a reflektovat ji v nástěnném obrazu.

Co má obraz představovat a jakou atmosféru má v místnosti rozehrát?

Motivy z přírody či krajiny působí uklidňujícím dojmem. Dynamiku představují snímky aut, velkoměst nebo sportu. Abstraktní obrazy nutí k zamyšlení a meditativní atmosféru navozují asijské či nábožensky založené obrazy.

Velikost obrazů do obývacího pokoje

Pro tvorbu harmonicky vypadající stěny s obrazy byste měli zohlednit velikost stěn a nábytku vašeho obývacího pokoje. Nad velkou pohovkou se dobře vyjímají například velké a plakátové obrazy. Velmi široké stěny můžete opticky zúžit také pomocí několika obrazů zavěšených pod sebou.
Pokud chcete seskupit několik obrazů, dejte tomuto uskupení určitý tvar nebo ohraničte příslušnou plochu nějakým kusem nábytku. Větší obrazy pověste raději doprostřed skupiny a malé obrazy většinou ne pod velké.

Materiál pro obrazy do obývacího pokoje

Také materiál nástěnných obrazů by měl ladit se stylem zařízení. Skleněné obrazy či lakované obrazy dobře splynou s moderně zařízenými obývacími pokoji. Plátěné obrazy, originály a dekorativní panely jsou klasikou, která se hodí v závislosti na motivu téměř do každého obýváku.

Jak vybrat obraz do bytu

Jak vybrat obraz do dětského pokoje

Ať již se jedná o komiksy, zvířata či krajiny HORNBACH nabízí široký sortiment obrazů s motivy, které si vaše děti zamilují. Při výběru vhodného motivu byste se neměli řídit pouze dle svého vlastního vkusu. Jednoduše zapojte do výběru obrazu také vaši ratolest. Má rádo zvířata, komiksy nebo například auta?

Velikost obrazů do dětského pokoje

Při koupi obrazu hraje důležitou roli nejen jeho motiv, ale důležitým kritériem je také jeho velikost. Proto byste v tomto ohledu měli již přibližně vědět, kde bude obraz v dětském pokoji později viset. Nad větší kusy nábytku, jako například nad dětskou postel, můžete pověsit klidně velkoformátové obrazy.
Prázdnou stěnu v dětském pokoji můžete velmi dobře oživit také pomocí malých či středně velkých obrazů. Úzké stěny přitom působí širším dojmem, pokud obrazy pověsíte vedle sebe. U velmi širokých stěn můžete jednotlivé obrazy umístit pod sebe. Tak bude dětský pokoj působit vždy útulněji.

Materiál pro nástěnné obrazy do dětského pokoje

Obrazy s klínovým rámem a kašírované obrazy (dekorativní panely) jsou pro tuto místnost dobrou volbou. Pokud budou děti občas trochu vyvádět, nebude při pádu obrazu na podlaze ani střep. Do dětského pokoje je pro vaše děti vhodný také náš velký sortiment plakátů a uměleckých tisků či pohlednice a štíty.

Jak vybrat obraz do bytu

Jak vybrat obraz do ložnice

Všeobecně vzato by si člověk měl při výběru motivu položit otázku, jaká atmosféra má v ložnici zavládnout a jak tomu mohou pomoci nástěnné obrazy. Pro uvolnění a meditaci se hodí přírodní motivy, jako jsou například rostliny či krajiny nebo obrazy s meditativní náladou. Do ložnice si ale můžete pověsit třeba abstraktní umění, ruch velkoměsta a načerpat tak inspiraci pro další den.
Jediné, na co byste měli dbát, je, aby se hlavní barva obrazu hodila k zařízení a vytvářela příjemný protiklad k barvě stěny. Jinak je výběr obrazu čistě na vašem vkusu.

Velikost obrazů do ložnice

V českých domácnostech existuje málo místností, které by si svým zařízením byly tak podobné, jako je tomu právě u ložnice: postel, šatní skříň a pravděpodobně také komoda či noční stolky. Podle těchto kusů nábytku byste se měli řídit, až budete vytvářet harmonický soulad mezi stěnou a obrazy. Stěny může zdobit obraz velikosti XXL s klínovým rámem nad postelí či několik obrazů seřazených nad komodou. Většina stěn v ložnici nabízí dostatek prostoru pro mnoho velkých obrazů.

Jak vybrat obraz do bytu

Jak vybrat obraz do koupelny

V koupelně se točí vše kolem vody a odpočinku. Proto jsou vhodné plážové motivy, například obrázky dun a světelných majáků. Ale také ryby, mušle či abstraktní umění v mořských barvách udělají stěny ve vaší koupelně atraktivní.

Velikost obrazů pro koupelnu

Velikost nástěnného obrazu by měla odpovídat bezprostřednímu okolí. V případě, že vaše koupelna není zrovna příliš prostorná, jsou vhodné spíše středně velké nástěnné obrazy či skupina malých obrazů. Na úzkou zeď můžete vedle sebe pověsit například několik obrazů, aby působily o něco širším dojmem. Velké koupelny můžete zkrášlit také velkoformátovými nástěnnými obrazy.

Materiál pro koupelnové obrazy

U materiálu koupelnových obrazů hraje svou roli voda – tentokrát však nikoli kvůli motivu, ale hlavně kvůli vlhkosti vzduchu. Do koupelny se hodí lépe skleněné obrazy, lakované obrazy či dekorativní panely. I obrazy s klínovým rámem mohou koupelně dodat hezkou podobu.

Jak vybrat obraz do bytu
nahoru