0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 29.11.23 v 15:27 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Jak vyrobit originální svítidlo

Jak vyrobit originální svítidlo

Jste milovníkem minimalismu, originálních kousků a máte šikovné ruce? Tak to je ten pravý čas vytvořit si originální a stylový doplněk. Díky tvarovatelným textilním kabelům, širokému výběru objímek, stropních krytek a žárovek, si vyrobíte nadčasové svítidlo.

Upozornění

Při navrhování i realizaci svítidla mějte na paměti, že práce s elektřinou smí provádět pouze kvalifikovaný elektrikář.

Textilní kabely aneb revoluce ve světě svítidel

Stále si myslíte, že kabely jsou nudná záležitost? Tak to jste ještě neviděli tvarovatelné textilní kabely! Vyrobíte z nich moderní a zároveň originální závěsná i stojací svítidla.

Barvy, barvy a zase barvy.

Máte náladu na něco nenápadného? Vybrat si můžete přibližně z třiceti různých neutrálních a jasných barev, jako je například výrazná červená, reflexní zelená, jasně oranžová nebo z barevných variací, jako jsou černobílé linky nebo červená zebra.

Jak vyrobit originální svítidlo

Neomezujte se ani tím, kam nová světla umístíte. Osvětlení lze naplánovat třeba nad jídelní stůl, nebo do jakéhokoliv jiného koutu pokoje. Kabely si můžete vybrat přesně v takové délce, jakou potřebujete.

Objímky a stropní krytky - užitečné a zároveň stylové

Textilní kabely dovedete k dokonalosti pomocí trendy objímek.

Máte možnost volby mezi obyčejnou bílou a černou plastovou objímkou nebo objímkou z kovu s vintage vzhledem v klasické velikosti E27 a menší E14.

K ní samozřejmě patří vhodná krytka objímky a kroužek pro připevnění stínidla. V HORNBACHu najdete také objímky s tahacím nebo otočným vypínačem.

Rozhodli jste se světlo umístit na strop? Potom zvolte správný stropní kryt závěsu a textilního kabelu. Opět máte k dispozici širokou škálu barevných provedení.

Krytku můžete zvolit buď s jedním nebo se třemi otvory, do kterých můžete umístit až tři textilní kabely v barevných variacích podle vašeho vkusu.

Výběr správného příslušenství

Aby nedošlo k vytržení kabelů ze stropního spoje, obzvláště u těžkých svítidel, měli byste zajistit dostatečnou pevnost pomocí stropního háčku a závěsu.

Asi nejběžnějším druhem závěsu je plastový či kovový profil se třemi otvory. Dvěma otvory se protáhne kabel a třetím se lustr zavěsí na háček.

Jak vyrobit originální svítidlo

Pro tvorbu svítidel existuje spousta nepostradatelného příslušenství, jako jsou například:

 • mosazné matice,
 • závěsy svítidel,
 • stropní háčky,
 • kabelové průchodky,
 • kabelové šrouby s přívodem kabelů,
 • závitové trubky,
 • montážní kroužky,
 • mosazné háky a stropní háky s hmoždinkami,
 • zástrčky s uzemňovacími kontakty,
 • závěsy se zásuvkami,
 • nožní spínače
 • a další.

Žárovky jsou třešničkou na dortu

Při konstrukci závěsného svítidla bez stínidla se vyplatí dát si s výběrem světelného zdroje - tedy žárovky - opravdu záležet. Takové svítidlo totiž tvoří pouze kabel, objímka a právě žárovka, která tak skutečně vynikne.

Pro fanoušky nostalgie doporučujeme žárovky z Flair Vintage řady. Díky starobylému vzhledu baňky s vlákny se téměř neliší od populární žárovky. Namísto wolframového vlákna se rozsvěcují LED diody, které jsou samozřejmě mnohem efektivnější, šetří energii a mají delší životnost.

A jestli nejste příznivcem retra a vláken, v HORNBACHu určitě najdete zdroj světla, který bude vyhovovat vašemu designerskému záměru.

Tip

Nemáte čas či chuť sestavovat vlastní svítidlo? Pak si můžete koupit již připravenou sadu s textilními kabely. V ní budete mít základní konstrukci sestavenou z textilního kabelu, přípojky a ochranný kryt, které jsou již pevně spojeny. Na vás bude jen výběr žárovky.

Přijďte si jednotlivé díly osahat

Máte již představu, ale nevíte, jak ji realizovat? Pak se přijďte podívat k nám do prodejny HORNBACH a naši odborníci vám poradí. V prodejně máte možnost vidět různé textilní kabely, objímky, stropní krytky a další komponenty.

Jak vyrobit originální svítidlo
nahoru