0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 03.10.23 v 17:07 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Jak vybrat správný přístroj pro svůj projekt

Jak vybrat správný přístroj pro svůj projekt

V nabídce přístrojů je snadné se ztratit. Valí se na nás množství odborných pojmů, speciálních funkcí a vlastností, které hrají svou roli při výběru a zacházení s přístrojem. Ale díky našemu přístrojovému barometru a slovníčku pojmů z mechaniky, najdete pro sebe a svůj projekt ten pravý.

Přístroje pro kutily

Jak vybrat správný přístroj pro svůj projekt

Potřebujete používat přístroje jen nárazově? Kutíte jen občas?

Potom jsou pro vás přístroje se zelenou ikonou tím pravým ořechovým, protože je lze používat na:

  • lehké úkoly,
  • příležitostně.

Příklady značek přístrojů pro kutily: EINHELL, PATTFIELD

Přístroje pro poloprofesionály

Jak vybrat správný přístroj pro svůj projekt

Troufnete si na náročnější projekty? Vrtáte, řežete a šroubujete hodně často?

Potom byste měli hledat podle žluté ikony, protože tyto přístroje jsou naprosto ideální pro:

  • náročné úkoly,
  • pravidelné používání.

Příklady značek přístrojů pro poloprofesionály: BOSCH, WORX

Přístroje pro profesionály

Jak vybrat správný přístroj pro svůj projekt

Cítíte se při kutění jako machr? Stal se váš koníček vaším povoláním?

Pak se při nákupu přístrojů poohlížejte po červené ikoně, jelikož tyto přístroje lze perfektně použít na:

  • těžké úkoly,
  • dlouhodobé používání.

Příklady značek přístrojů pro profesionály: NAREX, MAKITA, BOSCH PROFESSIONAL, HITACHI

Jaké mají přístroje funkce a co znamenají?

Kapacita baterie

Kapacita baterie je uvedena v miliamperhodinách (mAh) a udává, jak velký elektrický náboj dokáže baterie uschovat a vydat. Je li výkon baterie 3000 mAh, znamená to, že baterii lze při vytížení 3000 mAh používat jednu hodinu, při vytížení 1500 mAh vydrží dvě hodiny.

Omezení náběhového proudu

U omezení náběhového proudu se jedná o menší přísun proudu při zapnutí přístroje s vysokým výkonem. Toto omezení zabraňuje předčasnému zapnutí mechanismů výkonnové ochrany (pojistek) při zapnutí přístroje. K tomu se navíc při náběhu přístroje sníží reakční síly (např. silné škubnutí).

Příkon

Jako příkon se označuje výkon, které elektrické nářadí odebírá ze zásuvky nebo z baterie. Ten se udává ve wattech (W). Jelikož při přeměně energie dochází ke ztrátám, je výdej, tudíž výkon, který má přístroj k dispozici, menší než příkon.

Točivý moment

Točivý moment je síla, kterou se šroub zavrtává do materiálu. U šroubů s malým průměrem je vhodný spíše nižší točivý moment, u šroubů s velkým průměrem vysoký točivý moment, aby se předešlo poškození povrchu. Proto jsou aku šroubováky vybaveny regulací točivého momentu.

Omezovač otáček

Regulace otáček příklepové vrtačky zastaví otáčení vrtáku. Tím lze efektivně využít funkci dláta.

Jak vybrat správný přístroj pro svůj projekt

Paměťový efekt

Jako paměťový efekt se označuje ztráta kapacity, která se může objevit u nikl-kadmiových baterií, když nebyly před nabitím zcela prázdné. Pokud se toto stává častěji, zapamatuje si baterie tuto spořebu energie a již se zcela nevybije. Kapacita baterie se snižuje, čím rychleji se baterie při použití vybíjí. U lithium-ionových baterií k tomuto efektu nedochází.

Kyvadlo

Kyvadlo je zvláštní výkonnostní vlastností ocasních pilek, přímočarých a šavlových pil a označuje dodatečné ohýbání pilového listu směrem dopředu a dozadu během řezání. Výhodou pily s kyvadlem oproti pile bez kyvadla je: jasně vyšší výkon při řezání, lepší vyhazování pilin a šetrnost vůči pilovému listu.

Energie úderu

Čím vyšší je energie úderu např. dláta na kámen, tím více energie na něj působí a tím je snadnější pro obsluhujícího příklepové vrtačky vyvrtat otvor. Energie úderu se udává v joulech [J].

Hloubkový doraz

Hloubkový doraz příklepové vrtačky zastaví funkci dláta. Tím lze efektivně vrtat do dřeva a kovu.

Upevnění brusného papíru

Upínací spoj umožňuje rychlou výměnu brusného papíru Svorkový spoj rozšiřuje výběr použitelného brusného papíru.

Jak vybrat správný přístroj pro svůj projekt

Vřetenová aretace

Vřetenová aretace umožňuje rychlou výměnů vloženého nářadí. Vřeteno se zablokuje vestavěným, ručně ovládaným zařízením, tak aby bylo možné uvolnit nářadí pouze jedním klíčem nebo rukou.

Samovybíjení

Jako samovybíjení se označuje samostatná ztráta náboje baterie. Vnitřní elektrotermické reakce vedou k neustálému úbytku původní uložené nabité energie. K samovybíjení nedochází, pokud baterie není připojena ke koncovému zařízení. Výše ztráty nabití se odvíjí od typu baterie, teploty a stupně znečištění. Skladujte proto Vaše baterie na chladném a suchém místě.

Systém SDS-Plus

SDS-Plus (Special Direct System) je zásuvný systém s průměrem stopky 14 mm, který byl vyvinut speciálně pro beznářaďovou a rychlou výměnu vrtáků a sekáčků, u lehkých pneumatických kladiv.

Systém SDS-Max

Zásuvný systém SDS-Max se používá pro rychlou výměnu vrtáků a sekáčků bez nářadí, u těžkých pneumatických kladiv s průměrem stopky 18 mm.

Hloubkové vybíjení

Jako hloubkové vybíjení se označuje vybití baterie pod úroveň koncového vybíjecího napětí. V závislosti na typu baterie tím může dojít k různým druhům poškození, od úbytku kapacity přes zkraty při nabíjení až po úplné zničení baterie.

nahoru