FAQ

Podpora projektů

Doba čtení: 4 min.
Podpora projektů

HORNBACH podporuje velké i malé projekty.

Nadace VIA

Nadace VIA

Cílem programu „Místo, kde žijeme“ je probudit k životu dávno zapomenutá, opuštěná nebo zanedbaná místa, která dříve sloužila pro setkání obyvatel, jako sportoviště a nebo místa pro relaxaci.

Zrekonstruovaná prostranství poslouží nejen k posílení vztahu k místu, kde lidé žijí, ale zároveň i k utužování mezilidských vztahů v rámci obcí. Je to prostě komplexní projekt. A o projekty nám jde v HORNBACHu především.

www.nadacevia.cz

E.ON ekologický oskar

E.ON Energy Globe

HORNBACH je dlouholetým partnerem ekologického Oskara E.ON Energy Globe. Je to mezinárodní soutěž, která již mnoho let oceňuje ty nejzajímavější nápady a projekty, které pomáhají šetřit energie či chránit přírodu. O jejích vítězích každoročně rozhoduje široká veřejnost.

Soutěž Energy Globe je vyhlašována v šesti kategoriích – Obec, Kutil, Firma, Mládež, Stavba a nápad. HORNBACH se stal partnerem kategorie „Kutil“.

www.ecofuture.cz

KLOKTex

Kloktex

Na prodejnách v Praze - Černém Mostě, Velké Chuchli, Čestlicích, Plzni a Brně mohou nejen naši zákazníci podpořit charitativní a ekologický projekt Fondu ohrožených dětí Klokánek.
Odevzdáním použitelných oděvů, obuvi, textilu a hraček se přímo podílíme na pomoci, jejíž výsledkem je materiální a hlavně finanční podpora.

www.kloktex.cz

Sociální automobil

Sociální automobil

HORNBACH přispěl na koupi sociálního automobilu určeného pro
Pečovatelskou službu Městské části Prahy 20 – Horní Počernice.

Charita Česká republika

Charita Česká republika

HORNBACH přispěl 250.000 Kč na sbírku Charity České republiky - Na vlně pomoci proti bezmoci.

Veřejná sbírka je určena na přímou finanční pomoc lidem, kteří kvůli pandemii onemocnění COVID-19 a s tím spojenými vládními opatřeními přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb.

Vybrané peníze budou použity na přímou pomoc lidem v nouzi, v kritické životní situaci, dětem a matkám s dětmi, těžce nemocným, lidem bez domova a bez přístřeší, opuštěným nebo starým lidem, kteří se v této výjimečné situaci ocitli v tísni.

www.charita.cz

Člověk v tísni

Podpora na pomoc Ukrajině

Finanční podpora sbírkového konta na pomoc Ukrajině.

Člověk v tísni

Poskytnutí materiální podpory organizaci Člověk v tísni pro pomoc oblastem postiženým zemětřesením v Turecku a Sýrii.

Elpida

Elpida

Poskytnutí hmotného daru na zvelebení vnitrobloku v Praze na Bělidle pro seniory.

Centrum Elpida je vzdělávací a kulturní prostor pro aktivní seniory s tradicí od roku 2003. Nabídka aktivit patří mezi nejširší v ČR.

Seniorům a starším dospělým nabízí široké spektrum jazykových a počítačových kurzů, tvůrčích dílen, přednášek, cvičení, poraden, kulturního a komunitního programu.

Více na Elpida.cz

Bajánek

Lesní klub Bajánek

Poskytnutí hmotného daru na vybavení lesního klubu pro děti.

Lesní klub, jehož program je založen na pobytu dětí v přírodě a jeho převážná část probíhá v lese a v okolí. Děti jsou rozvíjeny přirozenou a hravou formou.

Více o klubu na webových stránkách lesniklubbajanek.cz.

Agora

Nadační Fond Agora7

Poskytnutí hmotného daru na vybavení zahrady Botanicula 2.

Komunitní zahrada Botanicula 2. leží na pozemku o velikosti 490 m2. Zázemí a možnost zahradničit na ní mají lidé z okolí Prahy 7, včetně škol a školek v blízkosti. Projekt navazuje na úspěšnou zahradu Botanicula, na které zahradničí senioři a děti ze základní školy TGM z Ortenova náměstí.

Nadační fond Agora 7 sídlí v Praze 7 Holešovicích. Za dobu naší čtyřleté existence navázal spolupráci s mnoha neziskovými projekty. Pečuje o zkvalitnění života v seniorském věku i napříč generacemi a podporuje sociálně znevýhodněné, žijící na okraji společnosti.

Více na agora7.cz

Nadační fond Šatník

Nadační fond Šatník

Poskytnutí hmotného daru na pomoc potřebným a znevýhodněným rodinám.

Více na satnikpraha.cz