0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 98 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
7. 4. 2023 8:00 - 21:00 hod.
9. 4. 2023 8:00 - 21:00 hod.
10. 4. 2023 zavřeno
Tuto informaci jste si vytiskli dne 30.03.23 v 23:58 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Dotační programy na podporu energeticky úsporných opatření

Doba čtení: 2 min.
Dotační programy na podporu energeticky úsporných opatření

Dotační program Nová zelená úsporám se zaměřuje se na podporu energeticky úsporných opatření v rodinných a bytových domech. Na co všechno můžete dotaci získat?

Dotační program Nová zelená úsporám se zaměřuje se na podporu energeticky úsporných opatření v rodinných a bytových domech – od zateplení přes obnovitelné zdroje energie až po pasivní výstavbu. V nové etapě, která začala na podzim 2021, se program rozšířil o podporu energetických úspor u bytových domů po celé České republice a program Dešťovka, který je určen na podporu zachytávání a využívání dešťové vody.

Program je určen přímo občanům, majitelům a stavebníkům rodinných a bytových domů z celé ČR. Nově mohou žádat také lidé, kteří trvale bydlí v rekreačních objektech, nebo kteří si od developera koupí úsporný rodinný dům nebo bytovou jednotku v bytovém domě. O dotaci mohou tedy žádat nabyvatelé rodinných či bytových domů, dále osoby, které svědčí právo stavby, a společenství vlastníků jednotek bytového domu či pověřený vlastník jednotky.

Dotaci můžete získat na:

  • snižování energetické náročnosti domu (komplexní nebo dílčí zateplení),
  • výstavbu či nákup domu s velmi nízkou energetickou náročností,
  • environmentálně šetrné způsoby vytápění,
  • přípravu teplé vody,
  • zpětné získávání tepla z odpadní vody,
  • instalaci obnovitelných zdrojů energie a systémů řízeného větrání.

Čerpat příspěvek je možné také na hospodaření s dešťovou a odpadní vodou, výstavbu zelených střech a spolu se zateplením také na instalaci stínicí techniky. Nově program podporuje dobíjecí stanice pro elektromobily a u bytových domů i výsadbu komunitní zeleně.

Chcete o programu Nová zelená úsporám vědět více? Pak klikněte zde.

nahoru