0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 29.11.23 v 17:27 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

PROJEKT | Lampa Tension

PROJEKT | Lampa Tension

Co se stane, když se spojí HORNBACH s duem českých designerů Herrmann Coufal? Vznikne originální projekt DIY lampy Tension, kterou si každý machr vyrobí svépomocí a má možnost dalšího individuálního ztvárnění. K její výrobě potřebujete jen sortiment HORNBACHu a vlastní chuť a odhodlání.

Tension

Projekt spatřil světlo světa v rámci přehlídky Market Faire Prague ONLINE 2020 a nyní je dostupný všem fanouškům DIY designových kousků ve stylu sdíleného nezpoplatněného designu - návodu (PDF, 1 522 KB).

Je to projekt hodný všech kutilů a příznivců jednoduchého funkčního designu.

U vzniku tohoto trendu, který se poprvé objevil v 70. letech 20. století, stáli Victor Papanek a James Hennessey, autoři publikace Nomadic furniture, a následně i Enzo Mari s knihou Autoprogettazione.

Nová lampa Tension byla virtuálně představena na letošním festivalu Maker Faire Prague, který probíhal online 29. a 30. května 2020.

Jednoduchý design, dostupný materiál a přiměřená pracnost. Tato trojkombinace zcela vystihuje lampu Tension, která nabízí dvojí funkci – osvětlení soukromé, např. pro čtení, a plošné pro osvětlení celé místnosti.

Je to projekt hodný všech kutilů a příznivců jednoduchého funkčního designu. Myšlenka vyrobit si designový kousek vlastníma rukama vychází z principů DIY a nomádského nábytku.

lampa Tension

Na původní filozofii experimentování s jednoduchými postupy a cenově přijatelnými materiály v současnosti navazuje HORNBACH ve spolupráci s designéry Eduardem Herrmannem a Matějem Coufalem ze studia Herrmann & Coufal.


Originální produkt, který ze spolupráce vzešel, se teď může stát i vaším uměleckým výtvorem.


Ten si sami vyrobíte a můžete dále rozvíjet. Tuto individualizaci geniální design a materiálové využití od Herrmann Coufal umožnuje – od žárovky, objímky a kabelů až po povrchovou úpravu či pohyblivá kolečka lampy.

Eduard Herrmann a Matěj Coufal tvoří designerské duo Herrmann Coufal.

Herrmann Coufal
Autor fotky: Zuzana Veselá

Lavička od autorského dua stojí před Evropským parlamentem ve Štrasburku, pro Uherské Hradiště navrhli kompletní orientační systém a sbírají četná ocenění na soutěžích - Czech Grand Design, ELLE Decoration International Award, mezinárodní BIG SEE Award nebo RED DOT Award.

nahoru