Jejich společným jmenovatelem je jednoduchý design, dostupný materiál a přiměřená pracnost. Všechna svítidla si sami vyrobíte a můžete je dále rozvíjet. Takovou individualizaci geniální design a materiálové využití od Herrmann & Coufal umožnuje – od počtu ramen, přes žárovky, baldachýny a až po barvu použitých kabelů.

Je to projekt hodný všech kutilů a příznivců jednoduchého funkčního designu.

Vychází z filozofie experimentování s jednoduchými postupy a cenově přijatelnými materiály.

Trendu, který se poprvé objevil v 70. letech 20. století, a u jehož vzniku stáli Victor Papanek a James Hennessey, autoři publikace Nomadic furniture, a následně i Enzo Mari s knihou Autoprogettazione.

Na tuto původní filozofii v současnosti navazuje HORNBACH ve spolupráci s designéry Eduardem Herrmannem a Matějem Coufalem ze studia Herrmann & Coufal.

Lift 3

Svítidlo Lift je svou typologií dominantní lustr. Počet ramen nebo jeho výšku lze uzpůsobit vlastním potřebám. Idea vychází z kombinace principu kladky a klasického lustru. Charakter osvětlení se pohybem mění od koncentrovaného po celoplošné.

Svítidlo Lift

Stáhněte si návod (PDF, 787 KB) nebo si pusťte instruktážní video a začněte svůj další projekt právě teď.

Eduard Herrmann a Matěj Coufal tvoří designerské duo Herrmann & Coufal.

Herrmann Coufal
Autor fotky: Zuzana Veselá

Lavička od autorského dua stojí před Evropským parlamentem ve Štrasburku, pro Uherské Hradiště navrhli kompletní orientační systém a sbírají četná ocenění na soutěžích - Czech Grand Design, ELLE Decoration International Award, mezinárodní BIG SEE Award nebo RED DOT Award.