0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 04.12.23 v 11:43 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

PROJEKT | Svítidlo Lift

PROJEKT | Svítidlo Lift

Úspěšná spolupráce HORNBACHu s designérským duem Herrmann & Coufal pokračuje. Originální produkty, které ze spolupráce vzešly, se teď mohou stát i vaším uměleckým výtvorem. Na minimalistickou lampu Tension, která byla představena na přehlídce Maker Faire Prague, navazují svítidla Lift a Balance, představená na Designbloku 2020.

Jejich společným jmenovatelem je jednoduchý design, dostupný materiál a přiměřená pracnost. Všechna svítidla si sami vyrobíte a můžete je dále rozvíjet. Takovou individualizaci geniální design a materiálové využití od Herrmann & Coufal umožnuje – od počtu ramen, přes žárovky, baldachýny a až po barvu použitých kabelů.

Je to projekt hodný všech kutilů a příznivců jednoduchého funkčního designu.

Vychází z filozofie experimentování s jednoduchými postupy a cenově přijatelnými materiály.

Trendu, který se poprvé objevil v 70. letech 20. století, a u jehož vzniku stáli Victor Papanek a James Hennessey, autoři publikace Nomadic furniture, a následně i Enzo Mari s knihou Autoprogettazione.

Na tuto původní filozofii v současnosti navazuje HORNBACH ve spolupráci s designéry Eduardem Herrmannem a Matějem Coufalem ze studia Herrmann & Coufal.

Lift 3

Svítidlo Lift je svou typologií dominantní lustr. Počet ramen nebo jeho výšku lze uzpůsobit vlastním potřebám. Idea vychází z kombinace principu kladky a klasického lustru. Charakter osvětlení se pohybem mění od koncentrovaného po celoplošné.

Svítidlo Lift

Stáhněte si návod (PDF, 787 KB) nebo si pusťte instruktážní video a začněte svůj další projekt právě teď.

Eduard Herrmann a Matěj Coufal tvoří designerské duo Herrmann & Coufal.

Herrmann Coufal
Autor fotky: Zuzana Veselá

Lavička od autorského dua stojí před Evropským parlamentem ve Štrasburku, pro Uherské Hradiště navrhli kompletní orientační systém a sbírají četná ocenění na soutěžích - Czech Grand Design, ELLE Decoration International Award, mezinárodní BIG SEE Award nebo RED DOT Award.

nahoru