Vážení zákazníci, upozorňujeme Vás na webové portály třetích stran, které nabízejí falešné slevové kódy pro nákup u naší společnosti HORNBACH. Naše společnost HORNBACH žádné takové slevové kódy neposkytuje a s těmito portály ani žádným způsobem nespolupracuje! Na odkazy na těchto portálech v zájmu vlastní bezpečnosti neklikejte, ani na těchto portálech nezadávejte žádné své údaje.

0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
27. 9. 2023 7:00 - 19:00 hod.
28. 9. 2023 zavřeno
Tuto informaci jste si vytiskli dne 27.09.23 v 11:33 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

12 věcí, bez kterých se vaše kočka neobejde

12 věcí, bez kterých se vaše kočka neobejde

Plánujete pořízení kočičky a teď pátráte po tom, co vše bude váš nový mazlíček potřebovat? Jste na správné adrese, vytvořili jsme pro vás seznam a se vším vám poradíme.

1. Bezpečí a prostor

V případě bezpečí a prostoru se nejedná tak úplně o výbavu, ale právě tyto 2 věci pokládáme za velmi důležité. Než si kočku pořídíte, důkladně si promyslete, zda máte doma dostatek místa. Tato potřeba velmi záleží na typu plemene. Například mainská mývalí kočka vyžaduje místa hodně. Také si položte otázky:

  • Nebude nikomu v rodině nová kočička vadit?
  • Nehrozí jí nebezpečí ze strany jiných zvířat, které chovám?
  • Nebude jí nikdo z okolí ubližovat?

Pokud v některé z odpovědí jen nepatrně zaváháte, pořízení kočičky raději na nějaký čas odložte a vše si ještě jednou důkladně promyslete.

2. Toaleta

Na trhu najdete 2 typy kočičích záchodů - s krytem a bez krytu. Zakryté záchodky jsou praktické v tom, že z nich nevypadává stelivo a jejich okolí vypadá stále uklizeně. Výhodou odkrytého záchodku je, že vás vyjde levněji.

12 věcí, bez kterých se vaše kočka neobejde

3. Stelivo do kočičího záchodu

Trh v současné době nabízí spoustu možností, jaké stelivo si můžete zvolit. Mezi velmi oblíbené druhy patří hrudkující stelivo. To bez problémů vyhodíte do směsného odpadu nebo do toalety. Dalším typem, který si zaslouží vaši pozornost, je rozhodně silikonové stelivo. To velmi efektivně pohlcuje pach, což je v případě kočičího záchodu velká výhra.

4. Lopatka

Až začnete pátrat po vhodné lopatce, zaměřte se na ty děrované. Čisté stelivo z nich propadne z velké části zpět a vaše kočka ho využije při další potřebě.

5. Přepravka na cestování

Možná se svou kočičkou neplánujete nějak výrazně cestovat, ale občasné návštěvě veterináře se s největší pravděpodobností nevyhnete. Proto se vám bude hodit přepravka na cestování. Možná je vaše kočka zvyklá na postroj, ale právě u veterináře přepravku oceníte více. Jak to? Dokáže vaši kočku ochránit před psy, se kterými se v čekárně zřejmě setkáte.

12 věcí, bez kterých se vaše kočka neobejde

6. Tři misky

Proč právě tři misky? Na granule, na konzervy a kapsičky a na vodu. V případě, že se řadíte mezi vášnivé cestovatele a kočka s vámi bude výlety absolvovat, pořiďte jí raději ještě nějaké uzavíratelné misky. Na krmivo a na vodu.

7. Škrabadlo

Kočka se řadí mezi šelmy, a to s sebou nese určitou divokost. Potřebuje vytvořit takové podmínky, které jí umožní se naplno projevit. Jak jí v tom pomůžete? Pořiďte kvalitní škrabadlo. Bude na něm šplhat jako po stromech, obrousí si drápky a hezky se vyřádí.

12 věcí, bez kterých se vaše kočka neobejde

8. Hračky

Kočky si velmi rády hrají. Tedy když na to mají právě náladu. Pro tento případ byste měli mít doma pár hraček. Mezi velmi oblíbené patří například kočičí tunel nebo míček s rolničkami. Hračky navíc hezky zpestří vaše společné soužití.

9. Pelíšek

Své kočičce byste měli pořídit také pohodlný pelíšek. Občas bývá součástí škrabadla, ale ne vždy. Je dost možné, že kočka tento pelíšek využívat nebude, najde si jiné místo pro odpočinek - gauč, koš na prádlo nebo přímo vaši postel. Ale je lepší, když má možnost si vlézt do svého pelíšku, kde bude cítit klid a bezpečí. U nás například najdete velmi praktický pelíšek, který zároveň poslouží také jako přepravka.

10. Kartáč

Pořídili jste si kočku s dlouhou srstí? Pak vy i ona oceníte kartáč. Pokud ji budete pravidelně česat vyhnete se nepříjemným smotkům a dredům.

12 věcí, bez kterých se vaše kočka neobejde

11. Pamlsky

Při soužití s kočkou se vyplatí mít v zásobě kvalitní pamlsky. Nejlépe uděláte, když pořídíte ty, které mají nějakou přidanou hodnotu - pomáhají při průchodu spolykaných chuchvalců srsti, čistí zuby nebo dodávají potřebné vitamíny a minerální látky.

12. Kočičí dvířka a ochranné sítě

Plánujete vaši kočičku pouštět ven? Nezapomeňte na kočičí dvířka, díky nim se k vám bez problémů vrátí kdykoliv se jí zachce. Mezi další doplňky, které majitelé koček svým mazlíčkům pořizují, patří ochranné sítě. Ty využijete například na balkoně, aby vám z něj zvídavá kočička nevypadla.

A bez čeho si nedokážete život s kočkou představit vy? Pojďme se inspirovat navzájem, napište nám.

nahoru