Vážení zákazníci, upozorňujeme Vás na webové portály třetích stran, které nabízejí falešné slevové kódy pro nákup u naší společnosti HORNBACH. Naše společnost HORNBACH žádné takové slevové kódy neposkytuje a s těmito portály ani žádným způsobem nespolupracuje! Na odkazy na těchto portálech v zájmu vlastní bezpečnosti neklikejte, ani na těchto portálech nezadávejte žádné své údaje.

0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
27. 9. 2023 7:00 - 19:00 hod.
28. 9. 2023 zavřeno
Tuto informaci jste si vytiskli dne 22.09.23 v 7:04 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

4 tipy, jak správně vybrat zásuvky a vypínače

4 tipy, jak správně vybrat zásuvky a vypínače

Dostavěli jste dům, zrekonstruovali byt, nebo jenom chcete změnu? Zásuvky a vypínače patří mezi nezbytnosti, bez kterých to v bytě nesvítí, nehraje, nepere… A navíc dokáží skvěle doladit váš interiér. Pro správný výběr stačí dodržet pár základních pravidel, která jsme pro vás sepsali.

Bez seznamu to nejde

Základem každého úspěšného nákupu je dobrý seznam. V tomto případě byste ho měli sepisovat společně s elektrikářem. Jen on ví, kolik a jaké typy zásuvek a vypínačů potřebujete.

Máte pod omítkou připravené krabičky na 3 a více zásuvek, nebo vám stačí nakoupit jedno a dvojzásuvky? Potřebujete vypínač jednopólový, střídavý, křížový neb řazení 5? A kolik od každého typu koupit? Jakmile máte na všechny tyto otázky odpověď, běžte nakupovat. V obchodě už budete ladit jenom značku, design a vychytávky, které jsou každým rokem lepší.

Jak vybrat zásuvky a vypínače

Zavedené značky vítězí

Pořizovat vypínače a zásuvky do celého domu nebo bytu není levná záležitost. Když k tomu připočtete váš čas, který nad tím strávíte – výběr, nákup, instalace, tak je jasné, že vaše investice musí nějakou dobu vydržet funkční a krásná. Na českém trhu najdete celou řadu výrobců, ale vybírejte pečlivě. Jen zavedené značky splňují ta nejdůležitější kritéria:

  • stálé produktové rady
  • kvalita materiálu
  • kompletní příslušenství

Potřebujete zásuvky, vypínače, termostaty, stmívače, čidla, ovládání rolet. Zavedené značky mají největší výběr a díky stálým produktovým řadám vše můžete dokupovat podle potřeby i za pár let.
Pokud se vám rozbije jeden vypínač, chcete přirozeně jen koupit náhradní, nacvaknout ho a nic neřešit. Námitka, že máte mít od každého jeden náhradní kousek schovaný na půdě, zní jako vtip ze starých časů. U renomovaných značek se můžete spolehnout nejen na stálé produktové řady, ale i kvalitu provedení, designové trendy a technické vychytávky. Vybírejte chytře.

Vyberte si materiál, barvu a tvar

Díky seznamu víte přesně, co si máte koupit. Zvolili jste si renomovaného výrobce, který vás ani po letech nenechá na holičkách a má kompletní výběr. Nastává nejkrásnější část nákupu.
Vypínače a zásuvky si můžete začít vybírat podle toho, jak se vám líbí.

Jeden slavný designér řekl: “Je šíleně těžké udělat něco tak jednoduchého, jako je obyčejný čtvereček na zeď…“ V tuto chvíli za vás kus práce udělali návrháři ve spolupráci s výrobci, ale nepodceňte to. Vypínače a zásuvky jsou detaily, které podtrhnout váš interiér, sladí doplňky a řeknou vašim hostům něco málo o vašem vkusu.

Tvary a barvy laďte s interiérem, hrajte si, kombinujte. U vypínačů i zásuvek máte možnost zvolit si jinou barvu i materiál rámečku a mít svoje bydlení skutečně originální. Zda vaše vypínače a zásuvky budou z plastu, kovu, kůže, porcelánu nebo skla záleží jen na vás a na částce, kterou chcete do „krabiček“ investovat.

Sáhněte si na ně

Při výběru vypínačů a zásuvek buďte důslední. Vyzkoušejte si je. Jsou příjemné na dotek? Nezůstávají na nich otisky? Jsou snadno ovladatelné i pro děti?

Pro renomované výrobce jsou dětské pojistky u zásuvek samozřejmostí. U levnějších výrobků počítejte s nákupem krytek.

Jak vybrat vypínače a zásuvky

Vychytávky, které musíte mít

Zavedené značky myslí na vaši bezpečnost, pohodlí a funkčnost. Vyberte si, co potřebujete a co se vám líbí: zásuvka a s USB nabíječkou, dvojzásuvka s natočenou horní dutinou, rádio do stěny, stmívač, ovladač na rolety a venkovní žaluzie a nezapomeňte na specialitu pro sklepy a terasy - voděodolné a prachotěsné vypínače s krytím IP44.

nahoru