0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
Hornbach Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
193 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 14.08.22 v 3:30 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

4 tipy, jak vybrat dveře

Doba čtení: 8 min.
4 tipy, jak vybrat dveře

Traduje se, že štěstí přeje připraveným. Abyste i vy měli při výběru nových interiérových dveří, vchodových dveří nebo vchodových dveří do bytu šťastnou ruku a jasnou představu, připravili jsme pro vás přehled nejdůležitějších údajů a zároveň přehled nejčastějších otázek našich prodavačů směrem k vám, zákazníkům v prodejnách HORNBACH.

Jaký typ dveří potřebujete?

4 tipy, jak vybrat dveře

Vchodové dveře

Ať už se vracíte do svého domu, bytu nebo přicházíte do práce, vchodové dveře jsou těmi prvními, kterým při vstupu do budovy stisknete kliku. Při vašich příchodech a odchodech se setkáte s mnoha typy vchodových dveří, jejichž společným prvkem je to, že by se vždy měly otevírat směrem dovnitř.

4 tipy, jak vybrat dveře

Interiérové (pokojové, koupelnové)

V interiéru samotném se setkáváme s dalšími typy dveří. Záleží na vašich potřebách. Budou se vám do pokojů hodit dveře z laminátu, masivní, s 3D fólií, skleněné nebo posuvné? A nebo dveře shrnovací, protože prostě potřebujete ušetřit spoustu místa?

4 tipy, jak vybrat dveře

Speciální - bezpečnostní a protipožární

Tento typ dveří má upravenou konstrukci podle účelu použití. Setkáváme se tak s dveřmi protipožárními, které jsou odolné vůči plamenům a teplu nebo s dveřmi bezpečnostními, které mají zabudované prvky proti proražení či vypáčení.

Montáž bezpečnostních dveří přenechte odborníkovi

Aby funkce bezpečnostních dveří byla zaručena, musí tyto dveře instalovat pouze odborník. Jsou dodávány se třemi, resp. pěti bezpečnostními body. Od bodového zamykání přes prvky proti vysazení, vylomení, kukátka až po hlukový útlum. Doporučujeme zakoupit k těmto dveřím i bezpečnostní kování.

Samozřejmostí bezpečnostních dveří je požární odolnost, masivní rámová konstrukce. Mějte na paměti, že vstupní dveře do bytu s protipožární úpravou je dle stavebního zákona, nutné zasadit do protipožární obložkové zárubně.

Jaký materiál a povrch dveří preferujete?

Vchodové dveře rozdělujeme podle konstrukce materiálu a povrchu na:

Interiérové dveře rozdělujeme podle konstrukce materiálu a povrchu na:

U dřevěných dveří máte na výběr z několika povrchů

 • Dekor
  Povrch těchto dveří tvoří robustní fóliový potah s 3D efektem, který se snadno udržuje a má maximálně přírodní kresbu. Tento povrch se hodí pro všechny oblasti použití, ve kterých musí dveře něco vydržet.
 • Lakování
  Lakované dveře jsou prostřednictvím náročného procesu opatřeny několika vrstvami akrylátového laku, který je tvrzený proti UV záření. Jejich povrch je díky tomu hedvábně matný, třpytivý a mimořádně kvalitní.
 • Laminát (CPL)
  Tyto dveře mají laminátový potah a jsou díky tomu obzvláště odolné vůči poškrábání, oděru a nárazům. Z hlediska designu jsou tyto dveře dostupné ve formě přírodních dřevěných imitací, které dlouhodobě vyzařují krásu a eleganci.
 • Dýha
  Pokud se rozhodnete pro krájenou dýhu, dostanete dveře vybrané kvality. Dveře jsou chráněny a zušlechtěny několika vrstvami ekologického akrylátového laku, který je tvrzený proti UV záření. U těchto dveří se jedná o unikáty z přírodního produktu, dřeva.
 • Masiv
  U masivních dveří se používají výhradně přírodní materiály, díky kterým jsou dveře mimořádně robustní. U masivního zpracování záleží na kvalitě povrchové úpravy. Dveře koupíte i bez této úpravy, takže máte možnost si je upravit k obrazu svému.

4 tipy, jak vybrat dveře

Vnitřní struktura dveří

Dveře by měly nejen splňovat svou funkci, ale měly také ladit s ostatními prvky interiéru. Dalším důležitým znakem kvality dveří, resp. dveřního křídla, je jeho vnitřní struktura. Na složení struktury totiž závisí kvalita a stabilita dveří. A tak je na vašem rozhodnutí, zda budete denně používat.

4 tipy, jak vybrat dveře

Voštinové jádro

Díky voštinové struktuře jsou dveře mimořádně lehké, přesto mají vynikající povrch a vydrží vysoké plošné zatížení.

4 tipy, jak vybrat dveře

Odlehčená dřevotřísková výplň

Pokud kladete důraz na dobrou stabilitu a základní zvukovou izolaci, měli byste se při nákupu rozhodnout pro dveře s vložkou z odlehčené dřevotřísky.

4 tipy, jak vybrat dveře

Dřevotřísková výplň

Pro oblasti s vysokou hlukovou zátěží jsou vhodné dveře, jejichž jádro z masivní překližky. Příkladem mohou být bytové dveře ve vícegeneračních domech.

Jak správně určit orientaci dveří? Levé nebo pravé dveře?

Představte si, že před dveřmi stojíte. Rozhodnout se musíte mezi dveřmi, kterým se říká "pravé" nebo mezi dveřmi, kterým se říká "levé".

4 tipy, jak vybrat dveře

"Pravé dveře"

Pravé dveře mají usazení pantů na pravé straně a kliku vlevo. Dveře otevíráte pravou rukou směrem k sobě.

"Levé dveře"

Levé dveře mají usazení pantů na levé straně a kliku vpravo. Dveře otevíráte levou rukou směrem k sobě.

4 tipy, jak vybrat dveře

Jaký rozměr dveří potřebujete a jak ho změříte?

Jaké jsou nejoblíbenější trendy ve světě dveří?

Jasným vítězem mezi zákazníky je odolný laminát a extra kvalitní 3D fólie.

Nejoblíbenější jsou rámové dveře z odolného laminátu masivní konstrukce, s šířkou rámu 14 cm a výplní MDF (středně zhuštěná dřevovláknitá deska) o síle 12 mm, s extra kvalitní 3D fólií.
V těsném závěsu jsou pak voštinové dveře se šířkou rámu 55 mm, s výplní z lepené voštiny a oblými hranami bez viditelného spoje.

Jak namontovat interiérové dveře

Teď přichází ta chvíle, kdy se precizně vybrané interiérové dveře chystáte zabudovat do prozatím prázdných děr ve zdi. Není to nic těžkého. Spolu s našimi odborníky jsme pro vás vytvořili podrobný video návod z projekt ...více

nahoru
HORNBACH