Dopravní omezení HORNBACH Čestlice: Z důvodu opravy mostu přes D1 (Dobřejovice - Průhonice) bude od 20. 4. do 9. 6. 2022 uzavřen výjezd směr Čestlice (EXIT 8). Využijte výjezd směr Brno (EXIT 6). Aktuální dopravní situace.

0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
Hornbach Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
193 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 23.05.22 v 21:58 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

6 tipů, jak postavit chytrou domácnost

Doba čtení: 4 min.
6 tipů, jak postavit chytrou domácnost

Jen si to představte. Vyrážíte na zaslouženou dovolenou a v domě nastavíte topení a klimatizaci na požadovanou teplotu nebo předehřejete vodu. To vše zatímco zabezpečovací systém hlídá dům a čidla kontrolují kvalitu vzduchu v interiéru. Že je to nemožné? Omyl. Vítejte v inteligentní domácnosti.

Co všechno inteligentní domácnost zvládne?

Systémy chytré domácnosti řídí osvětlení, vytápění, klimatizaci a řadu doplňkových funkcí (například otevírání vrat nebo stahování žaluzií) včetně multimédií pro jednotlivé místnosti či v rámci celé domácnosti. Obvykle jsou také propojeny s externími systémy, jakými jsou zejména zabezpečovací zařízení a bazénová technologie. Tyto smart home systémy lze pochopitelně zabudovat také jako integrované.

Efektivní spolupráce

Systém inteligentní domácnosti tak pracuje buď samostatně, tedy v rámci jednotlivého úseku (například osvětlení, zásuvky nebo vytápění), či jako komplexní celek. Kromě toho umí aktivně pracovat s energiemi v rámci celého domova. V zimě zkrátka interiéry vytopí, v létě naopak vychladí, případně zatáhne žaluzie na jižní straně. To proto, aby se místnost zbytečně nepřehřívala a nebylo ji proto nutné chladit.

6 tipů, jak postavit chytrou domácnost

Co je cílem chytré domácnosti?

Inteligentní domácnost zajistí maximální pohodlí pro uživatele, ale hlavně úsporu energie. Systém totiž vyhodnocuje spotřebu a následně snižuje provozní náklady na minimum.

Na inteligentní systém lze proto napojit různé technologie: osvětlení, žaluzie, zabezpečovací systém, vytápění, chlazení, ohřev TUV, rekuperaci, vzduchotechniku, multimédia, vodostop i měření spotřeby elektřiny. Vždy záleží na konkrétním majiteli a tomu, čemu dává přednost.

Hornbach
1 2 3 4 5
Produkty z fotografie dostupné v e-shopu:
1
Smart Home ovládání vytápění

Každá místnost vašeho domova může mít tu správnou teplotu.

Přejít do kategorie Smart Home ovládání vytápění

2
Smart Home ovládání světla a elektrického proudu
3
Smart Home zabezpečení a řízení domácnosti
4
Smart Home a Hubs základní sady inteligentní domácnost
5
Řídicí jednotky pro zavlažování

Výhody inteligentní domácnosti:

 • Inteligentní domácnost můžete ovládat ze svého mobilního telefonu, počítače nebo tabletu.
 • Dům se neustále chová, jakoby v něm někdo bydlel a to i v případě vaší nepřítomnosti. Dokonale tak mate případné zloděje.
 • V domě je neustále udržováno příjemné klima.
 • V místnosti můžete jediným stiskem tlačítka nastavit odpovídající osvětlení.
 • Inteligentní domy při odchodu a zakódování automaticky vypnou všechny zásuvky, světla, zatáhnou žaluzie a vytápění přejde do úsporného režimu.
 • Bydlení je bezpečnější, úspornější a efektivnější.
 • Vytápění a chlazení může běžet v různých automatických režimech.
 • Žaluzie se za svítání automaticky odklopí a večer se soumrakem se zase sklopí.
 • Jediným tlačítkem u postele je možné bezpečně vypnout všechny světla a zásuvky.
 • Automatické režimy pomáhají šetřit energii.
 • Je možné sestavit různé verze inteligentní instalace.

Proměňte osvětlení ve „SMART“

Světla mají až zázračnou schopnost proměnit jakoukoli místnost a také její atmosféru. Dnes se již nespokojíme s jedním centrálním světlem, ale obvykle do místnosti umisťujeme další světla doplňková. Na druhou stranu je jejich ovládání několika tlačítky na stěnách (či ovladačích) poněkud komplikované.

Proto vznikly inteligentní domácnosti, které přeměnily klasická světla na světla „SMART“. Jakmile přijdete do místnosti, systém automaticky rozsvítí centrální světlo. V noci buďto zhasne nebo nastaví osvětlení tak, aby nikoho neoslňovalo. O osvětlení v chytré domácnosti se tak nemusíte vůbec starat.

6 tipů, jak postavit chytrou domácnost

S chytrou elektroinstalací je život hračka

Inteligentní dům má namísto klasické elektroinstalace tzv. elektroinstalaci inteligentní, která dokáže ovládat cokoliv v objektu, co je připojené na elektrický proud. Navíc zde existuje také záložní zdroj, který se sepne ve chvíli výpadku elektrického proudu.

Inteligentní elektroinstalace společně s doprovodnými systémy tak zvyšuje pohodlí obyvatelů, ulehčuje jim mnohé činnosti, střeží dům a umožňuje jeho ovládání i na dálku. Provoz domu se tak stává efektivnější, úspornější, zdravější a bezpečnější.

nahoru
HORNBACH