Vážení zákazníci, upozorňujeme Vás na webové portály třetích stran, které nabízejí falešné slevové kódy pro nákup u naší společnosti HORNBACH. Naše společnost HORNBACH žádné takové slevové kódy neposkytuje a s těmito portály ani žádným způsobem nespolupracuje! Na odkazy na těchto portálech v zájmu vlastní bezpečnosti neklikejte, ani na těchto portálech nezadávejte žádné své údaje.

0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
27. 9. 2023 7:00 - 19:00 hod.
28. 9. 2023 zavřeno
Tuto informaci jste si vytiskli dne 21.09.23 v 23:29 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

6 tipů, jak postavit chytrou domácnost

6 tipů, jak postavit chytrou domácnost

Jen si to představte. Vyrážíte na zaslouženou dovolenou a v domě nastavíte topení a klimatizaci na požadovanou teplotu nebo předehřejete vodu. To vše zatímco zabezpečovací systém hlídá dům a čidla kontrolují kvalitu vzduchu v interiéru. Že je to nemožné? Omyl. Vítejte v inteligentní domácnosti.

Co všechno inteligentní domácnost zvládne?

Inteligentní domácnost zajistí maximální pohodlí pro uživatele, ale hlavně úsporu energie. Systém totiž vyhodnocuje spotřebu a následně snižuje provozní náklady na minimum.

Na inteligentní systém lze napojit, a to i dodatečně, různé technologie: osvětlení, žaluzie, zabezpečovací systém, vytápění, chlazení, ohřev TUV, rekuperaci, vzduchotechniku, multimédia, vodostop i měření spotřeby elektřiny. Vždy záleží na konkrétním majiteli a tomu, čemu dává přednost.

Systémy chytré domácnosti řídí osvětlení, vytápění, klimatizaci a řadu doplňkových funkcí (například otevírání vrat nebo stahování žaluzií) včetně multimédií pro jednotlivé místnosti či v rámci celé domácnosti. Obvykle jsou také propojeny s externími systémy, jakými jsou zejména zabezpečovací zařízení a bazénová technologie. Tyto smart home systémy lze pochopitelně zabudovat také jako integrované.

Hornbach
1 2 3 4 5
Produkty z fotografie dostupné v e-shopu:
1
Smart Home ovládání vytápění

Každá místnost vašeho domova může mít tu správnou teplotu.

Přejít do kategorie Smart Home ovládání vytápění

2
Smart Home ovládání světla a elektrického proudu
3
Smart Home zabezpečení a řízení domácnosti
4
Smart Home a Hubs základní sady inteligentní domácnost
5
Řídicí jednotky pro zavlažování

Lze domácnost vybavit smart systémy postupně?

Ano, jde to. Pokud plánujete rekonstrukci, stojí za to přemýšlet o tom, jak do ní začlenit inteligentní domácnost. Připravte si půdorys místností a domu, rozpočet a můžete začít pracovat na tom, jak nejlépe integrovat zařízení Smart Home.

Jděte na to chytře. Ukážeme vám, jak se to dělá.

Smart Home je o efektivní spolupráci

Systém inteligentní domácnosti pracuje buď samostatně, tedy v rámci jednotlivého úseku (například osvětlení, zásuvky nebo vytápění), či jako komplexní celek. Kromě toho umí aktivně pracovat s energiemi v rámci celého domova. V zimě zkrátka interiéry vytopí, v létě naopak vychladí, případně zatáhne žaluzie na jižní straně. To proto, aby se místnost zbytečně nepřehřívala a nebylo ji proto nutné chladit.

Modernizace vytápění, osvětlení a elektřiny

Pokud chcete jít ještě o krok dál a spojit ve své domácnosti několik výhod Smart Home, měli byste uvažovat o použití brány Smart Home (nazývané také "hub", "bridge" nebo "central").

Pomocí brány můžete centrálně nastavit různá zařízení. Pokud máte několik inteligentních místností, vyplatí se ukládat pravidla pro různá zařízení do této brány a automatizovat procesy. Například když jdete spát, můžete jedním kliknutím vypnout osvětlení a topení v kuchyni, obývacím pokoji, jídelně a ložnici. Díky těmto pravidlům můžete nejen zajistit optimální klima v místnosti, ale také optimalizovat spotřebu tepla a elektřiny a ušetřit energii.

Vyměňte staré žárovky a zapojte adaptéry

Termostaty radiátorů můžete snadno vyměnit i sami. Pokud bydlíte v pronajatém bytě, můžete si při stěhování jednoduše vzít spotřebiče s sebou.

Kolik času vás to asi tak bude stát? Odhadovaná doba je 70 minut.

 • Nastavení brány
 • Instalace aplikace
 • Nastavení 3 x lampy
 • Nastavení 2 x adaptérové zástrčky
 • Nastavení 3 x radiátorových termostatů
 • Nastavení pravidel v aplikaci

Pokud se rozhodnete inteligentně vybavit i další oblasti, můžete zakoupit další zařízení a začlenit je do své chytré domácnosti. Důležité je pouze zkontrolovat seznam kompatibility vaší brány.

Chcete začít přímo s regulací elektřiny nebo vytápění? Žádný problém - startovací sady SMART HOME by hornbach jsou k dispozici v obou verzích.

 6 tipů, jak postavit chytrou domácnost
Zobrazit produkty +

Výhody inteligentní domácnosti:

 • Inteligentní domácnost můžete ovládat ze svého mobilního telefonu, počítače nebo tabletu.
 • Dům se neustále chová, jakoby v něm někdo bydlel a to i v případě vaší nepřítomnosti. Dokonale tak mate případné zloděje.
 • V domě je neustále udržováno příjemné klima.
 • V místnosti můžete jediným stiskem tlačítka nastavit odpovídající osvětlení.
 • Inteligentní domy při odchodu a zakódování automaticky vypnou všechny zásuvky, světla, zatáhnou žaluzie a vytápění přejde do úsporného režimu.
 • Bydlení je bezpečnější, úspornější a efektivnější.
 • Vytápění a chlazení může běžet v různých automatických režimech.
 • Žaluzie se za svítání automaticky odklopí a večer se soumrakem se zase sklopí.
 • Jediným tlačítkem u postele je možné bezpečně vypnout všechny světla a zásuvky.
 • Automatické režimy pomáhají šetřit energii.
 • Je možné sestavit různé verze inteligentní instalace.

Proměňte osvětlení ve „SMART“

Světla mají až zázračnou schopnost proměnit jakoukoli místnost a také její atmosféru. Dnes se již nespokojíme s jedním centrálním světlem, ale obvykle do místnosti umisťujeme další světla doplňková. Na druhou stranu je jejich ovládání několika tlačítky na stěnách (či ovladačích) poněkud komplikované.

Proto vznikly inteligentní domácnosti, které přeměnily klasická světla na světla „SMART“. Jakmile přijdete do místnosti, systém automaticky rozsvítí centrální světlo. V noci buďto zhasne nebo nastaví osvětlení tak, aby nikoho neoslňovalo. O osvětlení v chytré domácnosti se tak nemusíte vůbec starat.

Teď můžete lampy jednoduše ovládat pomocí chytrého telefonu a zajistit si to správné světlo pro filmový večer nebo večeři s přáteli.

Kolik času vás to bude stát? Předpokládaný odhat je 30 minut.

 • Instalace aplikace
 • Nastavení 3 x lampy
 • Nastavení dálkového ovládání

 6 tipů, jak postavit chytrou domácnost
Zobrazit produkty +

S chytrou elektroinstalací je život hračka

Inteligentní dům má namísto klasické elektroinstalace tzv. elektroinstalaci inteligentní, která dokáže ovládat cokoliv v objektu, co je připojené na elektrický proud. Navíc zde existuje také záložní zdroj, který se sepne ve chvíli výpadku elektrického proudu.

Inteligentní elektroinstalace společně s doprovodnými systémy tak zvyšuje pohodlí obyvatelů, ulehčuje jim mnohé činnosti, střeží dům a umožňuje jeho ovládání i na dálku. Provoz domu se tak stává efektivnější, úspornější, zdravější a bezpečnější.

Dodatečná montáž světla a napájení

Pokud rekonstruujete svůj dům a chcete vdechnout trochu chytrého života roletám, osvětlení a zásuvkám, můžete také přímo instalovat chytré zásuvky pod omítku, vypínače světel a ovládání rolet. Prvky podomítkové instalace dokonale zapadnou do místnosti. Pokud navíc nainstalujete detektory pohybu pro ovládání světla, budete mít světlo vždy tam, kde ho potřebujete.

Vzhledem k tomu, že se jedná o elektroinstalační práce, musí je provést odborník.

Kolik času vás to bude stát? Odhadujeme, že 3 hodiny.

 • Nastavení brány
 • Instalace aplikace
 • Nastavení 2 x vypínačů pod omítku
 • Nastavení 3 x zásuvky pod omítku
 • Nastavení 3 x ovládání rolet pod omítku
 • Nastavení 2 x detektorů pohybu
 • Nastavení pravidel v aplikaci

 6 tipů, jak postavit chytrou domácnost
Zobrazit produkty +
nahoru