0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 98 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 31.05.23 v 2:15 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Chytré osvětlení Philips Hue

Doba čtení: 17 min.
Chytré osvětlení Philips Hue

Více než jen světlo. Philips Hue je o tom, co si dokážete představit. Probouzejte se sluncem každý den. Přeneste vyprávění příběhů na úplně jinou úroveň. Dostávejte sportovní informace pomocí barev. Ať to vypadá, že jste doma, i když to tak není. Nechte světlo, aby vás přivítalo, rozveselilo, nabilo energií a ochránilo. Vítejte v propojené domácnosti! Zjistěte, co Hue dokáže.

Philips Hue kombinuje dohromady příjemné osvětlení s intuitivním ovládáním. Tento inovativní koncept ovládání vám umožňuje kdykoli a odkudkoli ovládat své osvětlení pomocí aplikace. Prozkoumejte své možnosti!

 • Užijte si plynulého, komfortního stmívání.
 • Vytvořte pomocí přirozeně bílého světla kdykoli tu správnou atmosféru.
 • Nebo si svůj interiér ozdobte 16 milióny barev.
 • A akce! Synchronizujte svítidla se svoji hi-fi soupravou, televizí či herní konzolí. Tak budete přímo v centru dění.
 • Naprogramujte svá svítidla na pohodlnou automatizaci domácnosti.
 • Pomocí pohybových čidel a simulace přítomnosti zvyšte svoji bezpečnost zatímco budete na dovolené.
 • Díky technice geofencingu (pomocí GPS ve vašem telefonu) vás může osvětlení doma uvítat nebo se automaticky vypnout, když odejdete. Nebo se vám automaticky otevře příjezdová brána a rozsvítí světla na příjezdové cestě nebo před vchodem do domu.

Jaké jsou možnosti a co je dobré vědět?

Základní úrovně dle možnosti ovládání

1. úroveň - možnost stmívání

Všechna svítidla a světelné zdroje (označené " Philips Hue White") můžete "pouze" stmívat pomocí bezdrátového ovladače. Ovladač je součástí balení každého svítidla a vybraných světelných zdrojů. Jeden ovladač je možné spárovat s více svítidly či žárovkami. Barevná teplota světel je vždy teplá bílá (2700 K). Pro stmívání není zapotřebí pořizovat Philips Hue Bridge a instalovat aplikaci do mobilního telefonu.

2. úroveň - stmívání a změna teploty světla

U všech svítidel a žárovek (označené " Philips Hue White Ambiance") je možné měnit barevnou teplotu světla od teplé bílé (2700 K - teplota barvy slunce při východu nebo západu) až po denní bílou (6500 K - teplota barvy slunce v poledne v letní den). Správná změna teploty velmi příznivě přispívá ke správnému fungování lidského organismu a pomáhá například soustředění při studiu. K této změně je už zapotřebí Philips Hue Bridge a aplikace (zdarma) v mobilním telefonu nebo tabletu.

3. úroveň - předchozí úrovně + výběr z 16 miliónů barev

Kromě funkcí předchozích dvou úrovní umí tato svítidla a světelné zdroje (označené " Philips Hue White and Color Ambiance") plynule měnit jakékoliv barvy (celkem 16 miliónů barev a jejich odstínů). K ovládání těchto svítidel je také zapotřebí Philips Hue Bridge a ovládací aplikace v mobilním telefonu.

Chytré osvětlení Philips Hue

Jak začít?

Pro začátek nepotřebujete nic jiného než základní sadu s Philips Hue Bridge a žárovkami Philips Hue či samostatný Philips Hue Bridge, který lze doplnit o dalších 50 dalších žárovek, svítidel, vypínačů, pohybových čidel a dalšího příslušenství z rodiny Philips Hue.

Startovací sadu si můžete zvolit podle světelných možností. Například pokud chcete pouze teplé bílé světlo (2700 K) s možností stmívání, pak je pro vás vhodná sada Philips Hue White Starter Kit.

Pokud si ale už budete chtít řídit teplotu světla (včetně stmívání), pak je pro vás vhodná sada Philips Hue White Ambience Starter Kit.

Toužíte-li po barevné domácnosti, můžete si pořídit Philips Hue Bridge a k němu přikoupit požadované světelné zdroje, které dokáží měnit barvy světla.

Postupujte podle těchto jednoduchých kroků

 • 
			Chytré osvětlení Philips Hue

  1. krok

  Našroubujte svoji žárovku Philips Hue do objímky a zapněte světlo.

 • 
			Chytré osvětlení Philips Hue

  2. krok

  Zasuňte Bridge do zásuvky – ten se automaticky zapne. Poté spojte Bridge pomocí dodaného síťového kabelu se svými routerem a počkejte, dokud se nerozsvítí tři kontrolky.

 • 
			Chytré osvětlení Philips Hue

  3. krok

  Stáhněte si svoji aplikaci Philips Hue a vytvořte spojení s Bridgem. Po vytvoření spojení vyberte své žárovky a svítidla. Spínač stmívání Philips Hue se rovněž nastavuje pomocí aplikace.

 • 
			Chytré osvětlení Philips Hue

  4. krok

  Seznamte se s rozmanitými možnostmi, které vám nabízí aplikace Philips Hue a pohrajte si se svým osvětlením. A když se později rozhodnete pustit do svého interiéru další výrobky z rodiny Philips Hue, jednoduše je zapojíte do elektřiny a přidáte je do svého systému pomocí aplikace.

Philips Hue Bridge – srdce celého systému

Bridge spojuje váš chytrý telefon či tablet se svítidly Philips Hue. Spojte až 50 žárovek či svítidel s Bridgem a ovládejte doma všechny propojené žárovky pouze jedním dotykem prstu.

Bridgi je jedno, kde se právě nacházíte, protože se připojuje přes váš Wi-Fi router k síti a přes internet spojuje váš systém s vnějším světem. Takto můžete své osvětlení flexibilně ovládat také mimo váš domov pomocí aplikace ve vašem telefonu nebo tabletu!

Chytré osvětlení Philips Hue
Chytré osvětlení Philips Hue

Aplikace Philips Hue – naprostá flexibilita

Pohodlné ovládání osvětlení přes chytrý telefon, kdykoliv a kdekoliv. To umožňuje aplikace Philips Hue App pro iOS a Android.

Tato aplikace umí:

 • synchronní ovládání všech světel ve vašem interiéru, ať se jedná o koupelnu, obývací či dětský pokoj
 • stmívání osvětlení jedním pohybem
 • přiřazení vhodné světelné atmosféry každé místnosti – pro optimální prostředí
 • proměna místností pomocí navržené palety barev
 • naprogramování světla – od probuzení až po návrat domů
 • ovládání osvětlení v režimu z domova či zvenku – při použití geolocation dokonce plně automaticky

Spínač a stmívač Philips Hue – pro každou příležitost

Nechcete svůj chytrý telefon doma nosit neustále u sebe, abyste mohli osvětlení ovládat? Dokonalou alternativou je spínač stmívání Philips Hue. Ten můžete snadno propojit s Philips Hue Bridge a vždy tak nastavovat požadovanou úroveň světlosti.

Při namontování na stěnu ho můžete používat stejně jako jakýkoli běžný nástěnný spínač nebo ho můžete vyjmout z magnetického držáku a používat jako dálkové ovládání s dosahem až 12 metrů.

Chytré osvětlení Philips Hue
Chytré osvětlení Philips Hue

Ovladač Philips Hue Tap – kabely a baterie patří minulosti

Již žádné kabely, elektrické přípojky či baterie – pomocí inovativního systému osvětlení můžete odkudkoli z interiéru bezdrátově ovládat jakékoli připojené svítidlo. Namísto elektřiny ze stěny či baterie se používá kinetická energie, která vzniká vašimi doteky.

Upevněte dotykový spínač Philips Hue magnetem na stěnu nebo si ho s sebou vezměte jako dálkový ovladač.

Další možnosti Philips Hue

Ovládání hlasem

Philips Hue funguje i s technologiemi Amazon Alexa, Apple Homekit a Google Home, podporovanými funkcí Google Assistant, které vám umožní ovládat světla hlasem.

Zapínejte a vypínejte světla. Vytvořte dokonalou atmosféru ztlumením světla na požadovaný jas. Aktivujte přednastavené scény, změňte barvy a další, aniž byste jezdili prstem po displeji.

Chytré osvětlení Philips Hue

Bezdrátová technologie ZigBee

Systém Philips Hue vychází při ovládání světel ze spolehlivé technologie ZigBee s nízkou spotřebou energie. Systém je otevřený a neustále se do něj doplňují nové funkce a vylepšení i od jiných výrobců a nadšenců. Aktualizace softwaru i firmwaru se ve výrobcích Philips Hue provádějí přímo, bezdrátově a bez námahy.

Systém lze tedy propojit s produkty od jiných výrobců používajících komunikační protokol ZigBee. Například před přicházející bouřkou se vám automaticky zatáhnou venkovní rolety na střešních oknech. Nebo při příjezdu k domu se vám automaticky otevře brána a následně grarážová vrata.

Philips Hue Bridge a kompatibilita se SMART HOME by hornbach

Philips HueBridge podporuje hardwarové ověřování vyžadované pro Apple HomeKit. Díky propojení Apple HomeKit se systémem Philips Hue můžete ovládat osvětlení prostřednictvím Siri a zapojit dokonalé osvětlení do naprogramovaných scén. Totéž platí pro AmazonAlexa a Bosch - a samozřejmě SMART HOME by hornbach.

Philips Hue je kompatibilní se SMART HOME by hornbach. To znamená, že pomocí brány SMART HOME by hornbach můžete ovládat také všechna svítidla. Stačí propojit bránu a Philips Hue Bridge.

Chcete připojit Philips Hue Bridge k bráně SMART HOME by hornbach? Funguje to takto.

1. Otevřete aplikaci SMART HOME by hornbach

2. Klikněte na symbol plus v pravém horním rohu a poté na výraz "zařízení".

Philips Hue a SMART HOME by hornbach

V aplikaci:

Philips Hue a SMART HOME by hornbach

Vyberte Philips Hue.

Philips Hue a SMART HOME by hornbach

V aplikaci:

Philips Hue a SMART HOME by hornbach

Postupujte podle pokynů. Pokud již tyto kroky znáte, můžete bránu kdykoli přepnout do režimu výuky stisknutím symbolu plus.

Philips Hue a SMART HOME by hornbach

V aplikaci:

Philips Hue a SMART HOME by hornbach

Všechny lampy Philips Hue připojené k Philips Hue Bridge budou nyní přidány do brány.

Philips Hue a SMART HOME by hornbach

V aplikaci:

Philips Hue a SMART HOME by hornbach

Přidané lampy můžete vidět v přehledu zařízení. Můžete je ovládat jednotlivě nebo je seskupit. V závislosti na typu lampy Philips Hue si můžete vybrat z různých barev, stmívání a barevné teploty.

Philips Hue a SMART HOME by hornbach
Philips Hue a SMART HOME by hornbach

V aplikaci:

Philips Hue a SMART HOME by hornbach

Pokud chcete lampy opět odstranit, vyberte položku nabídky Brána nebo Upravit bránu a klikněte na tlačítko "Partner". Zde můžete odebrat Philips Hue Bridge z brány. Spolu s ním se odstraní také všechny lampy.

Philips Hue a SMART HOME by hornbach

V aplikaci:

Philips Hue a SMART HOME by hornbach

Často kladené otázky k Philips Hue

Která zařízení jsou podporována?

Pohodlné ovládání světla prostřednictvím chytrého telefonu, kdykoli a kdekoli chcete. To umožňuje aplikace Philips Hue pro iOS a Android. Jednoduše si ji stáhněte a začněte. V obchodě Apple App Store nebo Google Play zjistěte, která verze softwaru pro iOS nebo Android je pro použití aplikace Hue ve vašem zařízení vyžadována.

Upozorní vás aplikace na nadcházející aktualizaci softwaru?

Pokud vám aplikace oznámí, že software již není aktuální, měli byste rozhodně provést aktualizaci. Neodkládejte ji déle než 4 týdny, protože systém musí být z bezpečnostních důvodů aktualizován.

Při aktualizaci mějte na paměti, že zařízení Bridge musí být připojeno k internetu a aplikace musí být připojena k účtu "My Hue". Všechny světelné zdroje a svítidla, které mají být aktualizovány, musí být připojeny k napájení. Aktualizaci softwaru spustíte tak, že v nastavení přejdete na položku Aktualizace softwaru a stisknete oranžové tlačítko "Aktualizovat".

Jak dlouho trvá aktualizace softwaru?

U Hue Bridge trvá aktualizace softwaru až 3 hodiny, aktualizace Lampa Hue je dokončena již po jedné minutě. Během aktualizace nelze zařízení ovládat, dokud kontrolky blikají.

Kolik barev dokáže Hue zobrazit?

Všechny barvy barevného spektra, i když šedá, černá a hnědá se nehodí. Pokud nelze přesně trefit požadovanou barvu, vyhledá Hue nejlepší alternativu, kterou lze reprezentovat.

Kromě mnoha různých barev nabízí Hue také různé odstíny bílé. Volte plynule mezi teplým bílým nažloutlým až studeným bílým namodralým světlem.

V čem spočívá funkce Wake Up?

Když tuto funkci aktivujete, lampy a světla se začnou pomalu rozjasňovat přibližně 30 minut před tím, než se chcete probudit.

Jak mohu vytvářet nové scény?

Jedním ze způsobů, jak vytvořit scénu, je stisknout tlačítko "+" v dolní části panelu scén. Máte možnost vytvořit scénu na základě snímků z fotoaparátu nebo fotografií poskytnutých společností Philips.

Jak mohu změnit barvy scény?

Po aktivaci scény založené na obrázku můžete scénu upravit výběrem tlačítka barevné tužky.

Pokud chcete, aby lampy měnily své barvy náhodně, vyberte možnost Náhodně. Pokud chcete konkrétní lampě přiřadit určitou barvu, přejděte na kartu Lampy a přetažením ikony lampy přiřaďte této konkrétní lampě barvu, bílou atd.

Jak fungují světelné scény?

Chcete-li přidat novou scénu, vyberte místnost a otevřete nastavení světelné scény. Poté stiskněte tlačítko "+" a postupujte podle nastavení na obrazovce. Případně můžete vytvořit světelnou scénu z nastavení místnosti. Stiskněte tlačítko "+" a uložte aktuální nastavení jako světelnou scénu.

Světelné scény můžete upravit výběrem místnosti a světelné scény. Poté jednoduše upravte nastavení jasu a barev pomocí symbolu tužky. Scény můžete přejmenovat tak, že přejdete do okna pro výběr scén, podržíte příslušnou scénu a znovu ji stisknete.

Chcete-li scény odstranit, přejděte také do okna výběru, podržte stisknutou scénu, kterou chcete odstranit, a stiskněte tlačítko "X".

Kolik produktů Hue lze připojit k jednomu Bridge?

K Bridge lze připojit až 50 žárovek, světel nebo vypínačů Philips Hue.

Která zařízení podporují geofencing?

Všechna zařízení se systémy iOS a Android s nejnovější aplikací a možností používat mobilní data.

Co je Philips Hue LightStrip+?

Philips Hue LightStrip+ je nejflexibilnější pásek LightStrip od společnosti Philips. Lze jej ohýbat, tvarovat a otáčet v libovolném směru. Hue LightStrip+ můžete prodloužit až na 10 m a osvětlit tak celé místnosti. Díky světelnému toku 1 600 lm na délce 2 m lze Hue LightStrip+ použít k dekorativním i funkčním účelům.

Můžete s páskem Hue EnergyStrip+ ušetřit energii?

Světlo LED je poměrně energeticky úsporné! Každá jednotlivá žárovka má při plném jasu až o 80 % nižší spotřebu než běžná žárovka. Při stmívání nebo jiné barvě se spotřebuje ještě méně energie. Můžete tak ušetřit peníze.

Co je Hue Go, Hue Bloom a Hue Iris?

Hue Go je zcela nová generace svítidel, která kombinuje přednosti žárovek Hue a svítidel Hue Bloom a Hue Iris.

Svítidlo Hue Go je přenosné, takže jej lze použít kdekoli jako samostatné dekorativní světlo bez zdroje napájení nebo jako nástěnnou podložku po připojení ke zdroji napájení. Přímo na zařízení si můžete vybrat ze sedmi různých světelných efektů. Hue Go kombinuje výrazné barvy žárovek Hue Bloom a Hue Iris s vysoce kvalitním bílým světlem žárovek Hue.

Světelný tok 300 lm je výrazně vyšší než u svítidel Hue Bloom (120 lm) a Hue Iris (210 lm). Kombinací bílých a barevných diod LED vytváří zařízení Hue Go mírně odlišné barvy.

Jak funguje efekt Ambilight TV?

Můžete si vybrat mezi statickým a dynamickým režimem. Lampy Hue, které jsou dále od televizoru, aplikace automaticky přepne do tiššího, statičtějšího režimu, aby neblikaly na pozadí nebo po stranách. Můžete také nastavit, které žárovky Hue budou sledovat aktuální efekty Ambilight. Nastavení jednoduše upravte individuálně pomocí dynamických ovládacích prvků v aplikaci.

Je pro žárovky Hue nutná speciální objímka?

Ne, Hue White se hodí do jakéhokoli standardního svítidla s paticí E27.

Sklo nebo jiná část je vadná nebo poškozená? Co teď?

Náhradní díly Philips lze objednat u specialisty na osvětlení nebo v kontaktním centru.

Jak lze stmívač Hue namontovat na zeď?

Použijte lepicí pásek, který je připevněn na zadní desce stmívače. Odstraňte bílou ochrannou fólii a nalepte stmívač na čistou stěnu. Otevřete zadní desku pomocí šroubováku a přišroubujte stmívač ke stěně. Nebo můžete stmívač umístit na kovový povrch pomocí 2 integrovaných magnetů.

Co dělat, když nefunguje stmívač?

Odstranili jste tenký plastový proužek vyčnívající z prostoru pro baterii? Pokud ne, udělejte to hned. Dbejte na to, abyste nepřekročili minimální vzdálenost 12 m od svítidel.

Upozorňujeme, že pokud jste stmívač připevnili ke kovovému povrchu, může to ovlivnit jeho dosah. Stmívač funguje, když se po stisknutí tlačítka rozsvítí zelená kontrolka LED. Zkontrolujte, zda je zapnutý nástěnný vypínač. Pokud ani to nepomůže, změňte kanál ZigBee.

Jak přidat lampu Philips Hue ke stmívači?

Jednoduše držte dálkový ovladač ve vzdálenosti 15 cm od lampy a stiskněte tlačítko "I" na 10 sekund, dokud se LED dioda na stmívači nerozsvítí zeleně. Během tohoto procesu kontrolka několikrát zabliká.

Jak mohu ovládat lampy pomocí různých stmívačů Hue?

Stiskněte a podržte tlačítko na zadní straně stmívače, který chcete přidat, po dobu 10 sekund a podržte stávající stmívač v blízkosti nového stmívače. Stiskněte a podržte tlačítko "I" na obou stmívačích, dokud se kontrolka LED nerozsvítí zeleně. Poté přiřaďte všechny lampy, které chcete ovládat, k novému stmívači.

Jak lze všechny lampy nastavit na stejnou úroveň stmívání?

Jednoduše ztlumte všechny lampy, dokud všechny nedosáhnou nejsvětlejší úrovně.

Rychlé stmívání a individuální ovládání, jak to funguje?

Rychlé stmívání se provádí dlouhým stisknutím stmívače. Krátkým stisknutím můžete jas upravit pouze na krátkou dobu. K samostatnému ovládání žárovek potřebujete můstek Hue Bridge.

Stmívač již nevysílá signály do systému, co dělat?

Podržte současně stisknutá všechna 4 tlačítka, dokud se kontrolka nerozsvítí zeleně. Asi po 30 sekundách by mělo vše opět fungovat.

Použití stmívače Hue s Bridge a bez něj.

Bez integrace Bridge lze ke stmívači Hue připojit až 10 produktů Hue. V kombinaci se systémem Hue lze pomocí stmívače ovládat až 50 produktů. Chcete-li to provést, přidejte ji v nastavení aplikace. Upozorňujeme, že po připojení stmívače Hue k systému Hue je funkce ručního párování vypnuta. Stmívač Hue pak lze konfigurovat prostřednictvím aplikace. Pokud chcete stmívač Hue odebrat ze systému Hue, vyberte jej v aplikaci, stiskněte tlačítko Info a potvrďte odstranění v dolní části obrazovky.

Mohu pro Hue Iris použít běžný stmívač?

Běžný stmívač není se zařízením Hue Iris kompatibilní. Aby nedošlo k negativnímu ovlivnění výkonu a životnosti svítidla, měli byste odstranit všechny stmívače mezi objímkou a svítidlem.

Mohu výrobky Hue používat venku?

Ne, jsou vhodné pouze pro vnitřní použití.

Funguje Hue Iris i bez startovací sady?

Hue Iris funguje pouze v kombinaci se startovací sadou Hue nebo můstkem Hue Bridge. K můstku lze připojit až 50 zařízení Hue Irises.

Pokud je nastavení barev v aplikaci stejné pro Hue Iris a lampu Hue, je zde barevný rozdíl, proč?

Na rozdíl od žárovek Hue, které byly vyvinuty pro funkční osvětlení, poskytuje Hue Iris náladové a atmosférické osvětlení. Struktura diod LED je tedy jiná než u žárovek Hue, a proto se liší i barevné podání.

Je zařízení Hue Iris vodotěsné?

Ne. Svítilnu uchovávejte mimo dosah vody a vysoké vlhkosti.

Jaký je dosah Hue Bridge?

Dosah je přibližně 30 m v závislosti na tom, zda se mezi Bridge a prvním světlem nacházejí nějaké překážky. Pro zvýšení dosahu funguje každá lampa Hue jako zesilovač signálu ZigBee.

Je Hue Bridge plně funkční? Zjistěte více.

Hue Bridge je plně funkční, když jsou zapnutá všechna 4 ovládací světla. Všechny 4 jsou jednou kontrolkou napájení na levé straně. Když svítí, je připojen napájecí kabel. Uprostřed je kontrolka sítě, která ukazuje, zda je Bridge úspěšně připojen k síti směrovače. Na pravé straně se rozsvítí kontrolka ovládání Hue Portal, když je Bridge úspěšně připojen k internetu. Modrý kroužek kolem loga Philips na konci indikuje, zda je komunikace ZigBee zapnutá a funkční. Poté se připojí lampy a svítidla Hue.

Kdy mám použít tlačítko pro obnovení továrního nastavení?

Toto tlačítko byste měli stisknout pouze v případě závažného problému nebo pokud vás o to požádá zákaznický servis. V opačném případě jej nepoužívejte, protože stisknutím tlačítka se vymažou všechna nastavení, jako jsou lampy, svítidla, připojená zařízení, světelné scény atd.

Jak se Hue Tap připojuje k systému?

Stačí otevřít nastavení příslušenství v aplikaci Hue a postupovat podle pokynů na obrazovce. Pokud zařízení Hue Tap náhle přestane reagovat, pravděpodobně jste stiskli tlačítko příliš dlouho a odpojili jej. Pak se jednoduše znovu připojte prostřednictvím aplikace. Pokud to stále nefunguje, kontaktujte zákaznický servis.

Jak funguje Hue Tap a jak poznám, že můstek Hue Bridge přijal příkaz?

Systém zabudovaný do zařízení Hue Tap shromažďuje kinetickou energii. Když na tlačítko zatlačíte, senzor to rozpozná a pomocí technologie ZigBee shromáždí energii pro připojení k produktům Hue. Díky kinetické energii nepotřebuje Hue Tap baterie ani napájecí zdroj, tedy žádnou elektřinu.

Jak připevnit Hue Tap na zeď?

Hue Tap lze připevnit pomocí dodané lepicí pásky. Nemusíte se bát, že by páska zanechávala ošklivé okraje. Není pro vás lepení to pravé? Poté jednoduše přišroubujte zadní desku ke stěně.

Kolik kohoutků Hue lze použít?

K můstku Hue Bridge lze připojit až 25 kohoutků Hue. Počet připojených kohoutků Hue nemá vliv na počet žárovek a svítidel Hue. Všechny produkty jsou navrženy tak, aby spolupracovaly.

nahoru