Dopravní omezení HORNBACH Čestlice: Z důvodu opravy mostu přes D1 (Dobřejovice - Průhonice) bude od 20. 4. do 9. 6. 2022 uzavřen výjezd směr Čestlice (EXIT 8). Využijte výjezd směr Brno (EXIT 6). Aktuální dopravní situace.

0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
Hornbach Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
193 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 23.05.22 v 22:39 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Chytré osvětlení Philips Hue

Doba čtení: 7 min.
Chytré osvětlení Philips Hue

Více než jen světlo. Philips Hue je o tom, co si dokážete představit. Probouzejte se sluncem každý den. Přeneste vyprávění příběhů na úplně jinou úroveň. Dostávejte sportovní informace pomocí barev. Ať to vypadá, že jste doma, i když to tak není. Nechte světlo, aby vás přivítalo, rozveselilo, nabilo energií a ochránilo. Vítejte v propojené domácnosti! Zjistěte, co Hue dokáže.

Inteligentní ovládání osvětlení

Philips Hue kombinuje dohromady příjemné osvětlení s intuitivním ovládáním. Tento inovativní koncept ovládání vám umožňuje kdykoli a odkudkoli ovládat své osvětlení pomocí aplikace. Prozkoumejte své možnosti!

 • Užijte si plynulého, komfortního stmívání.
 • Vytvořte pomocí přirozeně bílého světla kdykoli tu správnou atmosféru.
 • Nebo si svůj interiér ozdobte 16 milióny barev.
 • A akce! Synchronizujte svítidla se svoji hi-fi soupravou, televizí či herní konzolí. Tak budete přímo v centru dění.
 • Naprogramujte svá svítidla na pohodlnou automatizaci domácnosti.
 • Pomocí pohybových čidel a simulace přítomnosti zvyšte svoji bezpečnost zatímco budete na dovolené.
 • Díky technice geofencingu (pomocí GPS ve vašem telefonu) vás může osvětlení doma uvítat nebo se automaticky vypnout, když odejdete. Nebo se vám automaticky otevře příjezdová brána a rozsvítí světla na příjezdové cestě nebo před vchodem do domu.

Chci si chytré osvětlení pořídit. Jaké jsou možnosti a co je dobré vědět?

Základní úrovně dle možnosti ovládání

1. úroveň - možnost stmívání

Všechna svítidla a světelné zdroje (označené " Philips Hue White") můžete "pouze" stmívat pomocí bezdrátového ovladače. Ovladač je součástí balení každého svítidla a vybraných světelných zdrojů. Jeden ovladač je možné spárovat s více svítidly či žárovkami. Barevná teplota světel je vždy teplá bílá (2700 K). Pro stmívání není zapotřebí pořizovat Philips Hue Bridge a instalovat aplikaci do mobilního telefonu.

2. úroveň - stmívání a změna teploty světla

U všech svítidel a žárovek (označené " Philips Hue White Ambiance") je možné měnit barevnou teplotu světla od teplé bílé (2700 K - teplota barvy slunce při východu nebo západu) až po denní bílou (6500 K - teplota barvy slunce v poledne v letní den). Správná změna teploty velmi příznivě přispívá ke správnému fungování lidského organismu a pomáhá například soustředění při studiu. K této změně je už zapotřebí Philips Hue Bridge a aplikace (zdarma) v mobilním telefonu nebo tabletu.

3. úroveň - předchozí úrovně + výběr z 16 miliónů barev

Kromě funkcí předchozích dvou úrovní umí tato svítidla a světelné zdroje (označené " Philips Hue White and Color Ambiance") plynule měnit jakékoliv barvy (celkem 16 miliónů barev a jejich odstínů). K ovládání těchto svítidel je také zapotřebí Philips Hue Bridge a ovládací aplikace v mobilním telefonu.

Chytré osvětlení Philips Hue

Rozhodli jste se pro koupi. Jak začít?

Pro začátek nepotřebujete nic jiného než základní sadu s Philips Hue Bridge a žárovkami Philips Hue či samostatný Philips Hue Bridge, který lze doplnit o dalších 50 dalších žárovek, svítidel, vypínačů, pohybových čidel a dalšího příslušenství z rodiny Philips Hue.

Startovací sadu si můžete zvolit podle světelných možností. Například pokud chcete pouze teplé bílé světlo (2700 K) s možností stmívání, pak je pro vás vhodná sada Philips Hue White Starter Kit.

Pokud si ale už budete chtít řídit teplotu světla (včetně stmívání), pak je pro vás vhodná sada Philips Hue White Ambience Starter Kit.

Toužíte-li po barevné domácnosti, můžete si pořídit Philips Hue Bridge a k němu přikoupit požadované světelné zdroje, které dokáží měnit barvy světla.

Postupujte podle těchto jednoduchých kroků

 • Chytré osvětlení Philips Hue

  1. krok

  Našroubujte svoji žárovku Philips Hue do objímky a zapněte světlo.

 • Chytré osvětlení Philips Hue

  2. krok

  Zasuňte Bridge do zásuvky – ten se automaticky zapne. Poté spojte Bridge pomocí dodaného síťového kabelu se svými routerem a počkejte, dokud se nerozsvítí tři kontrolky.

 • Chytré osvětlení Philips Hue

  3. krok

  Stáhněte si svoji aplikaci Philips Hue a vytvořte spojení s Bridgem. Po vytvoření spojení vyberte své žárovky a svítidla. Spínač stmívání Philips Hue se rovněž nastavuje pomocí aplikace.

 • Chytré osvětlení Philips Hue

  4. krok

  Seznamte se s rozmanitými možnostmi, které vám nabízí aplikace Philips Hue a pohrajte si se svým osvětlením. A když se později rozhodnete pustit do svého interiéru další výrobky z rodiny Philips Hue, jednoduše je zapojíte do elektřiny a přidáte je do svého systému pomocí aplikace.

z

Popis vybraných součástí Philips Hue

Philips Hue Bridge – srdce celého systému

Bridge spojuje váš chytrý telefon či tablet se svítidly Philips Hue. Spojte až 50 žárovek či svítidel s Bridgem a ovládejte doma všechny propojené žárovky pouze jedním dotykem prstu.

Bridgi je jedno, kde se právě nacházíte, protože se připojuje přes váš Wi-Fi router k síti a přes internet spojuje váš systém s vnějším světem. Takto můžete své osvětlení flexibilně ovládat také mimo váš domov pomocí aplikace ve vašem telefonu nebo tabletu!

Chytré osvětlení Philips Hue
Chytré osvětlení Philips Hue

Aplikace Philips Hue – naprostá flexibilita

Pohodlné ovládání osvětlení přes chytrý telefon, kdykoliv a kdekoliv. To umožňuje aplikace Philips Hue App pro iOS a Android.

Tato aplikace umí:

 • synchronní ovládání všech světel ve vašem interiéru, ať se jedná o koupelnu, obývací či dětský pokoj
 • stmívání osvětlení jedním pohybem
 • přiřazení vhodné světelné atmosféry každé místnosti – pro optimální prostředí
 • proměna místností pomocí navržené palety barev
 • naprogramování světla – od probuzení až po návrat domů
 • ovládání osvětlení v režimu z domova či zvenku – při použití geolocation dokonce plně automaticky

Spínač a stmívač Philips Hue – pro každou příležitost

Nechcete svůj chytrý telefon doma nosit neustále u sebe, abyste mohli osvětlení ovládat? Dokonalou alternativou je spínač stmívání Philips Hue. Ten můžete snadno propojit s Philips Hue Bridge a vždy tak nastavovat požadovanou úroveň světlosti.

Při namontování na stěnu ho můžete používat stejně jako jakýkoli běžný nástěnný spínač nebo ho můžete vyjmout z magnetického držáku a používat jako dálkové ovládání s dosahem až 12 metrů.

Chytré osvětlení Philips Hue
Chytré osvětlení Philips Hue

Ovladač Philips Hue Tap – kabely a baterie patří minulosti

Již žádné kabely, elektrické přípojky či baterie – pomocí inovativního systému osvětlení můžete odkudkoli z interiéru bezdrátově ovládat jakékoli připojené svítidlo. Namísto elektřiny ze stěny či baterie se používá kinetická energie, která vzniká vašimi doteky.

Upevněte dotykový spínač Philips Hue magnetem na stěnu nebo si ho s sebou vezměte jako dálkový ovladač.

Další možnosti Philips Hue - nejen chytré osvětlení

Ovládání hlasem

Philips Hue funguje i s technologiemi Amazon Alexa, Apple Homekit a Google Home, podporovanými funkcí Google Assistant, které vám umožní ovládat světla hlasem.

Zapínejte a vypínejte světla. Vytvořte dokonalou atmosféru ztlumením světla na požadovaný jas. Aktivujte přednastavené scény, změňte barvy a další, aniž byste jezdili prstem po displeji.

Chytré osvětlení Philips Hue

Bezdrátová technologie ZigBee

Systém Philips Hue vychází při ovládání světel ze spolehlivé technologie ZigBee s nízkou spotřebou energie. Systém je otevřený a neustále se do něj doplňují nové funkce a vylepšení i od jiných výrobců a nadšenců. Aktualizace softwaru i firmwaru se ve výrobcích Philips Hue provádějí přímo, bezdrátově a bez námahy.

Systém lze tedy propojit s produkty od jiných výrobců používajících komunikační protokol ZigBee. Například před přicházející bouřkou se vám automaticky zatáhnou venkovní rolety na střešních oknech. Nebo při příjezdu k domu se vám automaticky otevře brána a následně grarážová vrata.

nahoru
HORNBACH