0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 29.11.23 v 15:43 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Co dát za kuchyňskou linku

Co dát za kuchyňskou linku

Dobře vybraná a vyladěná kuchyňská linka může být úplnou královnou vaší kuchyně a z celé místnosti udělat funkční i designový prostor, ve kterém se budete cítit víc než dobře. Nejde ale jen o linku samotnou a o rozvržení skříněk.

Zahrňte do plánů i plochu za pracovní deskou

Dokonce ani pracovní deska není to poslední, co byste při kompletaci kompletní kuchyňské linky měli řešit. Její výběr je sice taky důležitý a zvolit správný materiál, který vám bude dlouho a dobře sloužit, není jen tak. Jakmile ale máte vybranou linku, měli byste hned začít řešit plochu za ní. Nemůžete totiž nechat za linkou, na které budete připravovat dobroty, holou zeď. Brzy by vypadala opravdu nedobře.

  • 
				Co dát za kuchyňskou linku
  • 
				Co dát za kuchyňskou linku
  • 
				Co dát za kuchyňskou linku
  • 
				Co dát za kuchyňskou linku
  • 
				Co dát za kuchyňskou linku
  • 
				Co dát za kuchyňskou linku

Vyberte si provedení, které vás neomrzí

Design a materiál jde při tomto výběru ruku v ruce a jedno bez druhého se neobejde. Každý materiál totiž může nějak vypadat, může mít několik možných podob. Vy pak musíte udělat větší či menší kompromis. Dobrou zprávou ale je, že možností je čím dál víc a kompromisů ubývá.

Dlaždičky

Pokud se vám líbí tradiční vzhled bydlení, možná dáte přednost klasickým dlaždičkám. Hned v začátku vás ale musíme varovat, že budete neustále čistit spáry, zvlášť u sporáku. To ale nemusí tak úplně vadit a odrazovat, čistit budete všechny desky, jen u některých to půjde lépe.
Keramiku můžete vybrat jednobarevnou i vícebarevnou, do kuchyně se ve většině případů hodí spíš menší dlaždičky. Můžete ale zaexperimentovat i s většími. Nebudete první, zvlášť pokud je vaše bydlení spíš moderní než tradiční.

S dlaždičkami máte tu výhodu, že je jich nepřeberné množství. Můžete si vybrat třeba takové, které imitují kámen nebo jiný materiál. Vytvořit z nich můžete i působivou mozaiku.

Co dát za kuchyňskou linku

MDF desky

Čím dál populárnější jsou dnes MDF desky s laminátovou úpravou. Jsou totiž odolné, i když ne tak jako kámen, nenáročné na údržbu a ještě skvěle vypadají – imitovat mohou takřka cokoli, na co jen pomyslíte, ať už kámen, dřevo nebo třeba bambus. Pochopitelně se dají sehnat i jednobarevné.
Pak vás čeká ještě jedno rozhodování – lesk, nebo mat? Lesk je moderní a vypadá nádherně, dokáže celou kuchyň rozzářit. Jakmile mu ale nebudete věnovat náležitou péči, bude vypadat špinavě a vidět na něm bude úplně všechno, co se v kuchyni odehraje. Mat je oproti tomu střídmější a nevyžaduje tolik péče.
MDF desky jsou oblíbené a vy si je určitě zamilujete, pokud si přejete sjednotit pracovní desku právě s obkladem na zdi za ní. To je totiž jednoduché, když budete obklad shánět současně s pracovní deskou nebo celou linkou. Ne všem ale toto splynutí vyhovuje a zpravidla si lidé vybírají aspoň trochu odlišnou barvu nebo odstín.

Kámen

Přírodní materiál, který milujeme podobně jako dřevo, má taky spoustu příznivců. Obkladový kámen můžeme za kuchyňskou linku pořídit tak dokonale opracovaný, že nebude vyžadovat složitější údržbu. Stupeň opracování závisí na vás. Kámen má mimochodem skvělé vlastnosti – je tvrdý a velmi odolný vůči teplotě. Nevýhodou je jeho vysoká cena. Dobrou volbou pak může být umělý kámen, kompozit, který je dostupnější a od pravého kamene na pohled k nerozeznání.

Sklo

Další variantou je sklo. Tady je taky hned několik voleb – bílé, průzračné nebo barevné? Čiré nebo s aplikací a dekorem? Na sklo si můžete dokonce nechat udělat svůj vlastní motiv, třeba podle nákresu nebo podle fotografie.

Betonová stěrka

Nakonec nemůžeme nezmínit betonovou stěrku, která je zajímavým a praktickým řešením především pro kuchyně s moderním nebo industriálním vzhledem. Betonová stěrka je perfektně odolná vůči teplotě a mastnotám, které z ní snadno setřete, a to i díky absenci spár.

Co dát za kuchyňskou linku

Jak na výběr designu?

Když už si ujasníte, který materiál by pro vás mohl být tím pravým, bude na řadě dořešit vzhled plochy za pracovní deskou. Žádná striktní pravidla zde neplatí. Je zcela na vás, jestli chcete, aby plocha s kuchyňskou linkou kontrastovala, nebo byla spíš její pomyslnou, vizuální součástí. My doporučujeme zvolit odlišný tón a nevybírat přímo ten samý design, v jakém máte vyvedenou pracovní desku, ale nevybírat až agresivní kontrast, který by vás brzy omrzel.

Co dát za kuchyňskou linku
nahoru