0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 04.12.23 v 11:19 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

5 tipů, jak si správně vybavit pracoviště

5 tipů, jak si správně vybavit pracoviště

V dnešní době se hýbeme stále méně. Ne proto, že bychom zlenivěli, ale proto, že to okolnosti chtějí. Právě proto byste se měli ujistit, že vaše pracoviště je nastaveno tak, aby splňovalo veškeré nároky na správnou ergonomii. Jak to funguje a na co byste si měli dát pozor, vám vysvětlíme.

1. E-More - Elektricky nastavitelné rámy stolů

Je to známá věc. Při práci dnes často zůstáváme ve stejné pozici celé hodiny, a to nedělá dobře ani našemu tělu, ani psychice. Proto se současné trendy zaměřují na správnou ergonomii v kanceláři nebo v pracovně u vás doma. Protože v něm trávíte většinu času, mělo by vám vyhovovat a mělo by být ušito přímo na míru.

Zkuste to s psacím stolem od HORNBACHu.

Stručný přehled výhod stojícího stolu HORNBACH:

  • optimální poměr ceny a výkonu
  • nastavitelný ve 2 nebo 3 stupních (extra vysoký a extra hluboký)
  • nastavitelná šířka (před montáží desky stolu)
  • nosnost až 120 kg v závislosti na modelu
  • tak individuální jako vy - stolní deska volně volitelná (není zahrnuta v ceně)
  • funkce paměti: lze uložit až 4 různé výšky

Ergonomie na pracovišti

Ještě nemáte desku stolu?

V našem sortimentu najdete výběr stolových desek, které si můžete snadno zkrátit na požadovanou velikost v oddělení Přířez ve vaší prodejně HORNBACH.

2. Zvukově izolační rohože

Stejně nezdravé jako dlouhé sezení nebo stání ve stejné pozici je neustálý hluk kolem nás. Zvukově izolační rohože to snadno vyřeší. Pohlcují až 80 % okolního hluku a vytvářejí tak příjemnou pracovní atmosféru. Snadno se montují a poskytují nejen větší klid a pohodu na pracovišti, ale také větší pohodlí.

Ergonomie na pracovišti

3. Správně nastavený stůl i židle

Jak správně nastavit stůl a židli na pracovišti:

  • Vaše lokty by měly volně spočívat na pracovní desce v pravém úhlu.
  • Obrazovka by měla být od vás vzdálena alespoň na délku paže a horní okraj obrazovky by měl být zhruba na šířku ruky pod úrovní očí.
  • Klávesnice a myš by měly být maximálně 15 cm od okraje stolu. Pracovní listy by měly ležet mezi obrazovkou a klávesnicí, nikoli mezi klávesnicí a vámi.
  • Při sezení by nohy měly svírat pravý úhel a chodidla by měla být celou plochou na podlaze.

Ergonomie na pracovišti

Nejste v práci sami?

Sdílení pracovního stolu je na vzestupu a je stále častější, že nemáte své pracoviště jen pro sebe. V domácí kanceláři a v dílně se také může stát, že prostor sdílí několik lidí.

S nastavitelným stolem HORNBACH můžete uložit až 4 pozice. Takže každý, kdo stůl zrovna potřebuje, si může stisknutím tlačítka nastavit svou optimální výšku.

4. Protiúnavová podložka

Kdo rád stojí na místě?

Dlouhé stání na stejném místě může být docela únavné. V první řadě tomu pomáhá předcházet protiúnavová podložka. Tímto způsobem jste více koncentrovaní a můžete své projekty realizovat během okamžiku.

5. Správné světlo je základ

Abyste mohli pracovat soustředěně a zbytečně si nenamáhali oči, měli byste na svém pracovišti dbát na správné osvětlení. Denní světlo je samozřejmě optimální. Může se ale stát, že v kanceláři zrovna nesedíte u okna nebo že vaše dílna je ve sklepě.

Optimální teplota barev lamp a svítidel na pracovišti je 3300 až 5300 Kelvinů a osvětlení by mělo být alespoň 500 luxů.

nahoru