0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 21.02.24 v 15:55 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

3 tipy, jak vybrat koupelnový nábytek

3 tipy, jak vybrat koupelnový nábytek

Aby vaše nová koupelna byla koupelnou vašich snů a splňovala všechny vaše potřeby a přání, tak je nutné si vše dobře změřit a rozmyslet. A abyste měli představu, co všechno je možné i nemožné, tak si přečtěte to nejdůležitější ze světa koupelnového nábytku. Pak už jen stačí přijít do koupelnového centra HORNBACH a začít se těšit na výsledek.

Co potřebujete vědět předtím, než začnete zařizovat koupelnu?

Nejdůležitější je znát rozměry vaší budoucí koupelny a umístění všech dveří, oken a případných výklenků. Rozhodně nezapomeňte do plánu zařadit i vedení elektřiny a přípojky na vodu (pračka, vana, umyvadlo atd.). Od tohoto se potom odvíjí výběr zařízení a nábytku.

Stejně jako je nutné vědět, jestli se vám pod umyvadlo vejde skříňka, tak je důležité i to, z jakého materiálu jsou v místnosti stěny. A to proto, aby jste k závěsným skříňkám vybrali to správné uchycení.

Při zařizování koupelny také myslete na to, kde a jak budete mít umístěné topné těleso. Bude to klasický radiátor nebo koupelnový radiátor připevněný na stěně? Je to jen na vás.

3 tipy, jak vybrat koupelnový nábytek

Jaké typy koupelnového nábytku jsou v nabídce?

Vybírat můžete z nepřeberného množství skříněk, barev, dekorů, korpusů a kování, které si můžete individuálně nakombinovat nebo objednat na míru. Koupelnový nábytek je vyroben tak, aby odolal vlhkému prostředí a vyhovoval i hygienicky.

Materiály

Jedním z materiálů je LDT. Je to laminovaná dřevotřísková deska, jejíž povrch proti vlhkosti chrání fólie nebo lak. Odolnost desky se ještě zvyšuje speciálním oblepením hran, aby vlhkost vůbec neměla šanci do desky proniknout. Platí také, že čím silnější LDT deska je, tím je také pevnější a stabilnější.

Druhým materiálem pro výrobu koupelnového nábytku je dřevovláknitá deska MDF ze které se nejčastěji vyrábějí dvířka. Tento materiál vám nahradí vzhled masivního dřeva, má hustší strukturu a je tak, co se týče finálních úprav, více flexibilní. Setkáte se nejen s hladkými povrchy, ale také s různými vyřezávanými dekory. Povrch je taktéž chráněn proti vlhkosti fólií nebo lakem.

3 tipy, jak vybrat koupelnový nábytek

Tip

Doporučujeme vybírat spíše povrchy lesklé nebo s dekorem nejen proto, že vypadají luxusněji, ale také proto, že na matném povrchu mohou být vidět otisky. Nábytek ošetřujte čisticími prostředky k tomu určenými.

Koupelnové skříňky

Mnoho variant a kombinací - to jsou koupelnové skříňky, police a regály. Do vaší koupelny se může hodit jak závěsná skříňka, tak i spodní nebo vysoká skříň. Vybírat můžete z variant se šuplíky, poličkami nebo jen s policemi bez dvířek.

Směr otevírání můžete v případech, kdy se vám zalíbí skříňka s jednoduchým povrchem (půjde bez obav otočit dvířka), sami upravit tím, že vyměníte i umístění kování.

Některé skříňky, hlavně ty úzké a vysoké je nutné z bezpečnostních důvodů ještě připevnit ke zdi, aby nedošlo k jejímu převrácení.

Velmi praktickým kusem koupelnového nábytku je zrcadlová skříňka, tzv. galerka. Je to kombinace úložného prostoru se zrcadlem. Když si vyberete variantu se světlem, vyjde vás to nejlevněji. Počítejte ale s tím, že zabudované světlo musí mít instalaci (kabel) vedenou ve zdi.

3 tipy, jak vybrat koupelnový nábytek

Koupelnové centrum HORNBACH

Vybírejte korpusy včetně kování a kombinujte je z barevnými čely a rukojeťmi. Inspirací vám může být návštěva koupelnového centra ve vaší prodejně, kde uvidíte koupelny na vlastní oči a naši odborníci vám se vším poradí.

Umyvadlové skříňky

Jak jsme se již výše zmiňovali, nábytek do koupelny vybíráte podle rozměrů místnosti a také podle umístění přípojek. V případě, že se chystáte vybírat umyvadlovou skříňku, máte dvě možnosti:

  • 1. Umyvadlo máte nainstalované - výběr vhodné podumyvadlové skříňky budete mít o něco složitější. Skříňku pod umyvadlo budete muset hledat podle tvaru a umístění umyvadla (výška, šířka, otvor pro sifon).
  • 2. Umyvadlo ještě nemáte - pak máte výběr o to jednodušší. Umyvadlo totiž můžete vybrat rovnou se skříňkou. A to je velmi praktické! Navíc kombinace umyvadla, skříňky a zrcadla vás vyjde nejlevněji.

Variantou je také samostatná deska pod umyvadlo, která slouží jako odkládací prostor, je připevněná na konzolích, ohraněná a potažená fólií.

3 tipy, jak vybrat koupelnový nábytek

Čím ještě vybavit koupelnu?

Koupelnu nedělá jenom nábytek, umyvadlo a vana. Koupelnu dělá také spousta malých, ale důležitých pomocníků, které oceníte každý den.

Na zeď připevněte háčky a držáky na ručníky a nástěnné sušáky na prádlo, na umyvadlo patří misky na mýdlo a dávkovače, u toalety nesmí chybět držáky toaletního papíru, WC štětky.
Pokud ještě máte v koupelně místo, určitě se vám budou hodit různé úložné boxy, odpadkové koše a koše na prádlo.
A nezapomeňte ani na podlahu. Vždy bude příjemné, když z vany šlápnete na koupelnové koberce a předložky . Praktickým doplňkem jsou i různě barevné protiskluzové podložky.

  • 
				3 tipy, jak vybrat koupelnový nábytek
  • 
				3 tipy, jak vybrat koupelnový nábytek
  • 
				3 tipy, jak vybrat koupelnový nábytek
nahoru