Kam s ním?

Topný žebřík je využíván zejména v koupelnách. Tvarem i velikostí je uzpůsoben k sušení ručníků. Není tedy deskový, ale skládá se z množství menších trubek, na které jde ručník snadno zavěsit.
Pro moderní koupelnové interiéry jsou k dispozici designové varianty různých tvarů a barev.
Při použití speciálních konzol a nožek je možné některé umístit do prostoru kolmo ke stěně a využít je jako předěl nebo zástěnu v prostoru koupelny, nebo také v předsíni, kde jdou využít jako věšáková stěna s možností rychlého prosušení deštěm zvlhlých oděvů.

Topný žebřík můžete doplnit několika druhy věšáků, nebo háčků. Tím získáte možnost sušit ještě více ručníků nebo drobného prádla.

Jak vybrat koupelnový radiátor

K čemu koupelnový radiátor připojit?

Koupelnový topný žebřík může být připojen k otopné soustavě. Nevýhodou tohoto způsobu montáže je, že mimo topnou sezonu není vyhříván.

Dalším způsobem je vytápění žebříku elektrickým topným tělesem. V tomto případě musí být poblíž elektrická zásuvka a zapojení lze kombinovat s termostatickým nebo časovým spínačem. Tato tělesa jsou už při prodeji naplněna kapalinou.

Oba způsoby se dají kombinovat a topné těleso (je jich k dispozici široká škála) můžete namontovat i do žebříku zapojeného v otopné soustavě. Pak ale nezapomeňte mimo topnou sezonu uzavřít přívodní ventil do žebříku. Jestli to neuděláte, bude topné těleso vyhřívat všechnu vodu v systému.

Nejoblíbenější produkt

Koupelnový radiátor elektrický rovné KD-E 450/960 300W
Koupelnový radiátor elektrický rovné KD-E 450/960 300W
Artikel Rating  (10)
2851,00 CZK / ks

Jak koupelnový radiátor zapojit?

Pro tu nejednodušší instalaci topného žebříku v domácnosti s lokálním vytápěním, podlahovým topením nebo třeba v koupelně panelového domu, kde není jednoduché cokoliv připojovat do sítě ústředního topení, použijte topný žebřík elektrický. K zapojení je zapotřebí pouze blízkost elektrické zásuvky. Její případnou instalací je lepší pověřit odborníka. Zejména v koupelně jsou pro instalaci zásuvky platné přísnější předpisy.

Jak vybrat koupelnový radiátor

Připojení do elektřiny

Elektrická šňůra topného tělesa není nijak dlouhá, takže tady ve zvýšené míře platí „Dvakrát měř, jednou řež!“. Žebřík jednoduše přišroubujete přiloženými konzolami na zeď v požadované výšce. Ano, samozřejmě nezapomeňte nakoupit vhodné vruty a hmoždinky, případně vrták.
K instalaci pak postačí vrtačka, kladívko a šroubovák, ať už ruční nebo akumulátorový, metr, tužka a vodováha. Konzolky jsou dobře vymyšlené, otvory v nich jsou oválné a jejich poloha se tak dá snadno, v nevelkém rozsahu korigovat.

Připojení k otopné teplovodní soustavě

Budete-li chtít topný žebřík připojit k otopné teplovodní soustavě a troufnete-li si na to samostatně, minimálně to konzultujte s odborníkem. K připojení pak bude potřeba všechno nářadí, nástroje i materiál stejný jako u instalace radiátoru.
Nadšené kutily jistě potěší nový způsob propojení měděného potrubí za pomoci speciálních samosvorných spojek, které jsou jako novinka k dostání v některých našich marketech.

Jak vybrat koupelnový radiátor