0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
Hornbach Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
193 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 02.12.22 v 20:50 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.

Co má WC umět a kam se má vejít?

Závěsné WC

Závěsné WC se perfektně hodí k montáži na předstěnový prvek. Nástěnné WC lze jednoduše čistit celé dokola, navíc je montáž závěsného WC rychlá, protože tento typ WC má vodorovný vývod.
Pokud si pokládáte otázku, zda má závěsné WC nějaké hmotnostní limity, tak můžete být v klidu. Stojany a závěsné zařízení jsou navrženy, a jejich údaje o nosnosti tomu odpovídají, také pro těžší uživatele.

Stojící WC

Nestárnoucí klasika českých koupelen. Nevýhodou stojícího WC je nutnost úklidu kolem dokola. Stojící WC může mít zadní i svislý vývod.

Jak vybrat WC

WC s hlubokým splachováním

WC s hlubokým splachováním a odsávací klozety minimalizují pachovou zátěž a jsou diskrétnější a čistší, protože se vše zachycuje přímo v zastavené vodě v sifonovém oblouku.

WC s plochým splachováním

WC s plochým splachováním nejsou tak rozšířená, protože je jejich čištění obtížnější. Splachované substance zůstávají ležet na dně dokud se nespláchnou. Nicméně se lépe hodí pro kontrolu velké potřeby ze zdravotních důvodů.

Jak vybrat WC

Pisoáry

Pisoáry jsou speciální toalety, které jsou určené pro močení ve stoje. Pisoár je menší než klasická toaleta, instaluje se na zeď a má nižší spotřebu vody. Pisoár může mít přítok vody horní nebo zadní. Odtok odpadu hledejte u pisoáru vzadu.

Bidety

Svou koupelnu můžete vybavit i bidetem. Bidety slouží pro komfortní péči o vaše intimní partie či nohy.

Prostorově úsporné WC

Existují prostorově úsporná WC pro malé koupelny a WC pro hosty, která mají pouze velmi malé nároky na prostor.

Jak vybrat WC

Dopřejte si pohodlí, dopřejte si sprchovací WC

Moderní koupelna si žádá nejmodernější způsoby hygieny. U takového sprchovacího WC stačí po vykonání potřeby stisknout tlačítko a užívat si automatického umývání vodou, odsávání pachu nebo horkovzdušného fénu, který šetrně vysuší vaši pokožku.

Jak vybrat WC

I na toaletu patří inovace

WC bez splachovacího kruhu vás přesvědčí svoji kvalitou, inovativní technologií a moderním designem.

U WC bez splachovacího kruhu si usnadníte čištění vnitřní plochy WC, protože bez splachovacího kruhu nemají nežádoucí usazeniny vůbec žádnou šanci. Design vnitřní části inovativního závěsného WC bez splachovacího kruhu byl navíc koncipován tak, aby proud vody při splachování byl optimální a rovnoměrný.

Jak vybrat WC

WC příslušenství je potřeba

Vaši toaletu lze ještě více vyšperkovat. A to pořízením praktického příslušenství.

Splachovací nádržky a předstěnové prvky

Ať už máte vodní nádržku zabudovanou do stěny, zavěšenou, popř. postavenou samostatně, u splachovacích nádržek a předstěnových prvků je nutné dbát zejména na spotřebu vody. Na jedno spláchnutí by se nemělo spotřebovat více než 6 litrů vody, a samozřejmostí dnes je, aby zařízení obsahovalo tlačítko pro zastavení proudu vody.

WC prkénko

Při nákupu WC si hned vyberte i vhodné WC prkénko, protože ty nejsou většinou v balení WC obsaženy. Prkénka jsou k dispozici v různých barvách, tvarech a vzorech.

WC příslušenství

Co je ještě jinak zapotřebí? Tak samozřejmě WC štětka a držák na štětku, držák toaletního papíru a měkká předložka v podobě koupelnového koberečku, ať je pohodlí stoprocentní.

Jak vyměnit stojící WC

Stojící WC zvládnete vyměnit za necelé 3 hodiny. V našem video návodu z projektové dílny HORNBACH vám ukážeme, jak demontovat stojící WC a jaké pomůcky budete potřebovat pro montáž nové WC mísy.

nahoru
HORNBACH