0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 98 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 23.03.23 v 4:54 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Značka WOODPLASTIC

Doba čtení: 4 min.
Značka WOODPLASTIC

Nejlepší rozhodnutí jsou ta, kterých nelitujete ani po letech. Terasu WOODPLASTIC® si zamilujete na první pohled. Proč? To se dozvíte v následujících řádcích.

Co je materiál WPC?

Wood-Plastic Composite (WPC) je moderní ekologický kompozitní materiál složený ze dřeva a polymeru, v případě výrobků WoodPlastic® v poměru 60 % dřevní hmoty a 40 % HDPE (High Density PolyEthylen). Hlavní výhodou materiálu WPC je, že si zachovává ty nejlepší vlastnosti dřeva a zároveň eliminuje jeho problémy.

Ve středočeských Bukovanech WoodPlastic® vyrábí více než 20 tun dřevěného kompozitu té nejvyšší jakosti za 24 hodin, což představuje 6 kilometrů prken denně. Kvalita a originalita výrobků je garantována i tzv. „rodným listem“ s unikátním číselným kódem, který je součástí každého z produktů opouštějícího brány závodu.

Za dobu své jedenáctileté existence firma realizovala zakázky v celkovém rozsahu přesahujícím 500 000 m². Společnost se svými výrobky uspěla na vysoce konkurenčních a zákaznicky náročných trzích ve více než 30 zemích světa.

Značka WOODPLASTIC

Proč si pořídit terasu WOODPLASTIC® ?

Terasy WoodPlastic® jsou atraktivní a jejich životnost se počítá na desítky let. Prkna z kvalitního dřevěného kompozitu odolávají veškerým klimatickým vlivům a obvyklému zatížení bez ztráty reprezentativního vzhledu a jedinečných vlastností.

Odolnost teras WoodPlastic® je mimořádná a péče, kterou vyžadují, naprosto minimální. Veškerá údržba spočívá v občasném opláchnutí vodou, mastné fleky lze umýt saponátem. Dvakrát do roka je vhodné odstranit ze spár prach a nečistoty a terasu omést. Žádné natírání, olejování ani impregnace.

Díky patentované směsi a licenci na unikátní americkou technologii výroby Strandex dokážou terasy z originálního dřevěného kompozitu WoodPlastic® bez problémů a dlouhodobě čelit dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Prkna jsou minimálně nasákavá a rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě.

Značka WOODPLASTIC

O kvalitě terasy rozhoduje volba prken

Plná terasová prkna jsou tuhá a mají velkou nosnost. Díky svému profilu se nemusí složitě kotvit k podloží, což usnadňuje a zlevňuje jejich montáž. Plnoprofilová prkna WoodPlastic® jsou ideální všude tam, kde lze předpokládat větší namáhání, například kolem schodů nebo bazénů.

Na rozdíl od dutých prken nemůže u těch s plným profilem dojít k lámání ani drolení, a to ani po desítkách let intenzivního používání. Mnohá levnější dutá prkna, často dovážená ve velkých objemech z Asie, nedokážou naplnit vysoká očekávání zákazníků, která si s materiálem WPC oprávněně spojují.

Terasy WoodPlastic® jsou atraktivní, bezpečné a mají mimořádně dlouhou životnost při zachování všech klíčových vlastností. Jejich povrch je příjemný na dotyk a navozuje pocit dřeva. Oproti dřevěným terasám jsou protiskluzové a nehrozí u nich nebezpečí vzniku třísek a štěpů. Terasy WoodPlastic® obsahují pouze kvalitní polymer, jsou proto zdravotně zcela nezávadné a plně recyklovatelné.

Značka WOODPLASTIC

Výrobky WoodPlastic® jsou bezpečné a vhodné i pro děti

Výrobky WoodPlastic® používají dřevo z obnovitelných zdrojů, jsou 100% recyklovatelné, neobsahují žádné toxické látky a není třeba je chemicky ošetřovat. Na masivních prknech s plným profilem se netvoří třísky ani štěpy a mají protiskluzový povrch, který je zároveň velice příjemný na dotyk.

Výrobky WoodPlastic® jsou plně recyklovatelné, neobsahují PVC ani žádné toxické látky a není třeba je chemicky ošetřovat. Používané dřevo s certifikací PEFC pochází z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem a kvalitní polymer je zdravotně zcela nezávadný.

Značka WOODPLASTIC

Prkna WOODPLASTIC® jsou stálobarevná a plně probarvená

Prkna WoodPlastic® se nekroutí a jejich barva se výrazně nemění. Poté, co barevný odstín nepatrně vyzraje působením slunce a deště, zůstává zcela přirozený. Díky celkovému probarvení lze prkna v případě potřeby jemně zbrousit bez nebezpečí změny barevnosti či struktury povrchu.

Značka WOODPLASTIC

Jak postavit terasu z WPC prken

Pokud se chystáte na stavbu terasy z WPC prken, pak jste se rozhodli správně. Tento materiál je nejen odolný, ale také tvarově stabilní. Bude se vám po něm příjemně chodit naboso a s naším video návodem z projektové d ...více

nahoru