0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 25.02.24 v 19:20 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

10 tipů pro montáž interiérových dveří

10 tipů pro montáž interiérových dveří

Pokud se chystáte zabudovat interiérové dveře a chcete být na vše připraveni, přečtěte si 10 tipů, které jsme pro vás ve spolupráci s odborníky na prodejnách HORNBACH připravili.

Obložková zárubeň

Obložková zárubeň dveří je součást dveřního kompletu a je dodávána spolu s pantem. Pozor, pant k ní ale není přišroubován. Vnitřní část pantu tedy bude nejprve nutné přišroubovat podle návodu od výrobce.

Ocelové svorky

Ocelovými svorkami zárubně spojujete k sobě. Někdy jsou nahrazeny vrutem nebo plastovým trnem. V rozích spojů na jedné straně svorky zastrčíte do jedné ze dvou drážek a kladívkem zatlučete do příslušné protilehlé drážky. Podívejte se ale do návodu od výrobce, protože postup tohoto kroku může mít svá specifika.

10 tipů pro montáž interiérových dveří

Usazování zárubně

Při usazování zárubně do stavebního otvoru ve zdi myslete na to, aby vzdálenost zárubně od podlahy byla 2 - 3 mm.

Vyplnění spáry

Pokud máte pod zárubní už hotovou podlahu, např. z obkladů, vzniklou spáru nakonec vyplníte silikonem.

Kování

Předtím, než na zkoušku zavěsíte dveřní křídlo, namontujte na něj kování. Přece byste neradi, aby se dveře hned při prvním pokusu zabouchly. Mít kliku na dveřích je důležité! U nových dveří jsou zámky již namontovány. Kování lze použít štítkové i rozetové.

Zámky

Standardně jsou dveře osazeny vnitřním zámkem pro BB kování (klasický zadlabací zámek s otvorem pro obyčejný pokojový klíč). Pokud ho budete chtít vyměnit, můžete sáhnout pro WC kování nebo pro zámek pro fabku.

10 tipů pro montáž interiérových dveří

Obrácené panty

Pokud při nasazování dveří zjistíte, že panty mají otvor pro usazení nahoře, nepanikařte. Panty totiž šroubuje robot a tak se může stát, že se splete. Stačí tedy pant přetočit do správné polohy.

Dveřní křídlo

Jestli při první ostré zkoušce zjistíte, že dveře dřou o podlahu, zkuste znovu doštelovat panty. Podle provedení mají závěsy (panty) různé nastavovací šrouby. Pokud se dveře špatně dovírají, je potřeba poupravit usazení zárubně.

Vyplnění prostoru kolem zárubně

Prostor mezi zárubní a zdí vyplňte nízkoexpanzní montážní pěnou. Vyplňujte prostory s citem a zohledněte rozpínání objemu pěny. I nízkoexpanzní pěna má tendenci se rozpínat.

10 tipů pro montáž interiérových dveří

Finální úpravy

Doladění funkčnosti dveří provádějte pomocí pantů. Podle provedení mají závěsy různé nastavovací šrouby a umožňují nastavení jak ve vodorovném, tak ve svislém směru. Výškové nastavení se provádí na dolním závěsu a horní závěsy se jen přizpůsobují.

10 tipů pro montáž interiérových dveří

Jak namontovat interiérové dveře

Teď přichází ta chvíle, kdy se precizně vybrané interiérové dveře chystáte zabudovat do prozatím prázdných děr ve zdi. Není to nic těžkého. Spolu s našimi odborníky jsme pro vás vytvořili podrobný video návod z projekt ...více

nahoru