Návod

Jak postavit pergolu

Jak postavit pergolu

Potřebujete-li na zahradě úkryt před sluncem, poledním vedrem a místo, kde se budete rádi setkávat s přáteli, pak si zkuste postavit pergolu. Dřevěnou konstrukci můžete zakrýt deskami, které vás ochrání také před deštěm a sněhem. To abyste mohli vaši zahradní pergolu využívat celoročně.

Na tento projekt budete potřebovat

Materiál

Krok za krokem

01

Montáž pergoly začíná zasazením H sloupkové kotvy. Potom se připevní zadní vaznice přímo na budovu. Pro konstrukční ochranu dřeva je dobrá vzdálenost 10 cm mezi sloupky a podlahou.

Pokud stavíte pergolu, která nestojí na čtyřech nosných sloupcích, tak je nutné provést upevnění na budovu s příslušnou stabilitou. Kromě připevnění pomocí hmoždinek se nabízí také připevnění na závitové tyče. Rozhodující jsou druh a vlastnosti zdiva.

 Jak postavit pergolu
02

Sloupky se nyní umístí do sloupkových kotev a upevní se pomocí jedné šroubové svěrky. Pod sloupky položte vždy po jednom dřevěném prkénku. Pomocí vodováhy zkontroluje kolmé vyrovnání sloupků.Po vyrovnání sloupků a umístění do stejné výšky je lze přišroubovat.

 Jak postavit pergolu
03

Nyní lze namontovat výztužné vzpěry na stávající čepové spoje.

 Jak postavit pergolu
04

Po přiložení a přišroubování přední vaznice se položí střešní krokve a přišroubuje se dlouhými vruty.

Střešní konstrukce se ještě doplní položením střešních latí.

 Jak postavit pergolu
05

Při zakrytí polykarbonátovými deskami se na krokev připevní podkladový pás pomocí střešních hřebíků. Polykarbonátové desky se poté připraví pro namontování a položí na střechu.

Připevnění desek se provádí našroubováním hliníkových zakrývacích profilů.

Namontujte ukončovací profily a systémové díly podle údajů od výrobce.

 Jak postavit pergolu

Tip

Pergolu lze doplnit o systém pro odvod vody. U neošetřeného dřeva je nutné ještě nanést ochranný nátěr na dřevo. První nátěr lze provést také ještě před stavbou.

Jak namontovat markýzu na střešní krokve

Pusťte si slunce jen tam, kam chcete. Markýzu můžete montovat nejen do zdi, ale také na střešní krokve. Pusťte si video návod z projektové dílny HORNBACH, rozbalte svou novou markýzu a dejte se do práce.