0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 29.11.23 v 16:56 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Malí, ale úsporní. Co všechno pomůže zabránit úniku tepla?

Malí, ale úsporní. Co všechno pomůže zabránit úniku tepla?

Víte, že i ta nejméně viditelná věc ve vašem bytě může pomoci k tomu, aby úniky tepla byly co nejmenší? Udělejte si přehled o malých pomocnících, kteří dokážou velké věci.

Rolety a markýzy

Samozřejmě by to bylo nejlepší řešení. A to zevnitř i venku. Rolety, žaluzie, plisované rolety a venkovní markýzy totiž mohou mít izolační účinek až 25 %.

Ty nejlepší dvojitě plisované rolety poskytují nejen úplné zatemnění pro skvělý spánek, ale navíc také vrstvu, která pomáhá zadržovat chlad a zvyšuje tepelný komfort interiéru.

Jak rolety a markýzy v chladném období správně používat?

V zimních měsících zatahujte rolety už ve chvíli, kdy se stmívá. Čím dřív bude okno takovým způsobem utěsněné, tím výrazněji zmenšíte únik tepla.

Termo závěsy

Pokud jste již dlouho přemýšleli o tom, že by to doma chtělo změnu a první vám do oka padly staré závěsy, pak je nejvyšší čas se pustit do práce. Zima se neptá. Termo závěsy mají tepelně izolační funkci, protože jsou ušity z látky, která si poradí s chladem, horkem i průvanem.

Jak ušetřit za topení

Těsnění do dveří a oken

Instalací těsnění do dveří a oken můžete ušetřit až 40 % nákladů na energie.

  • Za drobný peníz můžete v rodinném rozpočtu ušetřit nemalou částku za vytápění.
  • Do rodinného domu nebo bytové jednotky vám nebude profukovat studený vzduch.
  • Významně utlumíte venkovní hluk a částečně také snížíte hlučnost při otevírání a zavírání.
  • Zbavíte se rosení zevnitř oken a dveří, což často vede k výskytu plísní.

Zkontrolujte těsnění všech oken a také vstupních, vnitřních i balkónových dveří. U křídla, které nedoléhá k okennímu rámu, můžete zpozorovat nepříjemné profukování. Co za to může? Problém je nejčastěji způsoben špatným seřízením, poškozeným kováním nebo opotřebovaným těsněním.

Jak ušetřit za topení

Zarážky a těsnicí lišty pod dveře

U vchodových dveří do bytu nebo domu je nejčastější příčinou profukování nízký práh, nedoléhavost nebo průvan ze společné chodby. Tento únik tepla můžete vyřešit instalací kartáčové lišty pod dveře.

Transparentní fólie na okna jako bonus

Termoizolační fólie na okna je jednoduché řešení pro úsporu energií. Průhledná izolační fólie na okna vytvoří izolační vzduchový polštář a poskytuje izolaci. Zastavuje chlad a omezuje kondenzaci oken.

Deky, plédy a kůže

Máte-li v oblibě polštáře, plédy, deky, koberce, předložky nebo dekorační kůže, pak máte v zimě skoro vyhráno. Interiérové doplňky sníží prostupnost chladu z podlahy a od stěn.

Všichni výše uvedení pomocníci udrží v teple nejen vás, ale celou místnost. Opticky ji zateplí, zútulní a navíc podpoří váš styl. Takže se rozhodně nebojte si číst pod dekou, sledovat televizi zabalení od hlavy až k patě nebo se v noci přikrýt ještě jednou slabou dekou.

Jak ušetřit za topení

Na kolik stupňů vytápět?

Optimální pokojová teplota pro obývací pokoje je zpravidla 20 °C. V koupelně může být tepleji, v ložnici chladněji.

Koberce

Koberec velmi dobře funguje jako izolační vrstva. Snižuje prostupnost chladu z podlahy. Při výběru koberce sledujte termo-izolační vlastnosti jednotlivých materiálů:

  • Polyamid je nejčastěji používané vlákno, které má dobré tepelně-izolační a akustické vlastnosti
  • Vlna izoluje a tlumí hluk

Do místností můžete dát také kusové koberce, hřejivé předložky, kobercové dlaždice nebo běhouny. Ráno tak vaše chodidla šlápnou do měkkého a na toaletě nebudete muse drkotat zimou.

Jak ušetřit za topení

Izolace na stěny

Termoizolační malířská barva

Máte někdy pocit, že na vás táhne i od zdi? Na tom není ale nic neobvyklého. Pro takové případy je v nabídce termoizolační malířská barva, která zabraňuje tvorbě plísní, eliminuje tepelné mosty a snižuje náklady na topení.

Speciální termoizolační malířské barvy, jako je například Eternal In Thermo, jsou určeny k povrchové úpravě stěn interiérů z jádrových, minerálních a akrylátových omítek a betonových panelů pro zvýšení povrchové teploty, např. na stěnách, které vlivem kondenzace vlhkosti vlhnou a tvoří se plísně, při kontaktu z ploch sálá nepříjemný chlad či k odstranění tepelných mostů.

Stěny natřené termoizolační malířskou barvou mají vyšší povrchovou teplotu, lépe odráží teplo a snižuje náklady na vytápění.

Izolační fólie

Izolační fólie se instaluje za radiátor. Slouží k úspoře tepla a zvládne odrazit až 90 % tepla zpět do pokoje. A to se opravdu vyplatí.

Stropní desky

Interiér lze zateplit a izolovat také pomocí stropních desek. Pryč jsou doby, kdy v nabídce stropních desek bylo pár opakujících se designů. V dnešní době si stropní desku lze vybrat tak, aby zapadala do celkové atmosféry vašeho bytu. A navíc poměrně slušně izoluje strop.

Teplo totiž jde vždy směrem nahoru. Pokud tedy máte špatně izolovanou střechu nebo nevytápěné podkroví či další pokoj, teplo si najde cestu ven. Kromě stropních desek vám s úsporou energie za teplo může pomoci zavěšený strop, který funguje jako další tepelná vrstva.

nahoru