0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 98 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
7. 4. 2023 8:00 - 21:00 hod.
9. 4. 2023 8:00 - 21:00 hod.
10. 4. 2023 zavřeno
Tuto informaci jste si vytiskli dne 02.04.23 v 13:58 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

3 tipy, jak vybrat garážová vrata

Doba čtení: 6 min.
3 tipy, jak vybrat garážová vrata

Garáž může mít mnoho funkcí. Pro někoho chrání jeho milované auto, pro jiného je to místnost na harampádí, kam si může všechno uložit, a někdo v ní rád pracuje a odpočívá. Ať už v garáži děláte cokoli, chraňte ji garážovými vraty.

Jaká garážová vrata splní vaše představy?

Existují různé typy garážových vrat, které přicházejí v úvahu v závislosti na vkusu a konstrukčních podmínkách.

Sekční garážová vrata

Sekční vrata se skládají z jednotlivých prvků, tzv. sekcí. Ty jsou navzájem spojeny závěsnými mechanismy. To znamená, že dveře nejsou pevnou plochou, ale mohou se pohybovat.

Při otevírání sekčních vrat jsou jednotlivé prvky vtahovány do garáže pomocí vodicích lišt. Buď podél stropu, kdy se jedná o stropní sekční vrata, nebo podél stěny, kdy se jedná o nástěnná sekční vrata.

Výhody Nevýhody
 • Vyžadují málo místa při otevírání a zavírání.
 • Ideální pro malé vchody do dvora.
 • Prvky většinou izolované.
 • Dobrá ochrana proti vloupání díky konstrukci jednotlivých prvků.
 • V zimě se mezi prvky může tvořit led, který způsobuje problémy při otevírání.
 • Dražší než jiná garážová vrata.
Jak vybrat garážová vrata

Rolovací garážová vrata

Garážová roleta se skládá z lamel. Při otevírání dveří se lamely navíjejí na ocelovou hřídel nad otvorem. Rolovací vrata lze instalovat jak do malých, tak i do velkých a dvojitých garáží. U dvougaráží byste však měli použít elektrický otvírač.

Výhody Nevýhody
 • Při otevírání a zavírání nezabírá místo před garáží.
 • Prostor na stropě garáže zůstává volný jako úložný prostor.
 • Dobrá ochrana proti vloupání díky lamelám.
 • Vysoké opotřebení materiálu v důsledku častého převalování nahoru a dolů.
 • Poměrně hlasité otevírání a zavírání.
 • Vysoké pořizovací náklady.
Jak vybrat garážová vrata

Výklopná garážová vrata

Výklopná vrata se pohybují po kolejnicích a v otevřeném stavu leží pod stropem garáže. Většinou se zamyká cylindrickým zámkem. Můžete je zavírat a otevírat elektricky nebo ručně.

Výhody Nevýhody
 • Výklopná vrata jsou levná.
 • Snadná montáž.
 • Při otevírání a zavírání garáže potřebujete hodně místa před garáží.
 • Nabízejí poměrně nízkou ochranu proti vloupání.
Jak vybrat garážová vrata

Garážová vrata dvoukřídlá

Výklopné brány se otevírají směrem ven jedním nebo dvěma křídly a jsou vhodné, pokud se chcete odklonit od klasického "garážového vzhledu". Křídlové brány lze samozřejmě otevírat nejen ručně, ale také elektricky.

Výhody Nevýhody
 • Možnost velké průjezdné šířky a výšky.
 • Otevírání a zavírání není příliš pohodlné.
 • Před garáží je potřeba hodně místa.

Nechte garážová vrata otevřít jako mávnutím kouzelného proutku

Téměř všechna garážová vrata můžete ovládat ručně. Mějte však na paměti, že při dosažení určité velikosti se dveře stanou opravdu těžkými a v určitém okamžiku už na to nemusíte mít sílu.

Je mnohem příjemnější, když si můžete otevřít garážová vrata z auta. Zvláště za špatného počasí. Pohon garážových vrat nemusí být drahý a jeho instalace je velmi snadná.

SMART pohon pro garážová vrata

Nebo se můžete rozhodnout pro chytrý pohon pro garážová vrata a ovládat garážová vrata pomocí chytrého telefonu.

Nejprve potřebujete správné otevírání garážových vrat, např. od společnosti Chamberlain, a samozřejmě chytrý telefon, tablet nebo počítač - podle toho, jak chcete garážová vrata ovládat.

Pokud chcete, aby to bylo opravdu jednoduché, vyberte si kompletní sadu:
Tato startovací sada již obsahuje bránu, kterou potřebujete k připojení otvírače garážových vrat k internetu prostřednictvím směrovače.

Bránu můžete nainstalovat během chvilky pomocí sériového čísla na její spodní straně. Pak nainstalujte dodanou světelnou závoru a můžete začít.

Jak správně větrat

SMART otevírání garážových vrat můžete mít také

Vaše garážová vrata nejsou SMART? Žádný problém. Můžete jednoduše namontovat inteligentní otvírač garážových vrat.

Jakou to má výhodu?

Garážová vrata můžete ovládat pomocí chytrého telefonu. Dokonce i na dálku. Můžete také nastavit pravidla pro chytré otevírání garážových vrat. Například vaše garážová vrata se otevřou vždy ráno krátce před odchodem do práce. Praktické, že?

K instalaci chytrého otvírače garážových vrat nepotřebujete mnoho. Stačí si jen pořídit chytrou řídicí jednotku SMART HOME by hornbach.

Jak správně větrat

Materiály pro garážová vrata

Garážová vrata toho musí hodně vydržet. Musí odolávat větru a nepříznivému počasí, být odolné proti všem vnějším vlivům a samozřejmě také proti pokusům o vloupání. Garážová vrata navíc nechcete neustále vyměňovat, proto by měla být odolná.
A samozřejmě by měl také dobře vypadat, protože je obvykle součástí fasády domu, a měl by tedy ladit. Jaké materiály tedy přicházejí v úvahu, pokud jde o garážová vrata?

Klasické materiály pro garážová vrata jsou ocel, dřevo, hliník nebo plast.

Dřevěná garážová vrata jsou obzvláště elegantní, ale dřevo vždy vyžaduje náročnou údržbu, aby vypadalo dobře. Proč tedy trochu nepodvádět a nezvolit odolnější alternativu v podobě oceli - i když ve vzhledu dřeva.
Ocel je standardním materiálem pro garážová vrata, protože je robustní a odolná. A ocel lze natírat v nesčetných variantách. Ani zde tedy neexistují žádná vizuální omezení.

Garážová vrata z plastu, zejména z vinylu, jsou také obzvláště robustní. Pokud však chcete garážová vrata z vinylu, musíte počítat s poměrně vysokými pořizovacími náklady.

Nechte si garážová vrata namontovat od profesionála

Pokud chcete nebo potřebujete nová garážová vrata, určitě vás napadnou dvě otázky:

Mohu nebo chci to udělat sám?
Kolik stojí instalace nových garážových vrat?

Co se týče první otázky, měli byste se zamyslet a poctivě zvážit, zda na tento projekt máte. Zejména u sekčních vrat se trocha zkušeností hodí. Pokud si tedy myslíte, že to není ve vašich silách, svěřte to profesionálům.

Nebo máte stará garážová vrata, která už nevypadají tak pěkně jako dřív, ale stále dobře fungují? Jsou pro vás garážová vrata už příliš nudná? Pak existuje způsob, jak starou věc trochu vylepšit. Plachty na garážová vrata jsou k dispozici s mnoha různými motivy.

nahoru