0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 98 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 21.03.23 v 15:17 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Značka ROTHEIGNER

Doba čtení: 5 min.
Značka ROTHEIGNER

Rádi byste připojili vaše nová krbová kamna na venkovní zeď, ale nemáte volný komínový tah? Zde pomůže provedení komínového systému Rotheigner na vnější zeď s odvodem kouře přes dvoustěnný komínový systém.

Dvoustěnný komínový systém Rotheigner

Jeden typ pro mnoho zdrojů energie

Tento systém má certifikaci pro provoz s běžnými ohništi na pevná paliva, topné oleje a plyn a lze ho provozovat také jako zařízení pro odvod kouře s několika ohništi. Konstrukční výšky, volně položené přesahy, počet a odstup stavebních součástí od stěnového upevnění naleznete v technické dokumentaci. Průměr, který je třeba předem stanovit v souladu s EN 13384, optimalizuje podmínky tahu v krbu. To má rozhodující vliv na energetickou účinnost vašeho topení.

Dobrá volba pro interiér i exteriér

Dvoustěnný komínový systém Rotheigner je určený pro montáž do budovy či na budovu a nabízí elegantní provedení z nerezové oceli a flexibilní funkčnost, protože různé součásti lze spolu navzájem kombinovat ve velkém množství variací, díky čemuž je systém možné optimálně přizpůsobit stavebním podmínkám.

Kam s vlhkostí?

Kondenzát ze zplodin a stékající sražená voda jsou odváděny přes misku a vedení k odvodu zkondenzované vody. V ohledu na kondenzát ze zplodin se prosím řiďte místními předpisy pro likvidaci.

Specifikace

 • Komínový systém s dlouhou životností a snadnou montáží.
 • CE certifikát o vhodnosti výrobku pro ohniště všech druhů staveb a paliv.
 • Moderní design s různými povrchy z nerezové oceli či lakovaný v různých barevných odstínech RAL.
 • Různé průměry a součásti pro přizpůsobení téměř každému stavebnímu a technickému požadavku pro spalování.
 • Teplota kouře ≤ 400 °.

Značka Rotheigner

Jednostěnný komínový systém Rotheigner

Potřebujete zkombinovat starý komín s novým? S jednostěnným komínovým systémem Rotheigner můžete i nadále používat váš stávající komín s moderním topením. Tento jednostěnný komínový systém lze zabudovat do stávajících či nově vybudovaných šachet.

Stavba a sanace komínového systému

Slouží také pro sanaci a preventivní ochranu stavebního obalu před poškozením vlhkostí (nasáknutí zdiva dehtem). Ať již máte jakékoli topení, lze tento komínový systém připojit na jakékoli běžné ohniště na pevná paliva, topné oleje a plyn a také ho provozovat s několika ohništi.

Zabudovaný systém pro úsporu energie

Tah v komínu lze zlepšit přizpůsobením průměru na stávající topení. To povede k vytvoření optimálních podmínek pro spalování a zvýší to energetickou účinnost vašeho topení.

Kam s vlhkostí?

Kondenzát ze zplodin a stékající voda jsou odváděny přes misku a vedení k odvodu zkondenzované vody. Při likvidaci kondenzátu ze zplodin se prosím řiďte místními předpisy pro likvidaci.

Specifikace

 • Komínový systém s dlouhou životností a snadnou montáží.
 • CE certifikát o vhodnosti výrobku pro ohniště všech druhů staveb a paliv.
 • Různé průměry a součásti pro přizpůsobení téměř každému stavebnímu a technickému požadavku pro spalování.
 • Teplota kouře ≤ 400 °.

Snadná sanace vašeho krbu

Jednostěnný krbový systém z nerezové oceli Rotheigner je díky svému rozmanitému systému (stavebním nástavcům či jednotlivým součástem) vhodný pro sanaci domovního komínu. Montáž systému lze provést v závislosti na stavu šachty jak zespodu tak také z ústí šachty. Přitom je třeba dbát na správné uspořádání a bezpečné usazení válcového spoje, aby z potrubního sloupu nemohl uniknout žádný kondenzát.

Lehké montážní komíny Rotheigner

Lehké montážní komíny Rotheigner jsou časově úspornou alternativou pro dodatečnou stavbu, sanaci či vybudování nového komínového systému. Ve srovnání s tradičními alternativami lze montáž provést jednodušeji, rychleji a cenově výhodněji.

Značka Rotheigner

Stavba a dobudování komínových systémů

Prostorově úsporný hotový šachtový systém je k dispozici v mnoha variantách. Ať již v podobě jednoprůchodové šachty pro odvod kouře, jako instalační šachta pro kabelové rozvody či jako dvouprůchodová varianta pro odvod kouře a vzduchu. Tento systém je ideální také pro připojení topení na pevná paliva. Na střeše lze tento lehký montážní komín realizovat s titanovo-zinkovým pláštěm či systémovou přestavbou na dvoustěnný krb z nerezové oceli.

Licence pro vestavbu

Na základě svých požárně-technických vlastností je standardní lehká montážní šachta Rotheigner vhodná pro všechna běžná ohniště, olej, plyn a pevná paliva. Při montáži není třeba dodržet žádné odstupy od hořlavých stavebních součástí a ani není zapotřebí vytvářet jakýkoli podklad.

Kompletní program Rotheigner

Vyberte si ze stavebnicového systému Rotheigner veškeré potřebné součásti pro vaše individuální požadavky. Nabízíme vám vše z jedné ruky, od šachtových prvků přes připojení ohniště a revizí až po výšková střešní vedení a různé předepsané upevňovací prvky.

Specifikace

 • Schváleno pro všechna běžná ohniště.
 • Lze namontovat bez odstupu od hořlavých stavebních součástí.
 • Montáž bez zvláštních odborných znalostí.
 • Díky systému suché výstavby je připraven ihned k použití/k tapetování.
 • Flexibilní připojení běžných ohnišť přes několik pater.
 • Schváleno pro jednopatrové i vícepatrové rodinné domy.

Značka Rotheigner
nahoru