0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 98 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 01.06.23 v 2:01 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Retro Future

Doba čtení: 4 min.
Retro Future

Heslem tohoto živého světa je návrat do budoucnosti. Obrázky evokují vzpomínky na první kosmický věk 60. a 70. let. Začala nová éra cestování do vesmíru, která kombinuje digitální a vesmírný humbuk, kdy astronauti tweetují z vesmíru.

Zpátky a dopředu zároveň: V tomto stylu interiérového designu se snoubí digitálnost a prostorový hype. Barevné světlo a duhové povrchy připomínají kosmický věk 60. a 70. let. Růžová, fialová, tyrkysová: vše září a svítí v intergalaktických barvách - jako z jiného světa. Na co tedy ještě čekat? Zde se vracíme přímo do budoucnosti!

Retro Future je bláznivý styl interiéru. Ideální pro všechny, kteří si na něco troufají a už dnes žijí v budoucnosti.

Retro design

Tento styl zařizování je inspirován koncepty bydlení 60. let. Nábytek se zakřivenými tvary vytváří retro pocit. Samozřejmě nechybí jeden nebo dva poklady z 60. a 70. let. Nábytek a doplňky v retro vzhledu zde mají svůj velký comeback.

Tapety s geometrickými tvary a lineárními vzory se hodí k tomuto časovému období, a přesto dodávají designu tohoto pokoje futuristický nádech. Zde se budoucnost setkává s minulostí. Ta si přijde na své zejména díky flitrům z trojrozměrných třpytivých tapet. Vzor ze 70. let odráží světlo a dodává tapetám hmatatelnou strukturu a ještě větší hloubku.

Barevně světelná nálada

Různorodost barevného světla hraje v tomto designovém světě důležitou roli. Povrchy odrážejí světlo a třpytí se kovově stříbrnou nebo modravou až fialovou barvou. Průhledné světelné panely, světelné diody a neobvyklé nápady na osvětlení udávají tón této futuristické světelné vizi. Duhová stínidla září barvami duhy nebo připomínají mýdlové bubliny. Nesmírně důležitý je také aspekt osobní bezpečnosti. Díky osvětleným vypínačům, schodům nebo osvětleným naváděcím systémům jsou cesty ve tmě bezpečnější.

Funkční regulace světla lze dosáhnout také prostřednictvím obzvláště velkých okenních fasád. Promyšlená regulace osvětlení je rovněž nutná. Při automatickém ovládání se poloha žaluzií přizpůsobuje světelným podmínkám nebo individuálnímu využití prostoru. Funkční žaluzie nabízejí tepelnou regulaci i ochranu proti oslnění. Perforované lamely umožňují průchod denního světla i při zatažených žaluziích a zároveň zatemňují místnost.

Nejoblíbenější produkt

Startovací sada Philips HUE 8719514340107 bridge+stmívač+3x LED žárovka White and Color Ambiance GU10 4,3 W(35W) 350 lm 2000-6500K
Startovací sada Philips HUE 8719514340107 bridge+stmívač+3x LED žárovka White and Color Ambiance GU10 4,3 W(35W) 350 lm 2000-6500K
4439,00 CZK / Balení

Vesmírná místnost

Ve vzduchu je cítit budoucnost. Tento futuristický svět čerpá podněty pro design i z cestování vesmírem. Kovové a duhové povrchy dodávají atmosféře kosmický vzhled. Je to příjemný protiklad k retro vzhledu. Zahrnuje také nápady a nové materiály budoucnosti, jako jsou recyklovaná syntetická vlákna a bioplasty. Digitální estetika s hypermoderní optikou má však i přírodní vzory, jako jsou třpytivé krystaly, kameny, perleť nebo duhová rybí kůže. Nástěnné malby s vesmírnými obrazy vás doslova přenesou do raketoplánu. Pocit, že jste astronautem, je předem naprogramován. Motivy vytvořené počítačem někdy vypadají podivně.

Efektní nátěry s kovovými částečkami, jako je perleťová glazura, způsobují, že se stěny třpytí. Barevné přechody promění stěnu v dekorativní pastvu pro oči. Konkrétní vzhled lze na stěnu aplikovat také pomocí efektové barvy. Povrchy jsou někdy dynamičtější, jindy méně strukturované. Obklady se také třpytí všemi barvami duhy v závislosti na dopadu světla. Velmi oblíbené jsou zde také podlouhlé formáty a mozaikové obklady.

Retro Future: Míchání barev

Stačí se podívat do vzorníku barev a vybrat požadované barvy. Zapište si čísla, označení barev a namíchejte barvy v požadovaném množství v centru míchání barev. Máte další dotazy? Naši kolegové v centru míchání barev vám rádi poradí.

wohntrend retro future farbkarte
nahoru