0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 98 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
7. 4. 2023 8:00 - 21:00 hod.
9. 4. 2023 zavřeno
10. 4. 2023 zavřeno
Tuto informaci jste si vytiskli dne 28.03.23 v 10:16 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Chystáte se malovat a natírat? Zkuste to s barvami HORNBACH

Doba čtení: 7 min.
Chystáte se malovat a natírat? Zkuste to s barvami HORNBACH

HORNBACH ví, co je dobré pro vaše stěny. Ať už se jedná o fasádní barvy, barvy na stěny, laky, lazury nebo vnitřní omítky - s barvami HORNBACH si vždy vyberete správně.

To znamená značka HORNBACH

HORNBACH vyrábí vlastní barvy na stěny, omítky, laky a lazury již od roku 1978. Našim cílem jsou uživatelsky přívětivé výrobky, které si zároveň zachovávají vysokou kvalitu. S barvami HORNBACH získáte kvalitní produkty pro širokou oblast využití.

Perfektní výsledky při velmi dobrém poměru cena-výkon!

Všechny barvy HORNBACH jsou vyráběny v Německu podle přísných ekologických norem. Zároveň se mohou opřít o dlouholeté zkušenosti našich odborných pracovníků.

Výhody barev HORNBACH

  • Široká nabídka kvalitních výrobků pro všestranné použití.
  • Velmi dobrý poměr cena-výkon.
  • Neustálý vývoj pro maximální krytí, nejlepší výsledky a životnost.
  • Služba míchání barev HORNBACH online nebo v prodejně.
  • Optimálně sladěné malířské náčiní.
  • Nezávisle testovaná německá značková kvalita.

Sortiment barev HORNBACH

Pro HORNBACH znamená vysoká kvalita nejen snadnou aplikaci a dokonalé výsledky, ale především absolutní bezpečnost při používání.

Například všechny disperzní barvy HORNBACH jsou na bázi vody. Naše laky a lazury neobsahují rozpouštědla nebo mají snížený obsah rozpouštědel, a proto jsou vhodné pro zdravé bydlení.

Interiérové barvy HORNBACH

Interiérové barvy a omítky HORNBACH se snadno aplikují a poskytují optimální výsledky z hlediska krytí, vzhledu povrchu a trvanlivosti.

Při renovaci ne vždy stačí klasický nátěr stěn, např. pokud potřebujete zabránit prosakování starých skvrn nebo vytvořit extrémně odolný povrch proti poškrábání. Právě tady se vyplatí použít kvalitní barvy HORNBACH.

Pro zdravé klima vašeho domova

Pro vysokou odolnost vašich stěn

Konzervační látky mohou ve vzácných případech způsobovat alergie. Proto je v mnoha interiérových barvách nepoužíváme.

Zejména v obytných prostorách, jako jsou ložnice nebo dětské pokoje, se vyplatí používat barvy bez konzervačních látek.

Mějte na paměti

Pokud jsou barvy bez konzervačních látek tónovány prostřednictvím míchacího centra barev, nejsou již z technických důvodů bez konzervačních látek, protože barevné pasty musí být v současné době stále konzervovány.

Fasádní barvy HORNBACH

Vnější nátěr musí dlouhodobě chránit fasádu před vlivem počasí. V současnosti jsou v módě barevné fasády. Zvolená barva by neměla vyblednout ani po několika letech. Proto HORNBACH nabízí fasádní barvy, které odolávají povětrnostním vlivům a zaručují dlouhodobou stálost barevného odstínu.

Zejména silikonová fasádní barva HORNBACH Plus je navržena tak, aby chránila vaši fasádu až 15 let. Je vybavena ochranným filmem, který zabraňuje vzniku zelených povlaků. S odpovídajícím podkladem tvoří nepřekonatelnou dvojici.

Minerální podklady, jako jsou cihly, vápno, vápenocement, cementová omítka, beton nebo minerální zdivo, se nejlépe natírají silikátovou barvou.

Laky HORNBACH

Laky HORNBACH zanechají vaše povrchy v té nejlepší možné formě. Ať už v interiéru nebo exteriéru, poskytují jim dlouhodobou ochranu a umí je dokonale zvýraznit. Aby bylo možné barevné laky natírat na jakýkoliv povrch, nabízí HORNBACH vhodný základní nátěr.

Barevné laky HORNBACH jsou bez rozpouštědel nebo s redukovaným obsahem rozpouštědel. Pokud chcete, aby vaše povrchy byly opravdu odolné proti poškrábání, je správnou volbou hybridní lak HORNBACH. Pokud má být lak použitý například na dětské hračky, doporučuje se Akrylátový lak na vodní bázi HORNBACH.

Kromě klasických barevných laků nabízí HORNBACH speciální laky na řešení problémů, mezi které patří například lakování radiátorů, lodí nebo dlaždic.

S lakem na obklady HORNBACH vaše staré obklady opět zazáří. Pokud se vám barva dlaždic okouká, lze ji jednoduše přelakovat. Lak na dlaždice lze také namíchat v požadovaném odstínu.

S ochrannými barvami na kov HORNBACH jsou všechny kovové povrchy optimálně chráněny proti korozi. Klasická ochranná barva na kov HORNBACH je vhodná na všechny kovové podklady a lze ji nanášet i přímo na rez.

Zajímavých efektů lze na kovu dosáhnout pomocí slídové barvy HORNBACH na železnou rudu nebo barvy HORNBACH s kladívkovým efektem.

Ochrana dřeva HORNBACH

Aby dřevo zůstalo dlouho krásné, je důležité používat správnou ochranu dřeva. Ve venkovním prostředí je důležitá zejména ochrana před UV zářením, vlhkostí nebo růstem řas či plísní. V interiéru by dřevo mělo být ošetřeno přípravky s nízkým obsahem látek, znečišťujících ovzduší v místnosti.

Dřevo v exteriéru

Lazury HORNBACH pro použití v exteriéru poskytují dřevu dlouhodobou ochranu před povětrnostními vlivy. Například s lazurou na dřevo HORNBACH Plus získáte až 7 let ochrany.

HO Lazura na dřevo Klasik na bázi rozpouštědel je impregnace, základní nátěr a lazura v jednom a poskytuje tak optimální ochranu např. plotů, zahradních domků nebo střešních podhledů.

Oleje na dřevo se používají zejména k ochraně zahradního nábytku nebo teras. Olej na dřevo HORNBACH Plus se vyznačuje vysokým obsahem pevných látek (52%). Tím je zajištěna obzvláště dobrá ochrana proti vlhkosti: voda se jednoduše odpaří.

Pokud chcete dřevo natřít neprůhledným nátěrem, je dobré použít barvu na dřevo, chránící před povětrnostními vlivy. Z barev na dřevo doporučujeme například HORNBACH krycí barvu na dřevo Plus.

Dřevo v interiéru

Ochrana dřeva je stejně důležitá v interiéru jako v exteriéru. Přestože zde na dřevo nepůsobí vlivy počasí, stále ho může ohrožovat například vlhkost. Při správné péči zůstanou dřevěné povrchy v interiéru chráněny a zachovají si svou původní hodnotu.

Výrobky HORNBACH na ošetření dřeva neobsahují rozpouštědla. Vosky, jako je například balzám s včelím voskem HORNBACH, dřevo zušlechťují a ošetřují.

Interiérové lazury na dřevo HORNBACH lze použít na veškerý dřevěný nábytek, dveře nebo doplňky. Hodí se zejména na dětské hračky. Pro obzvláště namáhané povrchy, jako jsou stoly nebo dřevěné podlahy, doporučujeme tvrdý voskový olej HORNBACH.

Barvy HORNBACH v odstínu podle vašeho výběru

Všechny barvy, laky a lazury HORNBACH si můžete nechat namíchat v odstínu podle vašeho výběru v centru míchání barev - online i ve vaší prodejně HORNBACH.

Pomocí barevné škály lze kdykoliv znovu namíchat vámi zvolený odstín. Vyhnete se tak zbytečnému skladování barvy a vaše barva bude vždy jako právě vytažená z regálu.

Mohlo by vás zajímat

nahoru