0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 28.02.24 v 7:23 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Origin

Origin

Tento inspirativní svět jemně odstupňovaných tónů je smyslný a hmatatelný. Mnoho materiálů má výraznou texturu. Různé povrchy se spojují. Tmavé dřevo kontrastuje se světlými povrchy a uzemňuje místnosti.

Zpět k původu: Jemně sladěné pískové a zemité tóny dodávají tomuto stylu interiéru jeho charakter. Výrazné textury a rozmanité povrchy z něj navíc dělají svět haptiky. Tmavé prvky poskytují uzemnění a oporu uprostřed vší té vzdušnosti. Výsledkem jsou místnosti, které vyzařují hluboký pocit bezpečí. V klidu je síla.

Origin je mimořádně vyvážený, uklidňující styl nábytku. Ideální pro ty, kteří si cení kvality a trvanlivosti.

Přírodní design interiéru

Přírodní a útulné materiály, jako je len, dřevo, ratan a vápenec, vytvářejí uklidňující, organické prostředí. Nábytek je harmonický, ale zároveň bohatý na kontrasty. Směs měkkého a drsného vytváří napětí. Zde se cení kvalita materiálu a výrobků. Předměty s jedinečným charakterem a umělecké předměty dodávají interiéru charakter.

Mnoho materiálů má výraznou texturu. Různé povrchy se vzájemně střetávají. Tmavé dřevo kontrastuje se světlými povrchy a uzemňuje místnosti. Jako originální a zdraví prospěšný materiál jej můžete použít k designu stěn i podlahy. Smysluplnost a vědomá spotřeba jsou žádané.

Kvalita a trvanlivost výrobků jsou stejně důležité jako ekologická výroba a udržitelnost. Proto se používají i jiné materiály, které mají přirozený půvab, např. linoleum šetrné k nohám, protože je obzvláště udržitelné. Moderní ekologické standardy však splňují i recyklovatelné PVC a vinylové podlahy. Živě strukturované podlahy jsou matné, měkké a zvládají to bez větších kontrastů.

4 tipy, jak vybrat obklady a dlažbu

Chystáte se k nákupu dlažby a obkladů? Víte, podle čeho dlaždice vybírat a jaké jsou ve výrobcích rozdíly? Ve video návodu z projektové dílny HORNBACH najdete užitečné informace a pár dobrých rad.

Tón v tónu

V těchto místnostech najdete klid. Barevný koncept je založen na jemně odstupňovaných tónech. Na podlahách tohoto obytného světa převažují světlé až střední tóny, design je klidný a nepříliš rustikální. Občas se však objeví i tmavé podlahy. Na nich se světlý nábytek obzvlášť dobře uplatní. Nadčasové podlahové krytiny ve tvaru rybí kosti a chevronu vytvářejí zdařilý kontrast k modernímu nábytku.

Tyto živé stěny v zemitých tónech mají hloubku a vyprávějí příběh. Oblíbené se opět stávají stírané stěny. Techniky stírání vytvářejí jedinečné patinované stěny. K vytvoření stěn s hloubkou a vzrušujícím povrchem lze použít také strukturovanou barvu. Směrem malby lze vytvořit liniové nebo mramorové efekty a také efekty betonu a omítky.

Mix materiálů je stejně patrný na stěnách i podlahách. Omítky, strukturované barvy, tapety, dlaždice, dřevěné podlahy nebo vinyl - vše je dovoleno, pokud je v centru pozornosti řemeslné zpracování, ruční práce a materiály. Trojrozměrné obklady stěn zajišťují příjemnou akustiku místnosti a jsou přirozeně vyrobeny z přírodních materiálů, jako je dřevo, kůže a plsť.

Udržitelné LED osvětlení

Téma organických tvarů a materiálů se objevuje i v osvětlení. Tón zde udávají stínidla vyrobená z látky s pevnou strukturou nebo z jiných přírodních materiálů. Trendem jsou odolné a ekologické výrobky. Svítidla v měkkých přírodních odstínech s organicky oživenými tvary a povrchy vytvářejí živou a zároveň harmonickou atmosféru.

Energeticky úsporná LED svítidla z obnovitelných nebo recyklovatelných surovin stále více charakterizují vybavení. Velký význam se přikládá také tradičnímu řemeslnému zpracování a krátkým dopravním cestám. Tento trend se snoubí s nejmodernějšími technologiemi. Komfort prostřednictvím inteligentních konceptů osvětlení stylově završuje koncept přirozeného bydlení.

Origin: Míchání barev

Jednoduše se podívejte na vzorník barev a vyberte požadované barvy. Zapište si čísla a označení barev a nechte si v centru míchání barev namíchat požadované množství. Pokud máte další dotazy, naši kolegové z centra míchání barev vám rádi poradí.

wohntrend origin farbkarte

Témata, která by vás také mohla zajímat

nahoru