0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 29.02.24 v 12:25 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.

Vyberte si svůj projekt

S jarem roste chuť. Odstartujte další sezónu v HORNBACHu

Na jaře se probouzí nejen příroda, ale také všechny vaše sny a plány, které jste přes zimu z mnoha důvodů nechali ležet ladem. V dílně si udělejte velký jarní úklid, vytřiďte věci v kovových regálech, zkontrolujte zásoby, ať je váš pracovní stůl připraven na malé i velké projekty. Co vás v následujících týdnech čeká a nemine?


Vezměte to pěkně od podlahy

Kvůli počasí se vám nechtělo do pokládky nové podlahy a nebyl čas ani na výměnu vchodových dveří, od kterých celou zimu táhlo? Nevadí. Nikdy není pozdě, ani na obměnu vchodových a interiérových dveří, a to rovnou i s obložkovou zárubní. Jaro je tu, takže teď už bude všechno hezčí, vzduch lepší a nebudete při práci zbytečně topit pánu bohu do jeho starých jednokřídlých oken.

Pustit se můžete do strhávání starého koberce, PVC podlahy a odstranění podlahových lišt. Pak už vám nic nezabrání v tom, abyste srovnali terén a položili kvalitní kročejovou izolaci. Pro jakou podlahu jste se rozhodli? Půjdete do oblíbené laminátové podlahy? Brousíte-li si zuby na něco z aktuálních trendů, pak vám můžeme s klidným srdcem doporučit dlažbu s imitací dřeva, kterou ocení ti z vás, kteří mají rádi dotek přírody. Moderní a nadčasovou podlahou je dlažba imitace betonu, které sluší současné umění a design. Mezi stálice mezi podlahami právem patří vinylové podlahy a nestárnoucí dlažba imitace kamene. Čím dál tím výše se v žebříčku oblíbených podlahových krytin umísťuje dlažba imitace kovu a luxusně vypadající dlažba imitace mramoru, tak si je do HORNBACHu přijďte osahat. Ať si nakonec vyberete do svého domova dřevěnou podlahu nebo některou z aktuálních trendů, tak určitě nešlápnete vedle.


Kuchyně a koupelna jako z katalogu

Jaro je jako dělané k tomu, abyste nabrali síly. Čas už se nějak najde. Na svoje nové interiérové projekty se totiž můžete podívat ještě více ze široka. Máte zálusk na výrobu nábytek a poliček na kytky? Přivezte si do dílny různé OSB desky a dřevotřískové desky, barvy a laky, se kterými vám půjde práce pěkně od ruky. Pod rukama vám může vyrůst třeba koupelnová skříňka s umyvadlem, která bude perfektně ladit s renovovaným zrcadlem v rámu. Není náhodou nutné vyměnit starý elektrický bojler Dražice a začít šetřit jak vodu, tak i energii? Skvělý nápad, který se vám do budoucna vyplatí. Inspirace je všude kolem vás a praktické věci dokážou usnadnit život.

Hlavu vzhůru, možná to bude chtít i nové obklady. Mrkněte na stav dlaždiček v kuchyni, protože k novým dvířkům a čelům ke kuchyňským skříňkám BE SMART Modern ty staré nemusí moc dobře ladit. A když na to opravdu půjdete chytře, tak rovnou zvládnete obložit stěnu za kuchyňskou linkou parádní keramickou mozaikou.

Kvalitní a funkční vybavení je alfou a omegou kuchyně. Spodní kuchyňské skříňky BE SMART by měly vydržet dlouhodobý nápor, spotřebiče velké oslavy a regály ve spíži unést tíhu zásob. Kuchyň je srdcem domácnosti, takže věnujte pozornost také výběru jednobarevných obkladů na stěnu. Chuť k jídlu totiž podporují žlutá a oranžová barva, takže strávníci by měli odcházet spokojeni. Obecně dokáží materiály, jakým je třeba obkladový kámen s jídelnou udělat divy. A takové obklady imitace betonu povýší váš kuchyňský kout na zážitkovou restauraci.

Podle letošních trendů prostě a jednoduše obyčejným bílým stěnám odzvonilo. Na české zdi se vrací velkoformátové fototapety. Sedět na pohovce tak můžete před západem slunce nebo šumícím vodopádem. Poměrně čerstvou novinkou jsou designové akustické panely, které na zdi dobře vypadají, a ještě zlepšují zvuk v místnosti.


Zahrada už se nemůže dočkat

Jakmile se venku udělá pěkně, tak půjdou pravděpodobně všechny interiérové projekty na chvíli stranou. Nejvíc práce vás stejně čeká venku na zahradě, takže je dobré si připomenout, o co tam vlastně půjde.

Začít můžete opravou a nátěrem dřevěného plotu, pokud ho tedy ze dřeva máte. Pokud ne, tak drátěný plot nebo gabiony si kontrolu také zaslouží. Pokračovat lze u dřevěného zahradního domku, kterému péče lazurou na dřevo také udělá dobře. Pozadu nesmí zůstat ani plechový zahradní domek, jehož zrezlé a vrzající dveře vás mohou po zimě přivádět k šílenství. Vaší pozornosti při obhlídce zahradních staveb by neměly uniknout střešní krytiny. V dobré kondici by měly být jak trapézové plechy, tak lepenky a tašky.


Sekačky a vysokotlaké čističe ke startu připravit…

V zimě dostaly pravděpodobně pořádně zabrat chodníčky, betonová dlažba na příjezdové cestě ke garáži a schodovky. Není tedy od věci slinutou dlažbu, případně jiný typ venkovní keramické dlažby detailně zkontrolovat a nedostatky napravit. Ať se vám pohodlně a bezpečně chodí.

Na svou další zápasovou sezónu se už jistě těší vysokotlaký čistič, stejně jako sekačka na trávu. Je-li vaše zahrada ve svahu, jistě máte některá místa zpevněná svahovými tvárnicemi. Není od věci se na stabilitu svahu podívat a případně vše znovu zpevnit. Zbavit se překážek, nerovností a nepotřebného odpadu navíc pomůže k lepšímu výkonu robotické sekačky, která se nebude někde zbytečně zasekávat a svou práci odvede plynule a rychle.


Ani kapka nazmar. Využívejte dešťovou vodu

Možná to vypadá, že jaro proprší a vody bude dostatek, ale je lepší se připravit na dny, kdy z nebe nespadne ani kapka. Takticky rozestavte sudy na vodu a zapojte do systému nádrže na vodu a IBC kontejnery, ať máte zásobu dešťové vody na horší časy. Budete ji potřebovat nejen na závlahu květináčů, záhonů, políček, doplnění správné hladiny samozavlažovacích truhlíků, ale také k zavlažování úrody ve skleníku. Každá kapka se vám bude hodit.

Pro hojnou úrodu a růst je důležitý, kromě dostatku vody, i kvalitní zahradnický substrát. Tím naplňte všechny vyvýšené záhony, pařeniště, záhonky. Pak to poroste jedna báseň. Nezapomeňte na truhlíky na okně, které živiny a pravidelnou zálivku potřebují jakbysmet.


Dopřejte si odpočinek

Určitě si budete chtít na zahradě po náročném dni odpočinout. Pokud to počasí dovolí, tak už si můžete představovat, pod jaký typ markýzy se schováte, aby do vás slunce nepralo o sto šest. Sepisovat si plusy kloubové markýzy a mínusy kazetové markýzy se dá v pohodlné zahradní sestavě, ve které nesmí chybět minimálně čtyři zahradní židle, velký zahradní stůl a skládací pivní set. Nevešla by se vám do plánů ještě stavba terasy? Vezměte námět na rodinnou poradu a společně vyberte, jestli bude podlaha terasy z terasových prken WPC nebo spíše oceníte dlažbu z přírodního kamene.Jakmile odstartujete grilovací sezónu a pravidelně začnete rozpalovat plynový gril, tak dostatek místa k sezení a stolování bude mít velký podíl na celkovém úspěchu.PS: Je také poměrně správný čas na výběr té správné klimatizace nebo venkovních rozprašovačů.

K pořádnému odpočinku patří také dobře udržovaný bazén, jehož průzračná voda vás bude neustále lákat k vodním radovánkám. Máte-li dostatek místa, tak si do jeho blízkosti postavte zahradní houpačku. Budete se cítit jako na exotické dovolené. Nezapomeňte ani na děti, které zajásají při pohledu na dětské hřiště, ze kterého bude těžké je dostat pryč.


Myslete na bezpečnost

Coby dup tu budou i prodloužené víkendy, které vyloženě lákají k odjezdu na krátkou dovolenou. Zamysleli jste se někdy nad tím, co se může stát, když nebudete doma? Najděte si chvilku a prozkoumejte svět smart home, ve kterém najdete chytré bezpečnostní kamery, zvonky, alarmy, na dálku ovládaná stropní svítidla a další vychytávky.


Kde je nejvýhodnější pořídit zboží za trvale nejnižší ceny?

Kontrolujte si vaši e-mailovou a poštovní schránku a čerpejte novou inspiraci z našich newsletterů, katalogů a návodů. Rozviňte své nové nápady na další kutilské projekty, kterými zkrášlíte dům i zahradu. Vy máte schopnosti, my zkušenosti. V HORNBACHu vám rádi poradíme s vašimi zahradními, stavebními a interiérovými projekty.

Všichni naši zákazníci již vědí, že u HORNBACHu díky záruce trvale nejnižších cen pořídí celý náš sortiment za nejvýhodnější ceny. Pro realizaci svých projektů zakupte nářadí a stroje v jedné z prodejen HORNBACH nebo online v e-shopu.

HORNBACH - S námi to zvládnete.

nahoru